Co wybrać? Wybór kina domowego

Nxtfun

New member
Witam! Postanowiłem nabyć kino domowe do salonu 20 m2, mając budżet 5000 zł. Wybrałem się do sklepu media center w Bemowie, gdzie umówiłem się na odsłuch sprzętu (nie wiem jeszcze jakiego, sam ma mi zaproponować). Trochę się przestraszyłem, jak zaczął mi pokazywać plastikowe satelitki, wiedząc, że na rynku są pełnoprawne zestawy głośnikowe 5.1 , z kolumnami itp. Zacząłem się zastanawiać nad kinem domowym 2.1 oraz na sondbarami yamahy / denona. Zestawu będę głównie używał do grania na ps3, oglądania filmów blu-ray oraz telewizji sd. W tej ostatnie pozycji często występuje dźwięk stereo, więc przednie 2 głośniki powinny być w miarę porządne. Teraz zachodzi pytanie: co wybrać? na co się zdecydować? Stereo? Sondbar? Satelitki :-|? No i co możecie mi polecić?

Mieszkanie jest w trakcie remontu, więc kable jakieś w ścianie zamuruję, więc czas na zastanowienie się mam.

Zgóry dziękuję za wszystkie odpowiedzi!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale ile czasu do kina a ile do muzyki ?
jaka muzyka w stereo ?
czy masz miejsce na duże kolumny ?
jaki kolor kolumn ?
 

Nxtfun

New member
Kolumny głównie do tego co wymieniłem wyżej, muzyki praktycznie zero, ale wiele programów w tv jest w stereo więc... Mały pokój urządzony będzie tak, że kolumny z wyglądu mają być proste, i jak najjaśniejsze. Na duże kolumny nie mam miejsca chyba, że znajdą się takie zupełnie białe/ szare, to miejsca poszukam ;) . A propo muzyki: jak już słucham, to klasyka jazz pop, nic ostrzejszego, ale to ma być do kina, więc za "lekkie" też nie mogą być. Mały pokój oznacza, że mocnego basu mi nie potrzeba.
 

Nxtfun

New member
Tak. Byłem na odsłuchu i najlepsze jakie znalazłem to taki zestaw: Ikon 2 dali ; ikon vokal 1 dali ; jbl e20 ; jbl sub 150.

Dobry wybór? Może polecicie coś lepszego w podobnej cenie? Niestety zestaw wyżej wymieniony wyniesie mnie trochę ponad 5000 zł.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

killpit

New member
Pomysl moze o dobrych małych głosnikach KEF KHT 2005.2 posłuchaj i zobacz jak graja do kina sa super w muzyce tez daja rade całkiem niezle jak na takie malenstwa.Canton cd202 movie tutaj tylko z cenka moze byc problem:wink:
 

Nxtfun

New member
Fajnie by było tylko:

Zestawy jakie widziałem są po 6 tysięcy, a ten zestaw co wymieniłem już przekracza wcześniej ustaloną kwotę o 1000 zł.

W zestawie są duże kolumny głośnikowe, a ja potrzebuje czegoś mniejszego / słabszego, dlatego wybrałem zestaw satelitek z sobwooferem.

Ponieważ przekroczyłem trochę budżet, chyba kupię najtańszy amplituner denona za ok 1000 zł. Będę używał PS3 jako odtwarzacza, a z tego co słyszałem, to dekodery true hd oraz master audio zdekodowane w odtwarzaczu dadzą taki sam efekt jakby to dekodował amplituner.

Co do tego zestawu będę wdzięczny jakbyś znalazł taki zestawi w cenie 5000 (maks).
 
Do góry