Cyfra + brak 3 kanałów

Godlike87

New member
Wczoraj jak ustawiałem z kolegą Cyfrę + miałem wszystkie kanały. Dzisiaj padał rano deszczyk nie miałem prawie nic a na tych co były ciągle problemy z obrazem. Teraz pogoda się polepszyła to brakuje mi tylko BBC HD TVP Seriali i Religi TV. Zdaje sobie sprawę że pogoda może pogorszyć sprawę tak jak np dzisiaj padający u mnie śnieg gdzie Canal + HD działała marnie ale przy małym deszczyku i wietrzyku jak mam prawie nie mieć żadnych kanałów to dziękuje za taki biznes :/ I przy okazji się tak zastanawiam czy nie ma może dostępnych na rynku jakichś wzmacniaczy sygnału żeby rozwiązać ten problem?
 
Ostatnia edycja:

emdzej30

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie wiem jak ustawialiście antenę ale z opisu wynika iż nie wykonana została prawidłowo (bez miernika). Proponuję wezwać instalatora który profesjonalnym miernikiem ustawi sygnał z anteny. Kanały HD są bardziej wrażliwe na słaby sygnał. Żaden wzmacniacz tutaj nie pomoże.

Tak na marginesie:
Właśnie bardzo często osoba która wykonała samodzielnie instalację anteny satelitarnej ma w 99% problemy z odbiorem i najczęściej ma pretensję do danej platformy (C+ CP N TP....) a prawidłowa wykonana instalacja zapewnia prawidłowy odbiór przez wiele lat.
 

KubaArek

New member
Bez reklam
@Godlike87 może najpierw napisz jakiej wielkości masz antenę ,jeżeli masz 60cm to proponuję wymienić na 80cm a po poprawnym ustawieniu nie będziesz miał żadnych kłopotów z odbiorem nawet przy złej pogodzie.

@emdzej30 skąd masz takie dane że 99% samodzielnie ustawionych anten to fuszerka ?
 

Godlike87

New member
Antenę mam 80 cm za pierwszym razem był monter profesjonalistą bym go nie nazwał ale za to żyje z zakładania anten i po jego ustawieniu z kanałami była totalna bieda. Podejrzewam że w sygnale może przeszkadzać trochę nadajnik od internetu lokalnego dostawcy który jest na dachu a antena jest na sąsiednim dachu jakieś 15 - 20 metrów od niego i jakieś 3.5 metra poniżej niego ( sąsiedni dach jest niższy od tego na którym jest nadajnik od internetu ). I tak na marginesie teraz mam wszystkie kanały.
 
Do góry