CP vs C+ vs N

Breezy

New member
Wiatm, od jakiegoś czasu namawiam rodziców na przediadke na telewizje cyfrową jednak nie wiem którą dokładnie im polecić. Nie chodzi tutaj o HD bo na tv SONY TRINITRON 29" i tak nie będzie to widzoczne, no i cenowo też odpada. W gre wchodzi najniżdzy abonament, max 20zł bo na więcej nie stać. Wiem że an tym forum w większości są użytkownicy kla któych telewizja to prawie wszystko i im więcej ciekawych programów tym lepiej a pieniądze nie grają dużej roli, ale jednak większość ludzi którzy przesiadają sie ze zwykłych siatkówek (TVP1, TVP3 i POLSAT) aż tyle nie potrzebuje. Więc chciał bym sie poradzić użytkowników tego forum, wysłychać opinii na temat poszczególnych platform pod kątem - niski abonament vs oferta programowa. Mam nadzieje że doczekam sie kilku sensownych odpowiedzi które pomogą mi w wyborze...
Pozdrawiam.8)
 

Breezy

New member
a gdybym zrezygnował z tego limitu 20zł, to gdzie najlepiej? czy polsat to dobra platforma? czytałem już dużo na ten temat na forum ale potrzebuje ogólnej opinii, a nie że ten program ma gorszą jakość, a w tym są głupie filmy. Ogólnie.... ;)
 

kemir71

New member
Postaram się porównać oferty poszczególnych platform pod kątem kosztów miesięcznych i programów przez nich oferowanych.

Polsat Cyfrowy
Najtańszą opcją do oglądania podstawowych polskich programów tj. TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TV4 itd. jest Cyfrowy Polsat z abonamentem za 9,90 zł przy wykupie dekodera na własność za 149 zł lub za 199 zł dekoder + czasza z konwerterem (przy umowie na 24 miesiące)
Cyfrowy Polsat z abonentem 37,50 zł (pakiet familijny) oferuje nam już więcej kanałów, a przede wszystkim kanały z pod znaku Discowery i Eurosport przy wykupie dekodera na własność za 79 zł , za 129 zł dekoder + czasza z konwerterem (przy umowie na 24 miesiące). Dostępny jest także dekoder z wbudowanym twardym dyskiem.

Cyfra +
Najtańsza oferta to pakiet powitalny za 18 zł
Pakiet podstawowy za 38 zł z ofertą porównywalną do pakietu familijnego Cyfrowego Polsatu
C+ oferuje dekodery na wynajem co kosztuje dodatkowo co miesiąc 10 zł

N
Tu musimy wykupić min. 2 pakiety tematyczne 16+16 zł co daje 32 zł jednak jest to oferta dość ograniczona w stosunku do ofert pakietu familijnego CP i podstawowego C+. Choć z drugiej strony dzięki temu możemy się ustawić na konkretne kanały bez wykupywania niepotrzebnych pakietów.
Opłata aktywacyjna 99 zł

W C+ i N nie ma kanału telewizyjnego Polsat.

Podsumowując
Jeżeli chcesz mieć telewizje najtańszą z ofertą podstawowych programów polskich tj. TVP1, TVP2, Polsat, TVN, TVN siedem, TV4 + kilkaset darmowych programów FTA to kup Polsat Cyfrowy z abonamentem za 9,90 zł. Jeżeli chcesz oglądać kanały typu Discovery, Eurosport to tez brałbym Polsat Cyfrowy z pakietem familijnym. Jeśli chciałbyś oglądać też kanały filmowe takie jak AXN, MGM, Cinemax to już bym się tu skłaniał do N. Jednak wtedy niezależnie od oferty i platformy trzeba się liczyć z wydatkiem 50-70 zł miesięcznie. Jeżeli chcesz oglądać kanały filmowe z najwyższej półki to oczywiście C+.

Oczywiście oferta poszczególnych stacji się zmienia, a śledząc zapowiedzi to możemy się spodziewać prawdziwej rewolucji na przełomie roku. Szczególnie jeśli chodzi o N.
Są też ciekawe promocje w poszczególnych platformach lecz trzeba uważać zeby po okresie promocyjnym nie okazalo się że koszty są zbyt duże

Jeżeli chodzi o jakośc poszczególnych platform, nie biorąc pod uwagę kanałów HD to jest zbliżona.
 

ernane

New member
moim zdaniem cyfra, choć między cyfra a cp nie ma duzej roznicy.
jelsi zrezygnujesz z limitu to pakiet familijny CP za 35zł

co do zasad, i tego dekodera na wynajem, przeciez mozna kupic swoj na wlasnosc.
od 12 października byla promocja dekoder za 1zł i nie był to jakiś shit tylko całkiem fajne dekodery mediasaty.

zaleta cyfrowego polsatu to tvp1,2,polsat i tvn w cyfrze nie masz polsatu 1 (bo polsat 2 jest)

kolejna kwestia na ktora nikt nie patrzy :) comiesieczne placenia za abo, w cyfrze mozna zapalcic za caly okres trwania umowy, najnizszy pakiet 216zł, 49zł aktywacja, 1zł antena, 1zł dekoder na własnośc.

w CP, umowa 24 miesiace, oplaty w okienku przy placeniu rachunku;] co wychdozi jakos 25% ceny pakietu :D:D:D oplata ze 2.5zl a pakiet 9.9zl.
sprzet drogi, teraz w ostatnim tyg ceny sie nieznacznie w dol zmienily ale w szczegoly nie chce sie zaglebiac, przede wszystkim po zakonczeniu umowy musisz uwazac zeby wszystko bylo ok, bo zablokuja karte :) po zakonczeniu umowy z dekoderem nie da sie nic zrobic sluzy tylko jako FTA. antena kosztuje 50zł, chcociaz mozesz kupic inna w sklepie np większa (polecam)

najlepiej kupic wlasny dekoder a od platformy wziac sama karte i to najlepiej dekoder "multi" zeby obslugiwal i CP i C+. wiem ze to sa dodatkowe koszta ale.... spojrz po ile chodza te dekodery za 1zł na wlasnosc na allegro :grin:


ja wybralem C+ i jestem bardzo zadowolony mimo ze cale zycie nie lubilem cyfry i sklanialem sie zawsze do polsatu, to jednak w cyfrze tańszy i lepszy sprzęt.

a jeśli zależy Twoim znajomym tak bardzo na comiesiecznych opłatach to można za darmo oglądac kanaly nadawane darmowo, tylko nei znajdziesz tam tvp1,2,polsat 1,tvn. Do tego celu wystarczy kupic zestaw tvsat ponizej 200zł w hipermarketach (choć odradzam zakup w tego typu sklepach, a raczej w specjalistycznych sklepach z tvsat), ale generalnei 200zł nawet w normalnym sklepie wystarczy.
tvp1 2 tvn i polsat mozna na tv naziemnej ogladac choc tu zalezy gdzie oni mieszkaja :)

pozdrawiam
 
Do góry