Co wybrać Sony 55XE9005 VS Samsung 55MU8002

lvke

New member
Cześć,

Zwracam się z prośbą o radę ponieważ po przewertowaniu dziesiątek stron i dzisiejszej wizycie w MM stoję przed wyborem między tymi dwoma TV. Telewizor głównie do Netflix, nc+ narazie na TubroBOX, do tego filmy z dysku FHD i 4K, PS4 Pro w przyszłości. Zależy mi mocno na funkcjach Smart i tutaj najtrudniejszy wybór TIZEN czy Android TV. Opinie o Android TV są różne odnośnie lagowania dlatego pytanie czy ktoś z Was ma tego Sony po najnowszy aktualizacjach, jak to wygląda?

Dzisiaj puściłem swoje filmiki demo na tych telewizorach i jeśli chodzi o jakość obrazu nie widziałem za dużej różnicy więc bardziej chodzi o funkcje SMART, support producenta jeśli chodzi o aktualizacje.

Będę wdzięczny za wszystkie sugestie
 

KamilaKornet

New member
żaden wybór.a właściwie bardzo prosty...porównujesz edge led Samsunga do Sonego direct led? Chcesz mieć równe podświetlenie oraz prawdziwą czerń? Tylko ten Sony z tego porównania...
 

lvke

New member
To jest aż taka różnica? Pewnie najbardziej widoczne to będzie przy oglądaniu TV wieczorami przy zgaszonym świetle ale faktycznie edge led jest aż tak za direct led?
Teraz mam 7 letnią plazme Samsunga więc nie chciałbym po przesiadce czuć jakiś niedosyt.
 

KamilaKornet

New member
To jest aż taka różnica? Pewnie najbardziej widoczne to będzie przy oglądaniu TV wieczorami przy zgaszonym świetle ale faktycznie edge led jest aż tak za direct led?
Teraz mam 7 letnią plazme Samsunga więc nie chciałbym po przesiadce czuć jakiś niedosyt.

Róznica jest olbrzymia...po obrazie z plazmy zwariujesz jak odpalisz edge led...kupiłam 5 lat temu właśnie Philipsa 9607 ze względu na pełne podświetlenie led..nie wiem jaki tv z ledowych ma taką czerń ( nie mówię o oledach ale tam są inne problemy) zero cloudingu...kosztował dużo ale za komfort jakości się płaci...oglądam na wprost wiec nie przeszkadza mi matryca Va ,,lepszy kontrast i jasność jak na Ips..do tego mam matryce matową a dziś to rzadkośc zero odbić na ekranie w kazdych nawet bardzo nasłonecznionych warunkach..w 2012 roku tylko Sony i Philips robiły po jednym tv w skali premium seria 9 direct led..wszystkie inne klepią do dzis beznadziejne edge,,bo tanio i podobno nie ma róznicy(śmiech mnie bierze jak ktos tak mówi) ,,nei widze tu ządnego wyboru ,absolutnie tylko ten Sony.To moja opinia i nie zmienie zdania nigdy,,,mam czysta matrycę ekran bez przebic czy plam.Nawet sie nie zastanawiaj.Ten 1 tysiac złotych warto dołożyć..
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

To jest aż taka różnica? Pewnie najbardziej widoczne to będzie przy oglądaniu TV wieczorami przy zgaszonym świetle ale faktycznie edge led jest aż tak za direct led?
Teraz mam 7 letnią plazme Samsunga więc nie chciałbym po przesiadce czuć jakiś niedosyt.
Kup :
Albo 55XE9005 , a jak Ci starczy kasy to 55C7V OLED LG - to jedyny sensowny następca plazmy
Jeśli chcesz Samsunga to poszukaj 55KS8000 lub 55Q7F z tego roku, oba są lepsze od każdego MU Samsunga, rozważ też 55XE9305 Sony
 

KamilaKornet

New member
X1 Extreme nowy procesor
640cd/m2 jasnosć
Sony XE9305
z tej serii to wysoka półka najlepszy ze stajni Sony premium led ..ale droższy znacznie..musisz z kolejny tysiac dołożyć..
 

