Cyfra+ P42X50B czy P42ST50B

remi76

New member
Prosze o rade. Potrzebuje TV do ogladania cyfry+, glownie mecze. Czasem jakis film wieczorem.
Nie potrzebuje zadnych 3D, internetu. Na konsolach nie gram. Swiatlo nie jest wielkim problemem.
Moje dziecko oglada czasem bajki w dzien ale do tego moge uzyc monitor fullHD DELL 2713 na panelu IPS z matowa powloka. Cyfre podpinam przez odbiornik sat Technisat.

Glowne watpliwosci mam do HDready i FullHD.

P42X50B koszt 470 EUR i rozdzielczosc natywna 1024x768. Niby mecze na C+ nadawane sa 1080 ale ja i tak na w/w Dellu wole ogladac je na 720p i tyle mam ustawione na odbiorniku SAT.
Czy P42ST50B FullHD - koszt 940 EUR bedzie miec obraz lepszy w C+ czy gorszy niz w/w HD Ready?
Tak samo jak to bedzie wygladalo na programach SD z cyfry? Ktory TV lepiej by sie do tego typu zadan nadawal? Do tego ta powloka antyodblaskowa w ST czy duzo pomaga?
Do tego gwarancja na P42ST50 5 lat na P50X50 tylko 1 rok.

Na zagranicznych forach, ludzie pisza, ze obraz na SD w P42ST50 wcale nie jest taki dobry, przeciwienstwie do P42X50. Juz sam nei wiem co o tym myslec. Moze najlepiej nagrac jakies sample
na PVR i isc z odbiornikiem sat do sklepu i podlaczyc pod oba?

Pozdrawiam,
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
A jeszcze lepiej byłoby te nagrania obejrzeć u kogoś w domu. Bo w sklepie to jednak nie to.
Ja mimo wszystko kupiłbym ST50.
 

remi76

New member
Wiem, ze lepiej byloby porownac oba gdzies w domu, tyle, ze to juz Science Fiction. Mowimy tu o bardziej realnych opcjach.
Dlaczego wybralbys ST?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Część zalet sam wymieniłeś (powłoka, dłuższa gwarancja), a jest ich więcej na korzyść ST. To po pierwsze. Po drugie niedawno przesiadłem się z Z plazmy HD Ready na Full HD i to na większą - 42 na 50 cali i powiem tak przy kanałach SD dobrej jakości (a z tym jest różnie) nie zauważyłem aby było gorzej. Przy kanałach HD jest bardzo dobrze. Po trzecie TV kupuje się na parę lat (przynajmniej ja tak robię) i na dzisiaj Full HD to jest to. Odtwarzacz Blu-Ray, czy też multimedialny i dobry materiał to jest to!
Jednak to Twoja decyzja i tak jak napisałeś najlepiej byłoby naocznie przekonać się samemu!
 

remi76

New member
Masz racje, ze materialy z bluraya beda wygladaly bardzo dobrze na FullHD.
Tylko ja do tego TV nie potrzebuje i nie bede potrzebowac. Dla mnie dobrze maja wygladac mecze i material z SD. A jak widze bitrate z cyfry kuleje. Wiec zastanawia mnie to czy na HD Ready nie beda wygladac lepiej. Tylko ta powloka i gwarancja. No i pewnie niekotre parametry tez. Ech te wybory...
 

jafo73

New member
Remi76 jak do SD i Cyfry+,to oczywiście x50 i polecam odrazu 50'' jak masz odleglości minimum 2.5m a gwarancjami się nie sugeruj.
 

remi76

New member
Dzieki za odpowiedzi. Wczoraj bylem w sklepie. Ogladalem GT50, UT30, S30 na te starsze mieli przeceny po 400-499 EUR. Szczerze powiem, ze ta powloka anti Glare w GT to nie powalila mnie na kolana.
Wiem, ze to sklep ale faktycznie nie dziwie sie, ze zupelni laicy wybieraja w sklepie LCD. Sam tez rzucilem okiem na niektore LCD i metlik jeszcze wiekszy w glowie.
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Witam
Tu jest test tx-p42x50b. 5 stron
Panasonic TX-P42X50B review | Plasma and lcd tvs Reviews | TechRadar

