Czemu Panasonic DT60E zacina się z oryginalnym modułem CI Cyfry+

popeye81

New member
Witam

Kupiłem Panasa 55 DT60E. 2 tunery DVB-S i S2 dwa sloty na kartę CI+. Pomyślałem więc że fajnie było by to wykorzystać. Udało mi się znaleźć oryginalny moduł CI cyfry+ na pewno ma jakieś 5 lat może więcej. Ale stan bardzo dobry nie uszkodzony praktycznie nie używany.
Problem polega na tym że nie dekoduje mi wielu kanałów i nie wiem czemu.
Albo wyświetla info sygnał zakodowany albo brak sygnału. Czasem również potrafi mi zablokować tv na kilkadziesiąt sekund po czym kanał się wyświetla.
Dla porównania wszystkie te kanały śmigają na ferdku Arivie 220 combo aż miło.
Mało tego nawet jak puszcze sygnał przez ten moduł CI w ferdku też wszystko działa.
Czemu więc TV nie chce działać. Co zrobić by zadziałało.
Pytam czy mam oddać ten moduł czy da się coś poprawić w temacie.
Za moduł dałem 150zł.

Dzięki.
 

prezy

New member
Bez reklam
Nasuwa się również pytanie: Czy moduł dekoduje sygnał 8-PSK, wspomniałeś że ma trochę lat.
 

popeye81

New member
Zmień przejściówkę, Panasonic nie wszystkie akceptuje.

Kiki, mówiąc przejściówkę, masz na myśli inny moduł CI?

no wiesz mogę spróbować Astona2.26, ale to oznacza że muszę znowu wydać kaskę.

Pozostaje pytanie czy oddać obecny moduł i odzyskać 150 zł czy zostawić i wystawić na allegro.
Po ile takie moduły chodzą?

Jak sprawdzić czy 8PSK jest obsługiwane?
 

mlero

New member
Jak to był moduł firmowany przez Cyfrę+ to będziesz miał problemy- często zacinały się i kaprysiły w różnych telewizorach: Loewe, Panasonic, Samsung- przerabiałem ten temat kilka razy u klientów.
Powinieneś kupić moduł Aston 2.26 (radzę nowego z gwarancją) z tym nie było problemów na w/w telewizorach bo są najlepsze do dekodowania seca-mediaguard (chociaż TV Loewe czasami kaprysiły ale to już jest osobny temat rzeka).
Niestety tunery wbudowane w telewizory nie są najlepsze pod względem stabilności i dopracowania szczegółów, a także edycji i układania list kanałów. Kolega 4 lata temu upierał się w Panasonicu na odbiór z wbudowanego tunera i co chwilę wyskakiwały jakieś kwiatki jak kanały były nadawane w kilku systemach kodowania dla różnych platform. Serwis Panasonica wymieniał mu tuner sat w telewizorze 2 razy bo zawsze coś było nie tak po zmianach wprowadzanych przez C+ albo nie było fonii na Eurosport HD albo zrywał NationalGeogr HD nie działał Cinemax itd
 
Ostatnia edycja:

