Cyfrowa telewizja naziemna vs telewizja satelitarna

wojciu1997

New member
Witam. Obecnie mam pakiet mini w Cyfrowym Polsacie. Posiadam stary dekoder Echostar dsb 717 połączony przez eurozłącze do telewizora LG Full HD(model chyba nie jest potrzebny). I teraz zastanawiam się czy nie przełączyć się na naziemną tv. Mój TV ma wbudowany tuner MPEG-4, więc wystarczy, że podłączę antenę i powinno działać. I teraz pytanie: gdzie będzie lepsza jakość; przez satelitę, czy w naziemnej tv.
 
J

johny860527

Guest
weź od nich nowszy dekoder i podłącz kablem hdmi,to zauważysz zmianę na plus.
 

wojciu1997

New member
Też o tym myślałem, ale nie wiem czy będzie taka możliwość w trakcie trwania umowy, a ona kończy się chyba w sierpniu. Na pewno tak byłoby najlepiej, spróbuję się spytać w salonie cp, może się uda.
 

wojciu1997

New member
Dzisiaj byłem w salonie CP i powiedziano mi że można zmienić dekoder. Ogółem nie zależy mi na kanałach HD, ale czy na zwykłych kanałach jakość też będzie lepsza? I jeszcze jedno czysto teoretyczne pytanie, jakość byłaby lepsza na zwykłym eurozłączu czy w tv naziemnej>
 

fazer58

Member
Bez reklam
Spróbuj odłączyć dekoder od telewizora,do gniazda antenowego podłącz ze 3 m przewodu antenowego,włącz wyszukiwanie kanałów i sam się przekonasz,gdzie masz lepszy obraz:)
 
Do góry