Co wybrać...Samsung H7000 czy Sony W829 ?

norbert86

New member
Witam...


W najbliższym czasie zamierzam kupić nowy TV 46 - 55 cali (jeszcze nie zdecydowałem jaka wielkość będzie tą ostateczną), więc poszukiwania zacząłem od przeczytaniu wielu recenzji różnych telewizorów oraz obejrzeniu paru modeli w sklepie. Na placu boju pozostały Samsung H7000 oraz Sony W829.

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tych TV (może jakieś inne propozycje co do TV), oraz który byście wybrali i dlaczego? Moje wymagania co do TV to jak najlepsza jakość obrazu, nie interesuje mnie 3D oraz funkcje smart, TV w 95% będzie wykorzystywany do oglądania NC+ (filmy, mecze piłkarskie) oraz od czasu do czasu gram na playstation 4. Czyli najważniejsze dla mnie jest odwzorowanie kolorów, równość podświetlenia, CZERŃ, oraz płynność i ostrość obrazu....

Z góry dziękuję za pomoc ;)
 

jacekcy

New member
Generalnie podoba mi się obraz z Sony. Jednak wybierając między tymi dwoma modelami, to raczej zdecydowałbym się na Samsunga.
 

Liter1979

Member
Bez reklam
Samsung H7000 !!! Mam i polecam !!! Nie widziałem Soniacza, ale w "samie" NC + wygląda pięknie, cudowny obraz, kolory, czerń po kalibracji "smoła" ;) - jednym słowem bierz 7000 :) :) :)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Coś nie zasadzie, jeżdzę od lat Peugeotem to nie polecam samochodów japońskich/niemieckich :D
Samsung H7000 to jest dobry telewizor, ale jeśli interesuje nas przede wszystkim jakość obrazu, to Sony W8xx wygrywa w trzech kluczowych kwestiach
Kolorystyka
Płynność
Skalowanie słabszego sygnału
 

Henry

Active member
Bez reklam
Najlepiej będzie nagrać materiały do testowania TV na pena iść do sklepu, postawić jeden obok drugiego i samemu się przekonać.
Obydwa TV są dobre i prezentują podobny poziom, Sony trochę gorzej sprawdza się w 3D, ma specjalny uchwyt do montażu ściennego...
Ja ostatecznie wybrałem Samsunga, trzy modele F6770, H6700 i H7000 dla mnie były lepsze niż W829...no ale to moje subiektywne odczucia ;)
 

piteron

Active member
Bez reklam
a ja porównywałem oba bo miałem sporo ochoty na 829

- kolory w Sonym na standardowych ustawieniach sa przyjemniejsze dla oka,w Samsungu po ustawieniach moim zdaniem sa ciut lepsze tzn bardziej naturalne.Sony od momentu wprowadzenia technologii X reality pro i nieszczęsnego Triluminosa bardzo podkręca kolory ale ma spore problemy z czerwienią.Jednym się to spodoba ja tego nie toleruję
-Płynność moim zdaniem tu wygrywa samsung ale nie ma co sie dziwić matryca 240 Hz kontra 120Hz w Sonym,choć szczerze mówiąc to upłynniacz Sonego to klasa sama dla siebie jednak nawet tu w Samsungu upłynniacz ustawimy pod swoje preferencja,w Sonym sa zdefiniowane tryby i na tym koniec
-czerń Samsung zdecydowanie lepiej w dzień,wiadomo Ultra clear panel robi robotę choć dla niektórych będzie to wada ,w nocy bardzo porównywalnie
ale tu trzeba wspomnieć o jednym na 4 egzemplarzach w Sony Center we wszystkich występował spory Clouding,i to nie tylko w narożach ale i w centrum panelu
-Dźwięk,nie napisze nic ciekawego ponieważ Sonego widziałem w sklepie a Samsunga mam w domu a wiadomo że w sklepie każdy LCD gra słabo.W Samsungu jest głośnik niskotonowy lecz szczerze to do oglądania wiadomości wystarczy jednak nie ma co się spodziewać rewelacji
-Design ,mi osobiście podobają się oba,Jedynie co mnie w Sonym mierzi to sposób zawieszenia na ścianie,albo kombinacja z wieszakami albo montaż na fabrycznym który nie pozwala na regulację
-Katy oglądania,oba Tv sa na matrycach z rodziny Va jednak w Sonym katy sa minimalne lepsze
_granie.Sony ma mniejszy input lag ok22 ms samsung ok44ms,Jednak tu nie zabieram głosu bo po prostu nie gram online
-Multimedia-tu chyba jest jasne ze samsung jest klasą sama dla siebie,Jednak i sony w tegorocznych modelach sie poprawił,jednak do funkcjonalności samsunga jeszcze daleka droga
Ja choc bardzo chciałem 829 ponieważ z tego co sie dowiadywałem jest to praktycznie klon zeszłorocznego 905 wybrałem Samsunga
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam ja porównywałem i mam odmienne zdanie jak kol.Karpaj.Sam musisz zobaczyć i wybrać....

