Co wybrać? - Panasonic TX-L32G10E, Sony BRAVIA W5500. Philips PF-L8404 PORADŹCIE ???

kris1975kris

New member
Witam, potrzebuję kupić telewizor LCD 32" - FULL HD :)

pokój 4m x 3m;

pokój sporo nasłoneczniony;

odległość oglądania 2m;

oglądać będą 3-4osoby (więc kąty powinien mieć b.dobre - będą siedziały nie na wprost ekranu !!! );

oglądać będe w dzień, a także w nocy ( przy zgaszonym całkowicie świetle !!! );

brak konkretnej marki telewizora;

cena tv 4000 - 4200zł;

jaki sygnał - "n" , PS3 , filmy z komputera (dvixy) ,

oglądam przedewszystkim - sport ( żadnych smużeń !!! ), filmy, PS3 - gry,

oczekuję od telewizora - bardzo dobry obraz ( brak jakichkolwiek smużeń, tak jak wspomniałem wcześniej oglądam dużo sportu ) - poprostu obraz żyleta !!!, funkcjonalność - czyli jakieś wejścia wyjścia itp.

Poradźcie co wybrać???
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Jeżeli stać Cie na kupno Lcd do 4200 zł,to proponuję następującą wzmiankę do Twoich propozycji:
-Philips 32 9604,zamiast 8404
-Sony 32 W 5500,może zostać
-Panasonic 32 V 10,zamiast G 10,posiada najlepsze kąty oglądania.
Są to najwyższe i najlepsze modele 32 calowe tych firm,lepszych już nie mają.
Kupiłbym je w takiej kolejności jakiej podałem.
Odległość jaką podałeś,a mianowicie 2 m powinna się zadowolić na Lcd 32 cale,zresztą ostatnio wyczytałem iż 32 cale jest najchętniej wybieranym rozmiarem wśród Lcd w Europie,nie wiem na ile w tym prawdy,ale 37 cali też by w ostateczności nadawała się na twoją odległość oglądania.
Napisałeś iż oczekujesz obrazu żyleta,na HD i Blu-Ray na pewno tego doświadczysz,natomiast na sygnale SD na żadnym Lcd nie będziesz miał obrazu żyleta,chociaż dobre dekodery potrafią znakomicie poprawić sygnał SD i wydobyć w miarę dobry obraz,ale na pewno tego nie zrobią dekodery platformy N.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
vienna1980 napisał:
Odległość jaką podałeś,a mianowicie 2 m powinna się zadowolić na Lcd 32 cale,zresztą ostatnio wyczytałem iż 32 cale jest najchętniej wybieranym rozmiarem wśród Lcd w Europie,nie wiem na ile w tym prawdy,ale 37 cali też by w ostateczności nadawała się na twoją odległość oglądania.

Tak było jeśli chodzi o sprzedaż, ale to chyba w zeszłym roku (gdzieś czytałem taki artykuł), teraz może to już wyglądać trochę inaczej. Jeśli chodzi o rozmiar, 2m dla SD słabszej jakość i będzie niewesoło przy 37 calach... także polecam wizje lokalną w sklepie i włączyć materiał SD, żeby nie było rozczarowania po zakupie.
 
Do góry