czerń w sony kdl ex710

mobilek2000

New member
Witam wszystkich. W przyszłym tygodniu chce już zamowić ten telewizorek. I dzisiaj jeszcze tak dla sprawdzenia czy dobrze wybrałem udalem sie do MM. I stał tam obok jakiegos plazmowego (LG 60'') . Co mnie zdziwiło... wszystkie kolory na rzecz Sonego.. piekna jakosc, fajne ogolne wraznenie i wgl. Ale co mnie zdziwiło. Była jakaś reklama i całe czarne tło. Okazało się że na moim SOny widze tylko ciemno granatowe. w porownaniu z tymi plazmami to było dno jakies. Nie mowie tutaj o innych kolorach bo np. biały mnie zaskoczył. Bielszej bieli nawet w reklamie viziru nie widzialem... hehh ale nie w tym rzecz. Czy te Sonaczki tak juz maja?: Czy sklp spcjalni je rozjasnil zeby tak sobie wypadaly przy plazmach?? Mozecie mi pomoc? W ponidzialek chc juz go kupic i teraz juz nie wiem...:/
 

Ares78

New member
Ale taki efekt to jest raczej tylko przy oglądaniu pod kątem na wprost powinno być ok. Jeżeli nie stawiasz jakoś mocno na podświetlenie diodami zawsze jest jeszcze model ex500 który w segmencie telewizorów do 3000zł czy to pod względem obróbki SD czy też czerni wypada bardzo dobrze...
 

mobilek2000

New member
ja mowie o 55" takze ex500 kosztuje 5900zł. Ale porownywałem też ten plazmowy do tego ex500 i ten sony tez slabo wypadl. podobnie jak ex710. I dlatego zostałem przy tym ex710. Jutro go zamawiam. Mam nadzieje ze nie bede zalowal.
 

mobilek2000

New member
Witam. Mam kilka pytan do ekspertow. Jak ustawic obraz? ewentualnie co jeszcze? I jak najlepiej podlaczyc kino domowe? chodzi mi o to zeby dzwiek byl przez koumny ze zwyklych programow. licze na szybka odpowiedz.
 

WojtR

Member
Bez reklam
jak masz kino domowe sony z portem HDMI z Audio Return Channel (ARC) to wystarczy jedno HDMI TV - kino

jak masz jeszcze PS3 lub inne rzeczy lub chcesz dźwięk z TV puścić na kino to zależy jakie masz tam wejścia możesz spiąć np. optykiem TV kino

napisz jak obraz i podświetlenie :)
 

mobilek2000

New member
Hmmm obraz.. w sd jest normalnie.. full hd to istna bajka.. nie mam z czym porownac ale jestem zachwucony poprostu. A jesli chodzi o podswietlenie to jestem baaardzzooo pozytywnie zaskoczony. NIe wiem jak sie to fachowo nazywa ale jest rownomiernie wszystko IDEALNIE . Jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam i polecam.
 
Do góry