Co zamiast Marantz 6009

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam.

Sprzedalem mojego Marantza 6009 w cenie zakupu no i mam teraz problem bo trzeba cos nowego kupic.
Co byloby poprzeczke wyzej (dtsx atmos) niz Marantz 6009 lub podobne ale innego producenta? (tylko nie harman kordon).

Problem taki ze mojego 6009 mialem kupione za 2800 a teraz chyba ceny leb na szyje strzelily w gore bo nawet nie odkupie takiego samego :p.

Mysle nad czyms co bedzie kosztowac maksa do 4k.
Nie wiem czy Marantza 7009 dostane, w tej cenie, bo temat bylby zalatwiony. 7010 cena pewnie ponad 5k wiec odpada.

Onkyo lub Yamaha co bedzie porownywalne do 7009?

Denon x3200? Czy lepiej patrzec x4200 - jakie kozysci?

sprzet nowy z fv.

Blackninja podobno do 3 razy sztuka, moze tym razem dobijemy targu xD
 

mors111

Active member
Bez reklam
z tych co napisałeś , pewnie będą OK

Denon 3/4 , Marantz 7 .jakieś Onkyo RZ ....

P.S.

też mam SA-HE75- Panasonica , jak dla mnie spoko daje radę w kinie i jak na mały zasilacz z dobrymi kolumnami spoko nawet gra
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
A co powiecie na zakup Denka 3100 plus denek pma 710 /720ae?

Kino w sumie u mnie i tak narazie zadne, bo uklad salonu nie pozwala no ale chce miec funkcje sieciowe ampli, no i poszpanowac raz na jakis czas kinem jak rozstawie glosnimi.
A dwa Denek Pma 710ae lub 720ae zagra chyba lepiej w stereo niz ampli Marantz 6009?

Cos czuje ze za szybko sprzedalem mojego marantza, byl super i ciezko znalezc jakies inne ciekawe rozwiazanie doplacajac prawie 2k.....
 

rabit

Active member
Bez reklam
Denek 3100 nie ma Atmosa. 710 lub 720 nie ma pre in i będziesz musiał przełączać kabelki, albo połączyć "mało profesjonalnie". Tak więc mało opłacalny deal.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Patrze denka 3200 bym kupil bo tez go sie dostanie ponizej 3k,, wiec nie ma sensu 3100.

Wiem ze pma 1500 bylby lepszy ale 1800 za stara uzywke dac...

710ae to koszt 500zl,

Czym sie rozni podlaczenie Pma710 z preout ampli do aux we wzmaku zamiast do main in? Jest roznica w dzwieku? Problem z pokretlami glosnosci to rozumiem.

Thx. Kapusta za pomoc na priv.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Kable chinch między amplitunerem albo wzmacniaczem. Chyba że kolega podłączy tak jak w/w "mało profesjonalnie", czyli z amplitunera pre out na któreś wejście we wzmacniaczu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla całej rodziny (nie ma szoku po przełączeniu jak zapomnimy ściszyć wzmacniacz), aczkolwiek jednak dźwięk się zmienia. Testowałem to parę razy u siebie i są to małe niuanse, ale to co dla mnie najważniejsze, scena się rozłazi.
 

Rafal7

Banned
Ale po co przekładać jakieś cinche?
Ja odkąd wszytko razem podłączyłem a było to 2 lata temu to nic od tamtej pory nie przepinam.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Kolego Kapusta7. Jak miałem 710, to również tak miałem podłączone. Ważniejszy był spokój i łatwość obsługi dla rodziny. Ale jak chciałem posłuchać jakiejś nowej płytki, to podłączałem bezpośrednio pod wzmacniacz. Patrzyłem też na specyfikację Heco i widzę że tam trzeba napędzić 2x200mm woofery. Denon z 7 na początku może być słaby, ale to już raczej Ty albo Bipo (1500AE) musicie się wypowiedzieć. Ale i tak najważniejsze jest to, czego brakowało autorowi tematu? Jeżeli chodzi o bajery typu Atmos itp. to polecam kupić najtańszy ampli z takimi dekoderami i wyjściem pre-out. Potem udać się do salonu i odsłuchać kilka wzmacniaczy z pre-in i zakupić ten najlepszy dla siebie. Wtedy dźwięk będzie idealnie pod Twój gust w kinie i w stereo.
 

Rafal7

Banned
Ja również koledze tłumacze aby kupił do tych kolumn 1500 Ae , 720 może słabo je napędzić.
Jak nie zależy mu na Atmosie to niech kupi normalny ampli z pre out a lepszy wzmacniacz i lepiej na tym wyjdzie.
 

rabit

Active member
Bez reklam
Nie musi być Denon. Może być każdy inny wzmacniacz który jest w miarę mocny i ma wejście na końcówkę mocy. Może Pioneer A50 będzie dobry. Trzeba posłuchać. A nóż to będzie dobry wybór dla kolegi. Nie chcę nikogo namawiać na 1500 AE żeby nie było że to kryptoreklama. :) Ale ciężko znaleźć coś sensownego w takich pieniądzach.
 