Dla mnie nawet starszy Samsung miał lepsze kolory i czerń od tego Sony, a do tego ten "fantastyczny" uchwyt ;)
I zgadzam się z RHJG, że nic nie zastąpi własnego porównania. :)
Też bardzo chciałem tego Sony, ale być może kwestia przyzwyczajenia do Samsunga wzięła górę
 

emer

Member
Bez reklam
również mam podobne dylematy ...
Mam aktualnie phila 47PFL6007 - dwa lata.
Prawdopodobnie będę zmieniał, rozpatruje:
W829
H7000
phil fs7509
Panasonic48as64o
tośka 55L7453

niby jestem nastawiony na W829, ale ciągle waham się ... nie chcę popełnić błędu. Zależy mi na dobrym, ostrym, kontrastowym obrazie i dobrze zachowywującym się w ruchu, nie gram, tylko nc+ i CP, troche smartTV przez rodzinę (serialowe ogladactwo).
Wiem, że sony nie ma za dobrych kątów i prawdopodobnie nawet gorsze niż mój aktualny phil 47PFL6007 ...
A co z powyższych modeli wy byście polecili ?
 

Przemoo18

New member
Karpaj napisał w zasadzie wszystko ale ja dodam sporo od siebie.

Otóz sam rozwazałem te 2 tv. Dziś przez 3h testowalem wlasnie te 2 modele i podziele sie swoimi spostrzezeniami .

Jesli chodzi o design to wiadomom kwestia gustu ale TV Sony jest dużo ładniej wykonany i sprawia wrażenie porządnego TV. Samsung nie jest brzydki bo uroku dodaje mu ładna podstawa(niestety plastikowa) ale do wykonania SOny z metalowa obwudką toszke mu brakuje. Ogólnie dziwie się ze w tamtym roku seria F7000 i 8000 była cala metalowa i widac było ze to wysza seria to w tym roku sie nie postarali (choć tak jak mowie brzydko nie wyglada).

Dziwie się tutaj opinią ludzi , które uwazaja ze mecze lepiej oglada sie na samsungu. Dla mnie guzik prawda. MIalem dziś 2 obok siebie i do przetestowania zabralem 2 pen drive oraz tuner z NC+ z nagranymi meczami ligi polskiej oraz angielskiej. DUżo podkreślam duzo plynniej w ruchu zachowywal sie SONY i nici tutaj z 200hz matrycy , ktora powinna chodzić lepiej. Żeby była jasność. Samsung naprawde ładnie chodzil w sporcie ale SOny wygladal lepiej.
Na potwierdzenie moich słow testowalem plynnosc rowniez na testach kolegi z forum tdx i test "kwadratów" duzo lepiej wyszedl w SOny.

Zeby byla jasnosc testowalem zarowno na standardowych ustawieniach jak i kombinowanych i podawanych juz tutaj przez niektorych uzytkowanikow.

PODSUMOWUJĄC . Jesli do sportu to Sony bedzie na pewno lepszy choc Samsung tez wygladal dobrze.

Co do kolorów uważam , ze w SOny byly troszke naturalniejsze ale ogolnie nie wskazałbym tutaj raczej faworyta wiec postawiłbym tutaj znak równości.

3d zdecydowanie samsung ze wzgledu na pelna rozdzielczość.

Smart bezkonkurencyjnie dla Samsunga.

Jeśli chodzi o korzystanie z konsoli to w grze w sieci lepiej sprawdzi sie Sony ze wzgledu na niski inplut LAg.

Multimedia tez dla Samsunga aczkolwiek SOny tez nie mial problemow z odczyaniem danych z pen drive zarowno mkv jak i divix.

Jeśli chodzi o clouding.Żaden z testowanych przeze mnie TV nie mial tego zjawiska a ciemne rogi moze minimalne byly ale ktory LED ich nie ma ??


MOJE OSOBISTE PODSUMOWANIE PO 3 H TESTÓW:

Poświecilem troszke czasu bo tez rozwazalem te modele i powiem tak:
DLa mnie naturalniejsze kolory ma SOny a juz na pewno lepiej wygladal przy sporcie. Czern ocenialem tylko w dzien wiec ciezko powiedziec ale mysle ze na podobnym poziomie. Samsung lepiej wypada w mulimediach oraz 3d, smarcie.

