Co zamiast Taga harmony blue F80?

Mishima

New member
Witam

Około 1,5 roku temu kupiłem zestaw KD amplituner: Onkyo 636, zestaw 5 kolumn taga harony blue oraz woofer magnat 302A.
Jestem bardzo zadowolony z brzmienia zestawu, niestety napaliłem się jak szczerbaty na suchary i okazało się (dość szybko), że przesadziłem z wielkością kolumn frontowych.

Ciągłe kłótnie z moją lepszą połówką(która ma zawsze racje) i brak możliwości rozsądnego ustawienia mebli, zmuszają mnie do zamiany fontów podłogowych na monitory.

Proszę bardzo o wszelkie rady.
Co do głośności to i tak teraz używam max. 50% mocy tego co mam. Bardziej zależy mi żeby jakość i barwa dźwięku była zbliżona do tego co mam. Budżet ok 2000 tyś., wymiary pokoju 3,5 x 4,0.

Ostatnio byłem na odsłuchu porównawczym z Klipsh RB61 II. Bass był super, ale jak dla mnie grały za ostro wysoki tonami, a w środkowych tonach brakowało (w porównaniu do harmony blue) szczegółowości - takie miałem odczucia.
Bylem zapewniany, że w tej klasie cenowej to jedne z najlepszych głośników, może będę miał jeszcze okazje posłuchać Magnat shadow.

Zrobiłem jeszcze taki mały test i ustawiłem odcinanie w taga blue na 150 i 200hz, bo byłem zapewniany w sklepie, że pewne tony uzupełni woofer, w mniejszych kolumnach.
Niestety średnio-niskie pasma z woofera wydawały mi się gorsze, (niezgrane) w porównani z tym, kiedy odcinanie mam ustawione na 80hz i to z kolumn leciały niskie tony, a z woofera tylko te najgłębsze pomruki jako tlo.

Boje się, że osłuchałem się swoich kolumn i nic o mniejszych gabarytach w tym przedziale cenowym ich nie zastąpi.

Dziękuję za wszelkie porady.
 
Do góry