component i HDCP

mike_wwaw

New member
Witam

W różnych postach przewija się temat HDCP, jednak praktycznie jedynie w odniesieniu do złącz HDMI. A czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć, jaki efekt na ekranie wywoła odtworzenie płyty (lub obejrzenie programu w HDTV) chronionej za pomocą HDCP, w momencie gdy DVD (tuner TV) jest połączony z wyświetlaczem za pomocą componentu?
 

majmaj

New member
HDCP dotyczy tylko złacza HDMI. Po komponencie DVD teoretycznie powinnowysyłać tylko sygnał w SD, ale jeśli już wysyła coś więcej to będziedziałać. Zresztą to ograniczenie tak na prawde dotyczy źródeł HD a DVDjako że mają złącze HDMI niejako przejęło ten standard...
 

mike_wwaw

New member
majmaj nie wiem czy rzeczywiście jest tak jak piszesz, bo component również umożliwia wyświetlanie obrazu w rozdzielczości HD. Może nie full HD (czyli 1080p), więc może tak naprawdę nie ma się czym przejmować. Niemniej mam taki problem do rozwiązania, więc szukam każdej okazji żeby stać się choć odrobinę mądrzejszym.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Component, jako pierwsze złącze umożliwiał przesył 1080P i do tej pory umożliwia w zależności od produktu.

Jeżeli będziesz chciał obejrzeć materiał chroniony systemem HDCP przez złącze component to przeważnie nic nie zobaczysz, ale są jeszcze inne możliwości zależne od produktu. Np. pogorszenie jakości...
 

tvdarek

New member
To czy materiał zabezpieczony w HDCP będzie dostępny przez inne złącza niż [FONT=&quot]HDMI [/FONT]zależy od tego jak zdecydował jego producent. Może być tylko w SD lub niedostępny wcale.
Spotyka się nawet modele telewizorów, które mają HDMI, a nie obsługują HDCP, więc odbiór przez to złącze jest niemożliwy, pozostają inne złącza i mniejsza rozdzielczość.


.
 
Do góry