Dla mnie TV to przede wszystkim jakosc obrazu i nic wiecej (po to wkoncu jest Tv) więc jesli malo bedziesz uzywal smarta to bierz SONY bo jest ladniej wykonany i dla mnie szerokopojęta jakosc obrazu.

Jesli wybierzesz Samsunga tez bedziesz zadowolony bo ma naprawde super jakosc obrazu , tez dobrze zachowuje sie w ruchu , ma dobrego smarta ale wykonanie naprawde srednie!

Jest jeszcze 1 kwestia
55h7000 kosztuje 6200zl w marketach choc mozna kupic juz i za 5500 a 55w829 kupimy juz za 4999zl. WIec roznica wcale nie tak mala a TV zwysokiej polki.

Ja juz wybralem dla siebie TV i jest nim SOny ale model 46w905. Jeśli wszystko bedzie ok to koncem tygodnia bedzie juz u mnie . Jesli okaze sie cos nie tak (mam na mysli jakis wielki clouding itp) to wybieram 50w829 bo tak jak pisalem jak dla mnie ten TV ladniej swieci a juz na pewno lepiej zachowuje sie w ruchu.

Badz co badz co byś nie wybral to Oba naprawde dobre TV aczkolwiek moim zdaniem kazdy ma troszke inne zastosowanie. Jak cos to smialo pytaj
 

norbert86

New member
Widzę że to będzie ciężki orzech do zgryzienia jeśli chodzi o wybór TV :/ Co do Sony to aktualnie mam 46 cali W905 i.....ogólnie telewizor świetny, kolory, czerń, płynność ale....no właśnie...

Po trzech miesiącach użytkowania wyskoczyły martwe piksele, po wymianie TV przez serwis na nowy od razu po paru godzinach użytkowania zauważyłem kilka świecących na zielono pikseli, po skontaktowaniu się z serwisem zaproponowali mi 55 cali W955 ponieważ już nie mieli modelu W905. Nie zgodziłem się na tą propozycję ponieważ uważam TV W955 za o wiele gorszy od W905, poprosiłem nawet o zmianę na model W829 50 cali, lecz serwis z niewiadomych mi przyczyn nie zgodził się na taką zamianę - co wg. mnie jest dziwne bo poprosiłem o TV mniejszy i tańszy niż ich propozycja ! Sprawa więc zakończyła się tym że na dniach serwis zabiera mój obecny telewizor i zwrócą mi pieniądze....dlatego teraz szukam jakiegoś telewizora o podobnych parametrach i jakości obrazu co W905. Mimo tych usterek uważam że to naprawdę dobry telewizor i z chęcią bym kupił go jeszcze raz tylko obawiam się tych martwych pikseli...nawet w sklepie ostatnio na wystawie widziałem ten model i też miał 2 martwe piksele :/

Dlatego obawiam się nieco zainwestować pieniądze chociażby w model W829, mimo iż obraz mi się podoba to ta niepewność co do jakości pozostaje...Samsung też fajny, ogólnie ciekaw jestem który będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o jakość obrazu, a może jakiś inny telewizor (model, a może inna marka) jest wart uwagi??? Mam jeszcze opcję wziąć Samsunga F8000 i tu pojawia się pytanie czy jest lepszy od H7000???
 

mastaG

New member
ja też już dosyć długo zastanawiam się nad wyborem pomiędzy 55W829 a 55H7000 i mam kilka spostrzeżeń którymi mogę się podzielić.

Na korzyść samsunga
-w samsungu jest możliwość ustawienia wielkości napisów - 3 poziomy, a w sonym nie, w dodatku sony wyświetla napisy na szarawym półprzezroczystym tle - jeśli ktoś ogląda z dysku lub pendriva to dosyć ważne
-sony nie radzi sobie z czytaniem zdjęć i niektórych formatów filmów

Na korzyść sony:
-samsung bardzo widoczne efekt teatru
-wg mnie lepszy design
-cena 500 zeta niższa (akurat na dobry bluray który poradzi sobie ze wszystkimi formatami)

Dlatego też moje pytanie jak uporać się z efektem teatru? Wyłączenie Motion Plus załatwia sprawę? Czy obraz nie traci wtedy bardzo na jakości?
 

