Co wybrać??

ania w

New member
Serdecznie witam i proszę wszystkich, którzy są zadowoleni ze swoich tv albo znają się na nich, albo chętnych do pomocy o poradę.:blagam:
Jesteśmy zmuszeni do kupienia nowego TV, bo nasze pudło z maja 2011 PA SIO NIC TXP42ST30E chodzi głośno jak odkurzacz.
A oto wymagania. :D
Ma być bezgłośny, albo prawie bezgłośny - do oglądania w łóżeczku przed snem, a nie tylko w dzień przy otwartym oknie i na dodatek w akademiku, żeby coś zagłuszyło ten wcurw... dźwięk pasionica.
Chciałabym, aby obraz był ładny, najchętniej jak w plazmach, ale wiem, że nie można mieć wszystkiego. Full HD.
Do 42 cali, odległość od ekranu ok. 2 m., słońce z prawej strony, pokój 12m.
Do powieszenia na ścianie, nie na stopce, ani nie wbudowany w ścianę (bo ciekawych rzeczy się dowiedziałam na forum, jak rozwiązac sprawę z głośnymi pudłami :))))) ).
Żeby cena nie zabiła mnie, to może ok. 2-3 tys. A lepiej nawet bliżej dwójki niż trójki.
Może być jasnej obudowy.
Podczas czyszczenia go, aby tak strasznie nie skrzeczały mu plastiki - to taka cecha dla kobiet ;)
Miał dobry dźwięk, nie musi być 3d, ani mieć żadnych nowinek, bo mam odtwarzacz multimedialny WD.
Był podłączony do zwyklej listwy, a nie żadnej za 1000 zł, bo mnie na takie cudo nie stać.
Zużycie prądu- obojętne, bo komp i tak ma 650 W zasilacz, więc dajemy zarobić skarbu państwa i grupie Vattenfall :).
I tu ciekawostka, taki zasilacz i wiatraki w obudowie działają CISZEJ niż nasz PA SIO NIC jak go się włączy i wciśnie "mute". :x :-( :-x
Jeśli ktoś m a czas i ochotę coś mi zaproponować to proszę.
Ja od ilości tych modeli to dostaję kręćka.:szukaj:
Z góry bardzo dziękuję :) i już nie mogę się doczekać nowego tv.

Pozdrawiam
ania
 
Ostatnia edycja:

bzyq

Member
Jeżeli słyszysz i przeszkadza Ci buczenie plazmy to raczej pozostaje Tobie zwrócić z tym pytaniem do działu LCD, bo z tego co piszesz raczej żadna plazma nie spełni Twoich oczekiwań co do swojej głośności pracy.
 

ania w

New member
Witam.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Panas odpada, bo już nic nigdy nie kupię tej firmy.
Toshiba 40 TL 838 jest awaryjna,
a sharp.... pomyslę
 

ania w

New member
Przepraszam, ale się nie znam.
Znalazłam, posty na innych stronach, że się psują.
Po przygodach z pasionicem jestem przewrażliwiona na wszelkie złe komentarze.
 

krazy777

Member
Bez reklam
Więc chyba żaden telewizor nie przypadnie Ci do gustu, gdyż żaden z nich nie jest idealny i na każdy ktoś napisze coś złego. Czy będzie kosztował 2000 zł czy 12000 zł.
 

ania w

New member
bo tak myślę:
Samsung UE37C6000
Samsung UE40B8000
Samsung UE40C6500 lub Samsung UE40C6000
SAMSUNG UE37D5500 lub SAMSUNG UE40D5500

albo wspomniana Toshiba 40TL838.

Podobno trzeba się przespać z problem :)

Czy komuś coś piszczy, brzęczy w tych tv? Albo są głośne?
 

ania w

New member
do krazy 777
na pewno masz rację.
Wybrzydzam, ale wyobraźcie sobie.
planujecie kupić tv. Dla jednych drogo to 1500 dla nas do 3700, dla innych to 9000.
Oglądacie, słuchacie sprzedawców, czytacie testy, ale nie fora.
Kupujecie i ...
po pół roku nie oglądacie go tygodniami, nawet z sieci jest całkowicie wyłączony.
Rozpacz człowieka bierze, bo znowu coś musi kupić, a miało starczyć na kilka lat.:x
ręcę opadają, ale coś znajdziemy mam nadzieję
 

gosc_niedzie

New member
To wysokie ubiegłoroczne modele, mają już następcę (PFL 8606) i dlatego ich cena bardzo spadła (40" o około 2000). Jeżeli chodzi o dźwięk, to chyba nie mają sobie równych wśród płaskich 40-calowych telewizorach.
recenzja
recenzja2
Ten model może być jednak trudniej dostępny, dlatego może jeszcze niższy ale tegoroczny model 42PFL7606
recenzja

A może warto poczekać na nowe modele innych producentów (marzec-maj), zeszłoroczne modele powinny znacząco potanieć.
 
Ostatnia edycja:

ania w

New member
a propos tych philipsów, to czy one są ciche- cicho pracują, bo to jest główne kryterium ,następnie obraz, potem dźwięk. Wiecie, w tych molochach to nic nie słychać, a ta muzyka głośna to chyba specjalnie jest włączona, aby nic nie słyszeć :(
Widziałam cenę, fakt spadła :)
 

gosc_niedzie

New member
Jeżeli chodzi o buczenie to nie słyszałem aby ktoś się skarżył na LCD czy LCD-LED, to raczej przypadłość plazm. Wszczególności właściciele plazm Panasonica skarżą się najczęściej... Sam kupiłbym Panasonica z serii G30, ale lubię oglądać cichutko TV kiedy moja małżonka już zasypia więc gdyby okazało się tv buczy musiałbym spakować go do kosza...
 
Ostatnia edycja:

ania w

New member
Ta proponowana Toshiba 40TL838 jest fajna, ale ma 8 ms odświeżania, czy może smużyć :?:

więc zostaje mi :

UE37C6000, UE40C6000, UE37D5500
może -chociaż granica cenowa- 40PFL8605

odpada:
UE40B8000 i UE40C6500 i 37pfl8605 - za drogi :(
PFL 8606) i 42PFL7606 -poza zasięgiem cenowym.
UE40D5500 - ma 50 Hz :-(

Grzebiąc w Philipsach znaleźliśmy 40PFL6606H co o tym sądzicie, czy lepiej dopłacić do 40PFL8605?:lol:
 
Do góry