Rafal7

Banned
Powiem Ci że pobór 72 w z sieci i do tego 2 x 90 w na kanał mnie nie przekonuje w tym Pioneer-ze
Tak tak wiem wiem, klasa D ale mimo wszystko.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Rabit zbytnio nie moge znalezc innych wzmacniaczy. Jedynie NAD-a jako tako szlo by kupic. Ale tez przelacznik z tylu i wyglada jak dekoder polsatu.

Z denona najlatwiej i najekonomiczniej idzie budowac zestaw.
Jak mialem Marantza sprzedalem go bo
1. Byl srebrny :p
2. Za diabla nie szlo dostac wzmacniacza marantza, 7004 kto kolwiek widzial kto kolwiek wie, 8005 poza budrzetem.

Rozumiem was ze wzmak powinien byc conajmnej 1500ae lub nawet 2000ae, Bipo tez probowal mi to uswiadomic. Chodzi o tez chce wstepnie niskim kosztem miec kd i wzmaka.

A co powiecie na temat Onkyo np. 646 2000zl ma bajery jest 7.2, jest on porownywalny do denka x3200 i Marantza 6009? Jest to ta sama klasa jakosci?
Onkyo posiada jakies ciekawe wzmacniacze? Porownywalne do denka 7200 i 1500?


Chcialbym aby wiezyczka bylo budowana od jednego producenta.

Albo przebolec sie i usmiechnac do Harman Kordon? Tylko tak czesto laduje ta nazwa w ziale serwis .... ze sie boje.

PS. Nie doczytalem onkyo 646 nie ma preout wiec odpada.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Harmana nie kupuj, problemy z sterowaniem z pilota, chcesz pod-głosić ampli to i wzmacniacz reaguje.
Nada tym bardziej, co z tego ze ma Main in jak trzeba zworki wyciągać na czas seansu i wpinać ampli,

Te Atmosy Ci potrzebne :p ?
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
To nic innego nie znajde.

Yamaha wzmacniacze tez w cenie za s1000 uzywanego trzeba dac wiecej niz za denka 1500

Onkyo trzeba kupic rz800 a za ta kwote to mam juz prawie nowke denka 3200 i pma1500 uzywke.

Marantz problem z dostepem wzmacniaczy.

Harman jest bee

To jeszcze o pionerze musze poczytac....

Wychodzi na to ze na dzien dzisiejszy cena/jakosc/dostepnosc zwycieza Denon,
Na dzien dzisiejszy chyba wybiore;
x3200 + uzywke pma710ae za 450zl aby w razie w wymienic na 1500.
Najmniej strace, bo pma710 za 200- 300zl zawsze sprzedam.


Chyba ze ktos ma inne pomysly...
Teraz weekend to bede myslal dzisiaj i jutro.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Lolo, na allegro były niedawno PM7004, cenę trzymają wysoką- około 2 tyś, ale za tyle się sprzedają i nic z tym nie zrobisz ;)
Pomyśl może o Maranztu 1605- slim, ma pre out.
Sam się nad nim zastanawiałem, bo KD jest dla mnie drugorzędne, ale tam brak drugiego wyjścia HDMI pod projektor i trzeba by kombinować ;)
 

rabit

Active member
Bez reklam
Powiem Ci że pobór 72 w z sieci i do tego 2 x 90 w na kanał mnie nie przekonuje w tym Pioneer-ze
Tak tak wiem wiem, klasa D ale mimo wszystko.

Powiem Ci że takie zasilanie daje radę. Oto przykład: Odtwarzacze CD i wzmacniacze - testy sprzętu Chodzi tylko o dopasowanie do własnego gustu. Dla mnie ten Primare grał świetnie, ale bez sceny. I dlatego mówię że trzeba odsłuchać wybranego sprzętu!!!
 

fazer58

Member
Bez reklam
Lolo, kumpel będzie sprzedawał pięciokanałową końcówkę Rotel RMB-1075 THX, za ok. 2400zł. Może to być podstawa do systemu. Gdyby mój Marantz PM 8003 mógł pracować jednocześnie, jako przedwzmacniacz i jako końcówka mocy,to sam bym go nabył. Dziś też wspominał o sprzedaży ampli Pioneer LX 71, ale jeszcze ceny nie znam. To znakomity sprzęt. Kumpel wraca do stereo, stąd takie poczynania.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Koncowki to raczej domena kina domowgi, chyba? Ja chce dwa osobne systemy KD i Stereo. Wiec koncowka 5kanalowa raczej odpada.

Czuje ze raczej na dzien dzisiejszy zestaw denka bedzie najlepszym wyjsciem. Kusi mnie jeszcze roksan kendy k2 na olx stoi za 2k, o ile pamietam to Henry pisal ze lepszy niz Marantz 7004, tylko nie bedzie pasowal do ampli ;)

Jak sie ma roksan k2 do denka 1500? Podobna klasa?

A tak denka ampli, wzmak, jakis tani cd i moze tuner by sie kupilo i biedzie wieza jak talala. Profesjonalnie bedzie to wygladac w salonie i grac na poziomie. xD
 
Do góry