piteron

Active member
Bez reklam
Przemo
na poczatku piszesz że żaden tv nie mial cloudingu.a nastepnie że sprawdzałeś to w dzień
Ja sprawdzalem 4 modele 829 i niestety nawet sprzedawca w Sony Center był zniesmaczony .
Nie chodzi juz nawet o jaśniejsze czy ciemniejsze rogi na srodku ukranu pojawialy sie piękne jasne obloczki
Co do ruchu pełna zgoda sony ze swoim uplynniaczem postawił wysoko poprzeczke jednak nie wiem czy robiłeś test kolegi na włączonych uplynniaczach.ja takowy robilem i niestety jasno wyszlo gdzie jest matryca 120 a gdzie 240 hz
co do kolorów to nie od dzis wiadomo ze Sony ma problem z kolorem czerwonym.po prostu kolor ten jest nie naturalnie przygaszony.dlatego w sklepie wydaje sie ze tv gra bardziej neutralnie W samungach jest odwrotnie czerwień moze nie dominuje ale jest na pewno bardziej wysycona.jednak to spokojnie wyregulujesz balansem bieli w sonym niestety ale balans czerwonego za chwile wjeżdża na kolor żółty i robi sie jeszcze gorzej

dodatkowo przypominam ze samsung ma tez metalowa ramke jedyna roznica ze w sonym jest koloru czarnego i szczotkowana a w samsungu zmatowiona koloru srebrnego.no i najlepsze .piszac ze samsung ma plastikowa podstawe.owszem ma ale jakos ona wyglada.w sonym poza tym ze mozna jej urzyc jako wieszaka to wyglada jak powyginany pręt
ale wszystko to oczywiscie gusta
jesli chodzi o f8000 i h7000 to mialem podobny dylemat za dokladnie takie same pieniadze.wybralem to co wybralem bo jak dla mnie to seria f dziedziczy jednak zle nawyki co do obrazu.w serii h nie raz juz pisalem ze gdyby nie logo to mało bylo by osob ktore kategorycznie stwierdzily ze to samsung
 

Przemoo18

New member
Co do cloudingu to testowalem 2 tv w dzien ale w ciemnym pomieszczeniu bo tv byly na magazynie i tak jak pisalem nic nie zauwazylem poza ciemymi rogami.

NIe napisalem , ze Samsung jest zle wykonany , wrecz przeciwnie. POrownalem go tylko do tego , ze jest duzo gorzej zrobiony od zeszlorocznej seri F7000 oraz F8000. SOny oczywiscie nie wiadomo po co wyglupilo sie z tym uchwytem ale tak jak pisalem . Dla mnie SOny ma ladniejsza ramke i sprawie solidniej wykonana ale dobrze napisales jest to kwestia gustu.

Dla mnie Sony ma naturalniejsze kolory od Samsunga i lepsza czern.
CO by kolega nie wybral bedzie zadowolony . KAzdy lubi ogladac inaczej dlatego najlepiej tak jak ja niech podejdzie i obejrzy obok dwa te TV i bedzie mogl powiedziec cos wiecej albo wybrac to co mu bardziej odpowiada.
Swoja droga ciekawi mnie porownanie W905 do h7000
 

piteron

Active member
Bez reklam
A to zmienia postać rzeczy.bo Wiesz w dzien to nawet funaj za 800 zl świeci równomiernie,ale w nocy naprawdę nie spotkałem W829 który był dobrze podswietlony tu masz przyklady z tego forum
http://www.hdtv.com.pl/forum/1044255-post286.html
co do kolorow to juz napisałem na pierwszy rzut oka zgoda ale po pewnym czasie jednak coś jest nie tak
Dlatego Sony lansuje teraz Triluminosy bo w końcu czerwony jest czerwony.Co prawda to jedno poprawili ale już przejścia tonalne sa do bani
.tu efekt jest podobny do Sharpa i jego 4 kolorze na papierze bajka w rzeczywistości tak sobie
co do czerni Sony kontrast ANSI-2462: 1 Samsung ANSI-ANSI 2059: 1,ale widać ewidentnie brak lokalnego wygaszania tak jak np w W905(szkoda że juz zapakowanego w905 nie mogłem trafic wtedy nie było by juz dylematu)trzeba tu jednak powiedziec o jednym że Sony jest mniej jasnym panelem
stosunek białego do czarnego w sonym wynosi 0,039 cd / m 2 do 95,09 cd / m 2 w samsungu
0,057 cd / m2 do 118 cd / m2,więc faktem jest że Sony bardziej = smolista czerń ale w jasnych powieszczeniach lepiej sprawdzi się samsung przy tez czerni na bardzo wysokim poziomie jak na Edge led
Gust jest oczywiście zawsze rożny ale to że Sony nie postawiło na równa ramkę i wykonana jednolicie to juz naprawdę dziwi







 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mam inne zdanie.
Mam Sharpa w domu , długo wybierałem i jestem mega zadowolony.
Sharp gra świetnie.

Ja wysłałem kilka modeli Sony w 829 i żaden nie miał cloudingu.
Jeden który wymieniałem miał paproch w matrycy który widać byłą za 10 cm i to pod pewnym kątem.

Za to Samsungi też wymieniamy to wiesz najlepiej sam.

Sumując każdy telewizor trzeba bardzo dokładnie sprawdzić i nie będzie stresu.
 
Do góry