Jesli chodzi o kanaly sd to lepiej beda prezentowac w telewizorze o rozdzielczosci 1024x768 .
Poprzedni model c3 tez mial dosc dobre opinie
http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42c3b-tx-p42c3-201103211056.htm
http://www.hdtv.com.pl/forum/640267-post52.html
Mam cx3.W dzien mozna normalnie ogladac telewizje. Jakosc obrazu na kanalach sd dobra.Telewizor ustawiony bokiem do okna. Jesli chodzi natomiast o kanaly hd to jakosc obrazu tez jest dobra.Znajomy ma plazme g30. Poziom czerni oczywiscie lepszy w g30.Roznica jest bardzo wyrazna na korzyc g30 ale kanaly sd bardzej podobaja mi sie w cx3.
7383d1344023983-problem-z-wyborem-cx3e.jpg

Mam porownanie do plazmy o jeszcze nizszej rozdzielczosci 852x480.Jakosc obrazu na kanalach sd jest jeszcze lepsza.
http://www.hdtv.com.pl/forum/214050-post56.html
Kilka osob tez to potwierdzalo.
http://www.hdtv.com.pl/forum/34719-post2.html
 
Ostatnia edycja:

remi76

New member
Miał być tani HD ready a pewnie skonczy sie jak zawsze z cena 2 albo 3 razy wieksza. Taak czytam i troche mnie przeraza w plazmach to docieranie, jakies buczenie, glosne wiatraki itp. Boje sie ze jak moje dziewczyny dorwa sie do plazmy i beda ja katowac caly dzien to zaraz bedzie po niej.

Finalna rozgrywka bedzie pomiedzy Sony 46HX853 i Panasonic TX-42ST50 lub TX-50ST50
Co sadzicie o tym ledzie w porownaniu z plazma? Caly czas mowie o telewizorze pod katem ogladania meczy HD z Cyfry, reszta to jakies bajki i czasem film wieczorem.

Powtorze podstawowe zapytanie. Ktory z tych TV da lepszy i plynniejszy obraz przy ogladaniu pilki noznej z platformy cyfrowej?

Pozdrawiam,
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
Nie ma zadnego buczenia. tx-p42x50b nie posiada wentylatorow.Docieranie dotyczylo starszej generacji plazm.
Mecze hd z c+ zdecydowanie lepiej beda sie prezentowac w telewizorze plazmowym.

Wracajac do buczenia , osoby ktore maja bardzo dobry sluch moga uslyszec buczenie w kazdym telewizorze, bez znaczenia czy to bedzie lcd lub plazma
przyklady
http://www.hdtv.com.pl/forum/705109-post178.html
zacytuje post z linku wyzej

Miałem plasme Panasonica v10 i także bzyczała, ja słyszałem a moja dziewczyna zupełnie nie i stwierdziła że jestem nienormalny.

Wspomniales o 42st50.Bardzo dobry wybor.
Tu temat
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/81130-pierwsza-recenzja-nowej-st50.html
Jak prezentuje sie st50 w domu:) .Nizej link do zdjecia z internetu.Plazma dla koneserow dobrego obrazu a lcd , led.tv dla masowego klienta.
http://img31.imageshack.us/img31/6075/dsc0840w.jpg
 
Ostatnia edycja:

remi76

New member
Dzieki za wszystkie rady. Zeby nie byc tylko pasozytem to dokoncze historie. W koncu zakupilem P42ST50B. Wyszlo 939 EUR, troche drozej niz Polsce ale w Irlandii i UK ciezko bylo cos taniej znalezc. 5 lat gwarancji i 2 pary okularow 3D gratis ( maja dopiero wyslac).

