Co wybrać

tampl112

New member
Który z tych modeli wybrać i dla czego dodam że nic innego mnie interesuje tylko te 3. Zdaję sobie sprawę jakie multimedia posiadają więc chodzi mi raczej i jakość obrazu wszystkie są w podobnej cenie ok 3600
Panasonic TX-58EX703E
Samsung UE55MU7002

Sony KD-55XE8096
I może jeszcze
LG 55SK7900
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A jaki masz sygnał ?
Co będzie podłączone ?
Na czym Ci najbardziej zależy ?
 

krzychooo

New member
Panasonic - 3" więcej, świetny kontrast, czerń, biel, odzwierciedlenie kolorów, duże możliwości ustawień obrazu, bardzo dobra płynność, mocno okrojony ale bardzo stabilny i szybko działający smart
Sony - porównywalny z Panasonikiem byłby model z serii xe85, seria ex80 dużo słabsza. W serii 85 pomimo matrycy 120Hz słabsza płynność. System Android - więcej aplikacji ale pomimo najlepszej optymalizacji systemu w telewizorach Sony zdarzają się bugi, przycięcia, zawiechy.
Samsung - pomimo matrycy 120Hz spore problemy w płynności obrazu, słaba współpraca z PS4, zdaża się piszczenie z modułu one connect. Jak to w Samsungu przejaskrawione kolory.

O LG się nie wypowiem bo nie miałem przyjemności zapoznać się bliżej z tym modelem.
 

tampl112

New member
Najbardziej zależy mi na obrazie a podłączyć mogę wszystko aplikacje mnie nie interesują na pewno Xbox one będzie podłączony i coś dźwięku
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli tylko z podanych i do opisanych potrzeb to brałbym Samsunga MU 7002
 

krzychooo

New member
A co Ci po matrycy 100Hz jak się meczu na tym obejrzeć nie da? Kto jak kto ale Ty powinieneś wiedzieć że suche dane techniczne nie zawsze przekładają się na jakość obrazu w danym produkcie. Ale oczywiście, możemy próbować zaklinać rzeczywistość.
Sony serii xe85 ma również 120Hz, i co z tego? Też sobie niezbyt radzi.

Co do Samsunga jeszcze, to obraz potrafi wyświetlić jak żyleta jeśli chodzi o ostrość, ale jedynie z dobrego źródła 4K, natomiast ze słabym źródłem radzi sobie znacznie gorzej niż konkurencja. Więc do kablówki to się raczej nie nadaje. A jak się nie nadaje, to po co Koledze polecać jak tak zamierza w większości z niego korzystać?
 

tampl112

New member
Sygnał z kablówki po światłowodzie do dekodera lub modułu cam jest bardzo dobry lepszy moim zdaniem niż u znajomego z satelity.
Zdaję sobie sprawę jakie są matryce w tych tv. Któryś z tych trzech kupię. Jak nie to przez internet z 14 dniami na zwrot i przetestuję wszystkie 3
 

krzychooo

New member
kiki, powtórzę jeszcze raz, może w końcu dotrze:
danymi i tabelkami się nigdy podniecał nie będę. Zamiast tego wolę własne oko i to co ono widzi. To jedyny miarodajny test i każdemu kupującemu go polecam.
Natomiast co do czytania, to poczytaj wątek na forum o Samsungu MU7002, tam zobaczysz jak ludzie ,,chwalą" tą płynność matrycy 120Hz. To też bardziej miarodajne od Twoich teorii i potwierdza ze wady wzroku nie posiadam.
tampl112, tu nie chodzi o jakość sygnału, ale o rozdzielczość nadawanego materiału.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To Twoje prawo wybierać dla siebie na własne oko.
Ale nie opowiadaj głupot że 100 Hz natywne do sportu jest gorsze od 50 Hz bo nikt Ci nie uwierzy .
 
Do góry