Czas na Stereo?

edyp2003

New member
Witam,

W wrześniu ubiegłego roku po długich zastanowieniach, przeczytaniu setek postów kupiłem swój drugi zestaw KD. Padło na JBL ES Pack 5.1 + Onkyo 607. Gdy kupowałem priorytetem dla mnie był Film - 70%, Muzyka - 30%. Do filmów zestaw JBL ES jest po prostu stworzony. Do mocniejszej muzyki typu: rock, metal, techno, disco, rap sprawdza się również według mnie bardzo dobrze.

Moje upodobania trochę się do dziś zmieniły 85% - Muzyka flac, Koncerty BluRay, 15% - TV, Film BluRay (Nie mam czasu oglądać filmów w domu a jak już znajdę to wolę wyjść do Kina na duży ekran. W domowym zaciszu wybieram dobrą spokojną muzykę: Katie Melua, Chuck Mangione, Supertramp a od czasu do czasu cos mocniejszego typu Queen, Guns n Roses czy Metallica). W JBL ES przeszkadza mi brak bardziej wyeksponowanych detali oraz za duży bass w "spokojniejszej muzyce" - klasycznej, jazz, blues.

Jeśli chodzi o koncerty BluRay to lepiej brzmią dla mnie w 2.0.,2.1 niż w 5.1. Nie przepadam również za nagraniami audio w DTS. Fajne bajer ale to nie to co 2.0.,2.1.

Pomyślałem o sprzedaniu całego zestawu i zakupieniu lepszych kolumn stereo. Na razie po "suchej" lekturze skłaniam się do BR6, RX6, RX8, IQ70, IQ90, PARADIGM MONITOR 11 v.6.
Oczywiście chciałbym jak najmniej dopłacić po sprzedaży mojego zestawu a najlepiej wymienić 1:1. Dotychczasowy zestaw jest młody i w idealnym stanie także myślę ze jeszcze za niego wezmę dobre pieniądze.
Oczywiście chciałbym to jakos połączyć - ale chyba juz nie 607 aby amplituner nie byl wąskim gardłem dla droższych kolumn.


Zapraszam kolegów z forum do pomocy ;) Co na to Blackninja? - szczególnie chodzi mi tu o ceny tego co mam i tego co mogę za to kupić :)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
myślę że musisz jednak określić budżet będzie znacznie łatwiej dokonać analizy zestawienia sprzętu.
No i musisz wymienić amplituner bo inaczej to bez sensu.
 

edyp2003

New member
Tak. Od razu zakładałem wymiane amplitunera. Wolę mieć teraz lepsze glosniki i dokupic cos z czasem niz wszystko na raz a tansze.
Budzet na glosniki przyjmijmy do 5tys. Oczywiscie moze byc 3.5tys lub 4tys ;)
 
Ostatnia edycja:

Kaszan

New member
Nie napisałeś jakiej wielkości pomieszczenie masz. Ja wybierałbym między MA RX, Dali Ikon (nie wymieniłeś ich a pod względem detali to w tej klasie faworyt) i Paradigmem. Wielkość rx i ikonów uzależniam do wielkości pomieszczenia.
 

pejotpe

New member
Bez reklam
Dali Ikon 6 do klimatów typu Kate Melua nadają się idealnie. Do Queen raczej nie polecam (słychać każdy wydawany szczególik, co przy raczej słabym masteringu płyt z Queen męczy). U mnie przy 20m^2 w bloku połączone z NADem C325BEE potrafią skutecznie nagłośnić pokój (do progu bólu nie słychać zniekształceń, a potem trzeba opuścić pomieszczenie).
 

edyp2003

New member
W tym momencie mam sprzęt ustawiony w pokoju 5.5m x 3.5m. Mam zamiar się przeprowadzić niedługo ale wielkość pokoju się znacznie nie zmieni. Może być minimalnie większy.

Dali Ikon 6 nie brałem pod uwagę ponieważ słucham różnej muzyki i chciałbym bardziej neutralne kolumny dlatego skłaniam się w stronę KEF i MA.

Zapomniałem dodać że prze te kolumny będzie też "lecieć" dźwięk z TV (N - optyk lub HDMI), WDTV Live (optyk lub HDMI) oraz PS3 (optyk lub HDMI). Takze pewnie będę musiał zakupić lepszy amplituner... może Onkyo 807 (806)? - do MA RX a do KEF HK.

Na początek może głośniki... później pomyślimy o amplitunerze :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Zacznij od zakupu kolumn, ja obstawiam coś w rodzaju RX6. Posłuchasz z amplitunerem, i jego następno zmiana będzie można utemperować system.
 
Do góry