robertw222

Klub HDTV.com.pl
VIP
SPRAWDZONE I DZIAŁA !!!
Cytuj #43 19-08-2014, 03:34
Domyślnie
W serwisie Panasonica potwierdzili mi , że telewizory z podwójnym tunerem każdy slot CI+ mają software`owo przypisany tylko do jednego tunera i nie ma sensu zakup wielokanałowych modułów CI.
Posiadam multiroom jeszcze z C+ z dwiema kartami , który od ponad dwóch lat mam w NC+. TX-L42DT60E kupiłem na początku grudnia ub.r. i do niego Aston Crypt 2.26. Przez tych kilka miesięcy wszystko działa bardzo dobrze,zmiana kanałów trwa niewiele ponad sekundę , nigdy się nie zawiesił , potrzebuje ok 5 sekund od startu do pokazania obrazu ,a po kalibracji świeci prawie jak plazma.Dla prawidłowego działania EPG kilka razy aktualizowałem listy kanałów z satelity .Teraz działa dla wszystkich kanałów dostępnych z paczki NC+. Proponuję wyłączyć funkcję informacji o nowym kanale , ponieważ jeżeli NC+ lub ktokolwiek inny wprowadza jakiekolwiek zmiany , to rozjeżdżają się wszystkie listy kanaów ulubionych i trzeba je pouzupełniać,bo zaktualizowane kanały trafiają zawsze na koniec listy głównej,a emisje z poprzednimi parametrami są z niej usuwane i przy okazji znikają z ulubionych , a niekoniecznie te zmiany mają wpływ na dotychczasowy odbiór i bez aktualizacji odbiór jest prawidłowy. Co do strumieniowego odbioru programów kodowanych z satelity to nie wszystkie są odbierane na tablecie nawet jak w danym momencie program jest wyświetlany na ekranie tv i nie ma znaczenia HD czy SD ,Tvremote czy Tvremote2. Może dlatego,że mam tylko jednego Astona? Zastanawiam się nad dokupieniem drugiego i do tego divISO , ponieważ były bardzo chwalone jednak nigdzie nie znalazłem wpisów o współpracy dwóch Astonów jednocześnie a na stronie producenta jest informacja o prawidłowej współpracy Astona z tym splitterem . Druga karta pracuje z tunerem i służy głównie do nagrywania i nie chcę tego zmieniać. WireLink , RFLink i Clone+ wypadają podobno kiepsko więc moje pytanie : może macie doświadczenia lub wasi znajomi z tą konkretną konfiguracją ?

.cd.Od ponad miesiąca nc+ ponownie wprowadziło karty kodowane w Seca-MediaGuard jednak od jakiegoś czasu są parowane z tunerami. Zakupłem divISO (ale kablowe i z 6-cioma klientami,5 jest w użyciu) oraz kolejnego Astona 2.26 . Konfiguracja i podłączanie splitera zajęło parę minut,jednak telewizor musiałem zresetować i skonfigurować od początku tym razem z dwoma tunerami DVB S. Wszystko robiłem ręcznie więc zajęło mi to ponad dwie godzny (Hotbird+Astra).Ale jaka radość z pełnej funkcjonalności TV!!! Kanały przełącza o ułamek sekundy dłużej niż jak karty są bezpośrednio w Astonach i o ok sekundę dłużej uruchamia się telewizor z diviSIO. Nie ma żadnych problemów z odbiorem kanałów Tv ,odbiera WSZYSTKIE z paczki nc+ (mam FULL OPCJĘ) i nic się nie wiesza !!! Co do struminiowania kanałów kodowanych to chodzą niezależnie na TV i w strumieniu , jednak nie wszystkie np: z paczki premium C+ C+Film więc potwierdzam moj poprzedni wpis . Wszelkie ograniczenia w kwestii strumieniowania ograniczają gniazda CI+.
Jeżeli nagrywamy jeden kanał , nie ważne kodowany/nie kodowany , DVB T C S sygnał zawsze przechodzi przez gniazdo CI+ (widać to w MENU/Timer/Czasowe programowanie/Funkcje) a sygnał drugiego kanału przechodzi przez drugie gniazdo CI+. Z tego powodu powstają ograniczenia do dwóch aktywnych sygnałów , które możemy nagrywać (brak możliwości przełączania kanałów przy nagrywaniu jednocześnie dwóch),przełączać w PIP-ie,oglądać na TV i strumieniować w sieci,dlatego jak jeden program nagrywamy a drugi oglądamy to o strumieniowaniu zapominamy .
Nie pomogą też moduły wielostrumieniowe !!! (Sprawdzone dwustrumieniowe Astony).SZKODA , jednak nie ma co liczyć na taką funkcjonalność jak w wielogłowicowych odbiornikach satelitarnych na Linuksie to i tak nie ma poza Panasonic"em (dwugłowicowym) tak funkcjonalnego telewizora innego producenta. Pozostaje mi jeszcze sprawdzić współpracę DT z XBMC ,wtedy coś napiszę więcej.
Pozdrawiam.
 
Do góry