lvke

New member
Kup :
Albo 55XE9005 , a jak Ci starczy kasy to 55C7V OLED LG - to jedyny sensowny następca plazmy
Jeśli chcesz Samsunga to poszukaj 55KS8000 lub 55Q7F z tego roku, oba są lepsze od każdego MU Samsunga, rozważ też 55XE9305 Sony

Już więcej dokładać do budżetu to bym nie chciał. Sony jest za 5,5k a ten LG 7,5k


Róznica jest olbrzymia...po obrazie z plazmy zwariujesz jak odpalisz edge led...kupiłam 5 lat temu właśnie Philipsa 9607 ze względu na pełne podświetlenie led..nie wiem jaki tv z ledowych ma taką czerń ( nie mówię o oledach ale tam są inne problemy) zero cloudingu...kosztował dużo ale za komfort jakości się płaci...oglądam na wprost wiec nie przeszkadza mi matryca Va ,,lepszy kontrast i jasność jak na Ips..do tego mam matryce matową a dziś to rzadkośc zero odbić na ekranie w kazdych nawet bardzo nasłonecznionych warunkach..w 2012 roku tylko Sony i Philips robiły po jednym tv w skali premium seria 9 direct led..wszystkie inne klepią do dzis beznadziejne edge,,bo tanio i podobno nie ma róznicy(śmiech mnie bierze jak ktos tak mówi) ,,nei widze tu ządnego wyboru ,absolutnie tylko ten Sony.To moja opinia i nie zmienie zdania nigdy,,,mam czysta matrycę ekran bez przebic czy plam.Nawet sie nie zastanawiaj.Ten 1 tysiac złotych warto dołożyć..

Tez właśnie się martwię o to przejście z plazmy. W takim razie szala przechyla się na sony.
Ty korzystasz z tego modelu?
 

KamilaKornet

New member
Nie nadal korzystam z Philipsa 9607...ale Sony widziałam u znajomego z tym że własnie xe9305 ..bajka.. a xe9005 jest z pewnoscią bardzo dobrym wyświetlaczem.Sa zresztą bardzo pochlebne testy tych tv na konkurencyjnym forum..nawet sie nie zastanawiaj bo to dobry i optymalny wybór w tej cenie.
 

KamilaKornet

New member
za te pieniądze to tylko 55C7V--ma wszystko lepsze od XE9305

to są inne pieniadze Oled jest znacznie droższy...do gier na ps4 czy X box ze wzgledu na powidoki i wypalenia oledy sie nie nadają to raz..a dwa poczytaj jak uzytkownicyy najlepsze oledy (bo lg wygrał eisa) są zwracane do producenta po tygodniu użytkowania(konkurencyjne fora)...ze wzgledu na pasy i plamy na matrycy,,sa inne fora gdzei użytkownicy są zrozpaczeni ze dali sie nabrac na technologię Oled...choć czerń zabija..
niedługo będziecie porównywać tv za 8 k z tymi za 4 k..bardzo uczciwe.:)

człowiek zadał pytanie czy A czy B a wy mówicie C...bzdury jak zwykle na tym watku sa pojawiają..
znawcy od Oledów po 2 tygodniach od zakupu..:) rok od pojawienia się technologii na dobre.
 
Ostatnia edycja:

feromann

Member
to są inne pieniadze Oled jest znacznie droższy...do gier na ps4 czy X box ze wzgledu na powidoki i wypalenia oledy sie nie nadają to raz..a dwa poczytaj jak uzytkownicyy najlepsze oledy (bo lg wygrał eisa) są zwracane do producenta po tygodniu użytkowania(konkurencyjne fora)...ze wzgledu na pasy i plamy na matrycy,,sa inne fora gdzei użytkownicy są zrozpaczeni ze dali sie nabrac na technologię Oled...choć czerń zabija..
niedługo będziecie porównywać tv za 8 k z tymi za 4 k..bardzo uczciwe.:)

człowiek zadał pytanie czy A czy B a wy mówicie C...bzdury jak zwykle na tym watku sa pojawiają..
znawcy od Oledów po 2 tygodniach od zakupu..:) rok od pojawienia się technologii na dobre.
faktycznie LG jest tysiaka droższy-7,5k-Sony-6,5k.
rzuć linka na którym forum wyczytałaś,że wypalają się matryce OLED 2017,bo panuje ogólna opinia że tą przypadłość maja wcześniejsze modele.
 