Chodzilem troche po sklepach z nagranymi samplami z tunera HD. Mecze, bajki film i material SD. W sklepie jak oczywiscie jak zawsze burczenie i problemy. Kazdy jajka chce lizac ale tylko gdy powiesz, ze na pewno kupisz a tak to z wielka lacha.
Podlaczalem do Panasonica P50UT50, do P50ST50 do Samsunga PS51E450 i jeszcze kilku pomniejszych ktorych nie pamietam. Wrazenia? Wiekszosc to jakas masakra, nie wiem jak te telewizory maja poustawiane. Ichnie materialy promocyjne obraz ladny ale z mojego dekodera jakas rzeznia. Smuzenie, pikseloza obrazy przejaskrawione. Jedynie Samsung HD Ready jakos
dawal rade. Aha w jednym sklepie mieli sygnal HD z tv naziemnej podlaczony do wszystkich TV i na 50GT50 mimo kiepskich warunkow oswietleniowych bylo bardzo dobrze. Co do mojego boxa, to oczywiscie probowano mi wcisnac kit ze sygnal nagrania byl slaby itp. Tylko ze na moim DELL'u U2711 na IPS wszystko bylo ok. Ustawien w sklepach nie moglem zbytnio zmieniac bez pilota wiec sumie zakupilem w ciemno liczac, ze maja rozpieprzone ustawienia w sklepie. Oczywiscie czytalem wiele recenzji i w sumie wszystkie byly bardzo pochlebne o modelu ST.Uznalem ze w moich warunkach 42" wystarczy. TV doszedl w piatek. Kierowca ze sklepu uprzedzil mnie zeby raczej nie klasc plazmy przy transporcie i sam tak tez przewozil. Telewziro nie jest jakis bardzo ciezki. Ciezszy od LCD ale duzo lzejszy od starego 28" CRT Panasa.
Podlaczylem tv do satki, szybka korekcja obrazu i smiga. Co do obrazu to z Cyfry+ jest bardzo dobrze. Akurat lecial w sobote Man City - Everton. Obraz HD bardzo dobry. Mecz w SD sredni. Ale SD na Discovery czy kanalach informacyjnych dobrze. Duuuuzo lepiej niz na monitorze LCD.
Ogladanie w dzien meczu, standardowych kreskowek np. Z MiniMini nie ma problemu z odbiciami pomimo ze telewizor wisi ramieniu na wprost okna z mozliwoscia przekrecania do 90 stopni. Na filmy w dzien sie nie porywam, da sie ogladac ale nie ma klimatu. Wieczorne ogladanie 720p czy lepiej to uczt dla oczu.
O obejrzalem z zona Merida Waleczna i Nie opuszcze cie az... I co mnie powalilo to glebia obrazu. W LCD tego nie widzialem. Moze jakies drozsze modele maja podobnie. Probnie odpalilem kilka dokumentow w divx i jest lepiej niz na kompie pomimo kiepskiej jakosci. Wrzucilem tez Afganistan w ogniu DVD rip ale sredniej jakosci, na kompie kiepsko. Wieczorem na tym telewizorze naprawde mozna bylo sie wczuc w klimat. Z Divixami momentami dziwne przekolorowania lini poprzecznych szczegolnie przy scenach czarnobialych. Ale cudow nie wymagam przy takiej jakosci. Ale i tak duzo lepiej niz na kompie czy 27" LCD.
Jedynie jakosc glosnikow jest slaba. Bez podlaczenia czegos z normalnym bassem to jakby polowa przyjemnosci. Nie jestem jakims audiofilem i zestaw Logitech X-530 zupelnie mi wystarcza. Jedyny mankament to nei wiem czemu nie dziala dzwiek po kablach RCA z przejsciowk na mini jack.
Uratowalo mnie tylko gniazdo na sluchawki i tak podlaczylem glosniki, aczkolwiek tylko 2.1. Jest niby wyjscie chyba optyczne ale moje glosniki takiego nie maja.

Aha jeszcze co do buczenia. Tak jest cos takiego. Na bialych czy jasnych planszach. Np przeswietlonych scenach czy jasnym menu TV slychac bzyczenie jakby tranzystorow. Nic nadzwyczajnie glosnego ale jest. Jednak przy tym natezeniu to nie zaden problem. Przy ogladaniu filmow czy normalnie programow nic nie slychac. Jak sie nie bedie poglebiac to uzytkowo niezauwazalne.
 
Ostatnia edycja:
Do góry