Coś do pokoju od dziecka ?

zendow

New member
Witam szanownych forumowiczów.
Chciałbym kupić jakiś TV dla dzieciaka. Kryteria ograniczę do kilku:

Jak duży jest pokój - 7m x 4m odległość oglądania - powyżej 2 metrów i dalej do 4 maks
jaki masz obecnie telewizor - nie mam
preferowana technologia - nie mam
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - trudno powiedzieć w tygodniu wieczorem w weekend w dzień
nasłonecznienie pokoju: duże, pokój na zachód więc w lecie dość długo jasno brak możliwości całkowitego zaciemnienia
preferowana wielkość telewizora - nie mam
preferowana marka - bez znaczenia
jakie urządzenia będą podłączone - konsola i tuner TV cyfrowej
siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - głównie na wprost
jakimi złączami i co chcesz podłączyć - HDMI
jaki masz sygnał - SD i HD (Cyfra+)
ile programów HD - wypas Cyfra + może N
ile godzin dziennie ma grać telewizor - 2/3
ile osób zasiada przed telewizorem - 2/3
jaka klasa cenowa - 3tys, max 4tys


Czego oczekuję: przede wszystkim 70% TV to będzie KONSOLA, pozostałe30% to programy lub filmy z czego 99% to obecnie bajki

 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z uwagi na charakter pokoju
Sharp 46le 700
Toshiba 46vl 733
Panasonic 46 g20
Sony 46ex500
 

zendow

New member
Dzięki za modele. Jednak Panasonic to plazma, reszta to LCD i to LED-owe.
Czy przy tych oczekiwaniach = konsola nic nie ma przewagi ? tzn plazma nad lcd lub odwrotnie.
Wiem, że najlepiej konkretnie modele porównywać. Proszę jednak o ukierunkowanie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
liczy się input lag. Panasonic ma na poziomie 20 ms ale przy dużej ilości grania powstaną powidoki. Niektórzy też uczuleni są na green ghosting
YouTube - Panasonic 42PX70 green ghosting
LCD Sharp jest full led i daje ostrzejszy obraz i ma też mały input lag bo
20 ms
020_P1060172.JPG


Wynik bardzo dobry w ustawieniu GRY - 20 ms
021_P1060173.JPG


http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
 

zendow

New member
Tak. Widziałem dziś Sony w MediaM. Jak dla mnie bomba ale jeszcze popatrzę co w tym segmencie można trafić.
Skłaniam się faktycznie ku technologi 3D z LCD LED.
 

darekguma

New member
Bez reklam
To i ja zapytam. TV 32', pokuj 4x3,5, odległosć - wszędzie:). Dobrze by było jak by czytał mkv,avi,divx z usb, w przyszłości jakaś konsola, na początek będzie podłączony do kompa. Mile widziana dobra powłoka antyreflex. Cena, jak najtaniej:). Dzięki. Pozdrawiam.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
A tak na marginesie, dzieci u "darekguma" i "zendow" w jakim wieku?

Bo jak są małe to sugeruję taki drobiazg jak pomyśleć o szklanej osłonie matrycy lub co najmniej sztywnej plastikowej.

Małe dzieci wiadomo, większe są energiczne, piłka, zabawy, wększość osłon LED/LCd jest wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne itp. itd.

O zwierzętach w domu nie wspomnę (psy / koty).

Ze szkłem problem w LCD/LED ale jest pare modeli... w plaźmie z tym akurat lepiej.
 

darekguma

New member
Bez reklam
A tak na marginesie, dzieci u "darekguma" i "zendow" w jakim wieku?

Bo jak są małe to sugeruję taki drobiazg jak pomyśleć o szklanej osłonie matrycy lub co najmniej sztywnej plastikowej.

Małe dzieci wiadomo, większe są energiczne, piłka, zabawy, wększość osłon LED/LCd jest wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne itp. itd.

O zwierzętach w domu nie wspomnę (psy / koty).

Ze szkłem problem w LCD/LED ale jest pare modeli... w plaźmie z tym akurat lepiej.
4 i 9 lat, z latajacymi piłkami,zabawkami nie ma problemu, zwierząt brak, nie jest rybka:)
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
jeżeli już zdecydowaliście że 4 i 9 latek mają mieć własne TV polecam rozważenie tych modeli które mają ponadstandartowo osłoniętą matrycę...
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
Toshiba DB833 i chyba któreś z nieco starszych SONY LCD mają wbudowane odtwarzacze BR/DVD rozumiem że o taką multimedialność chodzi?
 

arturos1970

New member
Bez reklam
To i ja zapytam. TV 32', pokuj 4x3,5, odległosć - wszędzie:). Dobrze by było jak by czytał mkv,avi,divx z usb, w przyszłości jakaś konsola, na początek będzie podłączony do kompa. Mile widziana dobra powłoka antyreflex. Cena, jak najtaniej:). Dzięki. Pozdrawiam.
samsung le32c630 powinien spelnic twoje warunki
 
Do góry