destructor

New member
Bez reklam
Ciekawy wpis w komentarzach do tego oleda jest:
"Sam piszesz bzdury kolego. Właśnie oddałem do serwisu oled lg 55c7v z wypalonym paskiem kanału informacyjnego. Kłamstwo że ten model jest lepiej zabezpieczony. Serwisant powiedział że jak się ogląda jeden kanał dłużej jak 4 godziny to powstaja wypalenia na matrycy. Tyle kasy w błoto !"
 

feromann

Member
napisze inaczej--faktycznie matryce LG OLED starszego typu się wypalają ale LG w takim przypadku
bez problemu wymienia na nowe na gwarancji.,spróbujcie reklamować uszkodzoną matryce w serwisie
Sony z np. bad pixel -:Dza Chiny Ludowe nie wymienią
 

KamilaKornet

New member
BAD PIXEL nie musi wystapić w moim Philu to sie nie zdarzyło ani na gwarancji ani po...natomiast ja uparcie twierdze że w Oledach problemy były i sa nadal niezaleznie od marki..oraz trendu że nastapił moment ze warto kupić bo staniały...mnie interesuje jakość(trwałosć) a nie tylko cena.Gdybym dzis zmieniała tv na 65 cali wybrałabym Phila65 PUs8102(ambilight jest trudny do rozstania) niz jakiegokolwiek Oleda niech kazdy decyduje sam,
 

barburian

New member
Bez reklam
Jeśli boisz się OLED-a i wypaleń kup SONY XE90 lub XE93.
Ja posiadam OLEDa w sypialni FHD od ponad roku, żona ogląda na nim TV może 2-3h dziennie ,żadnych wypaleń nie ma.
Posiadałem też XE90 SONY , obecnie mam XE94
Wszystkie TV są świetne - z każdego będziesz zadowolony .
Najlepszą jasność i obraz najbardziej zbliżony do Plazmowego z TV SONY
ma 55XE93 - Poniżej masz porównanie TV Sony - OLED i LCD
Zwróć uwagę na reprodukcję bieli i reprodukcję kolorów.

https://www.youtube.com/watch?v=bP_2RtROahs
 

KamilaKornet

New member
Ja nie mogę kupić Sonego chociąż bym chciała....niestety jestem uzależniona od Ambilight :)
a autor wątku niech kupi,,,jednakże na xe93 trzeba dopłacać znacznie .
 
Ostatnia edycja:

lvke

New member
Jeśli boisz się OLED-a i wypaleń kup SONY XE90 lub XE93.
Ja posiadam OLEDa w sypialni FHD od ponad roku, żona ogląda na nim TV może 2-3h dziennie ,żadnych wypaleń nie ma.
Posiadałem też XE90 SONY , obecnie mam XE94
Wszystkie TV są świetne - z każdego będziesz zadowolony .
Najlepszą jasność i obraz najbardziej zbliżony do Plazmowego z TV SONY
ma 55XE93 - Poniżej masz porównanie TV Sony - OLED i LCD
Zwróć uwagę na reprodukcję bieli i reprodukcję kolorów.

https://www.youtube.com/watch?v=bP_2RtROahs

A jak u Ciebie z tym androidem? działa sprawnie czy faktycznie jest z nim problem?
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

A jak u Ciebie z tym androidem? działa sprawnie czy faktycznie jest z nim problem?

W LG WEB OS jest szybszy i bardziej stabilny.
Android po aktualizacji do wersji 7 jeszcze mi się nie powiesił, natomiast TV średnio
raz w miesiącu robi reset sobie sam z siebie, może z przegrzania :) - bo go katuje dość mocno.
 

lvke

New member
W LG WEB OS jest szybszy i bardziej stabilny.
Android po aktualizacji do wersji 7 jeszcze mi się nie powiesił, natomiast TV średnio
raz w miesiącu robi reset sobie sam z siebie, może z przegrzania :) - bo go katuje dość mocno.

Własnie słyszałem, że ta aktualizacja do 7 ponoć coś pomogła.
To jak katujesz TV to może zainstalowałeś KODI i odtwarzałeś w nim materiały w 4K? Zastanawiam się czy procesor w TV daje radę w odtwarzaniu tego ze streamingu?
 
Do góry