Cyfra+ a Harman 255

orange

New member
Witam!
Mam problem z dźwiękiem w Harmanie, a mianowicie po podłączeniu dekodera Sagem (HD) kablem koaksjalnym, nie mam dźwięku przez ampli, tylko cały czas przez tv. Próbowałem zmienić ustawienia w dekoderze, ale nic się nie zmieniło.
Prosze o pomoc.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
Albo po prostu zobacz jakie masz ustawione wyjście dźwięku na źródle, które wybrałeś, bo do DVD przykładowo masz przypisane HDMI, do CD analog itd, więc do tego do którego wpinasz jeżeli nie masz ustawionego coax, to nie ma siły, żeby działało.
 

orange

New member
BlackNinja - po wyjęciu hdmi nie ma ani głosu ani dźwięku.
Kolego Jocker - w PS3 był wybór, aby głos puścic optycznie, wizję przez hdmi, w dekoderze tego nie widzę.
Mam Sagema HD.
 

Jok3r

New member
Bez reklam
W dekoderze może nie ma, ale ja nie mówiłem o dekoderze tylko amplitunerze, a w amplitunerze na pewno jest i tutaj wydaje mi się, że tkwi problem, ale łatwo go zweryfikować. Jeżeli wybierasz źródło pod które masz podpięty ten dekoder, to świeci Ci się napis coax1, lub coax2? Jeżeli tak, to znaczy, że tutaj jest ok, jeżeli nie, to znaczy, że masz źle poprzypisywane wejścia do tego źródła.
 

orange

New member
No własnie na wyświetlaczu ampi widnieje podpięcie pod coax 1, z tyłu tez jest wciśnięte w to wejście i w menu Harmana też jest wybrany coax 1 i niestety lipton...
 

djhiq

New member
Kolego poroponuję ci ścieżkę eliminacji potencjalnych błędów. Proponuję ci najpierw sprawdzenie gdzieś czy twój dekoder puszcza sygnał po tym coaxialu. Podepnij go pod coś innego co jest sprawdzone ze działa z innym urządzeniem po coaxialu. Jeżeli będzie grało to wiadomo że wina leży w ampli jeżeli nie to twój dekoder nie wysyła sygnału. Ja na początku miałem problem z dzwiekiem docierającym do AVR 255 po hdmi taki że muszę najpierw właczyć amplituner odczekać jakies 10 sek a dopiero pozniej włączyć tuner sat. Druga opcja to wyłączyć i ponownie załączyc tuner na działąjącym ampli wówczas pojawia się dzwięk. Spróbuję jeszcze zmienić softa na najnowszego i sprawdzimy czy problem zniknie. Pokombinuj trochę a napewno znajdziesz przyczynę
 
Do góry