Cyfra HD - 720P czy 1080i?

Mandaryn.

New member
Witam,

Od kilku dni jestem posiadaczem cyfry hd i niepokoi mnie jedna kwestia. Mianowicie podlaczylem ją do swojego tv (bravia V2500) przez hdmi i telewizor mi podaje, ze sygnal jest 1080i. Dlaczego? Czy nie powinien byc 720P?

Dzieki
 

Tomek Koko

New member
Bez reklam
Nie wiem jak to jest w cyfrze+ ale ja mam N-ke i u mnie kanały SD najlepiej wyglądają przy rozdzielczosci 576i . Peweni zaraz ktoś zacznie sie oburzac ze gadam bzdury ale na moim jvc S60 tak jest. Kanały HD oczywiscie na 1080i sa super ale Sd przy tej rozdz. wyglądają gorzej niz przy 576i.
 

dnc

Moderator
VIP
Rzeczywista rozdzielczość video kanału Canal+Sport HD to 1280x720x50. Jednak Twój tuner może skalować obraz do rozdzielczości 1080i. Jeśli masz mozliwość wyłącz skalowanie i puść sygnał bez dodatkowej obróbki. Jak tylko C+ będzie nadawać w 1080i przełącz na tą rozdzielczość.

Do Tomka Koko.
Ja się nie dziwię. Widocznie Twój TV ma lepszy DSP video niż tuner DVB. Może to zabrzmi głupio, ale nie każdy tuner ma naprawdę dobry układ przetwarzający video.
 

Cavallino

Banned
dnc napisał:
Rzeczywista rozdzielczość video kanału Canal+Sport HD to 1280x720x50. Jednak Twój tuner może skalować obraz do rozdzielczości 1080i. Jeśli masz mozliwość wyłącz skalowanie i puść sygnał bez dodatkowej obróbki.

Cyfra wciska kit.
Przełączyć z 1080i na 720p na jej tunerze nie można, a dodatkowo oni wciskają że tuner wysyła sygnał 720p, ale niektóre telewizory nieprawidłowo to odczytują i informują że dostały 1080i.
Jak dla mnie bzdura.
 

dnc

Moderator
VIP
To niedobrze, że tuner C+ nie ma możliwości skalowania obrazu (nie znam tego modelu i tylko przypuszczałem). Skoro tak to oznacza, że rzeczywiście TV mogą źle wyświetlać obraz.
 

Mandaryn.

New member
Dzieki za pomoc dnc. Posluchaj bo to jest dziwne, jeszcze nie wlacze cyfry tylko wezme kanal av na ktorym mam podpiety kabel hdmi od cyfry i tv juz wyswietla 1080i w rogu ekranu. To chyba nienormalne? Moze bravia ma jakas funkcje, ktora podbija automatycznie wszystko podane przez hdmi do 1080i? Ale to by bylo bez sensu.

Z tego co wiem, mecze w cyfrze mialy byc przy 720p i chyba 50fps. U mnie na oko nie bylo to 50fps, choc moge sie mylic. Obraz byl bardzo ladny i ja przeplotu nie widzialem, ale mimo to tv wyswietlal ze jest to caly czas 1080i. O co tu chodzi?

W tunerze nic nie znalazlem.

"Rzeczywista rozdzielczość video kanału Canal+Sport HD to 1280x720x50. Jednak Twój tuner może skalować obraz do rozdzielczości 1080i." - mozliwe

"Jeśli masz mozliwość wyłącz skalowanie i puść sygnał bez dodatkowej obróbki." - nie mam

"Jak tylko C+ będzie nadawać w 1080i przełącz na tą rozdzielczość." - nie wiem jak to poznac, caly czas uparcie tv wyswietla 1080i. Nawet gdy wlacze jaki kanal sd.
 
Ostatnia edycja:

dnc

Moderator
VIP
Na 100% C+HD nadaje w takiej rozdzielczości i tyle klatek/s. U mnie na AltDVB w PC pokazuje taką ilość klatek (dokładnie to jest 49.98 ) Przyznam, że obraz jest bardzo płynny. Zwłaszcza podczas meczu. Oglądałem w poniedziałek powtórkę Arsenal-MU. Muszę przyznać, że jakość obrazu pomiędzy zwykłym C+Sport i HD jest lepsza i to nawet bardzo. Jednego czego mi brakuje to tego, że w wielu scenach ogólnych gubi się ostrość i pojawia się lekka pikselizacja. Brakuje odpowiedniego bitratu. C+ ma od 1-1,5Mbps co przy kanałach HD MPEG4 jest wartością zbyt małą. To wystarczy dla SD, ale dla HD musiałoby być conajmniej 3Mbps. Tak np. mają filmy dostępne w sieci. I wtdy można uznać kanały C+HD za HD. Może to nie jest 1080i, ale jest już jakiś postęp.
 

uruk-hai

New member
Mandaryn. napisał:
Dzieki za pomoc dnc. Posluchaj bo to jest dziwne, jeszcze nie wlacze cyfry tylko wezme kanal av na ktorym mam podpiety kabel hdmi od cyfry i tv juz wyswietla 1080i w rogu ekranu. To chyba nienormalne? Moze bravia ma jakas funkcje, ktora podbija automatycznie wszystko podane przez hdmi do 1080i? Ale to by bylo bez sensu.

Ja swoją Bravię (wprawdzie S) podłączyłem przez component - jeszcze nie mam kabla HDMI i też wyświetla się 1080i , to nie jest raczej zwiazane z tym gniazdem - w takim razie mniemam.

Naprawdę nie ma sposobu na przełączenie w tunerze HD Cyfry + (Philipek) na tryb 720p :confused:
 

rafix01

Member
Bez reklam
uruk-hai napisał:
Ja swoją Bravię (wprawdzie S) podłączyłem przez component - jeszcze nie mam kabla HDMI i też wyświetla się 1080i , to nie jest raczej zwiazane z tym gniazdem - w takim razie mniemam.

Naprawdę nie ma sposobu na przełączenie w tunerze HD Cyfry + (Philipek) na tryb 720p :confused:
u mnie TV też pokazuje 1920x1080i@50Hz ... gdzie tu obiecane 720p:-x :-x :-x :p ;)
 
Do góry