Co wybrać odtwarzacz Blu-Ray, CD czy DVD.

podgóros

New member
Witam wszystkich. :hmm:

Mam kolejny dylemat. Nie jestem do końca przekonany w który sprzęcik teraz zainwestować. Staram się systematycznie coś dokupować do mojego sprzętu i teraz nachodzi mnie na Blu-Ray albo odtwarzacz CD albo samo DVD.
Wiadomo jest że w tym pierwszym mam wszystko jednak wacham się.
Kwota jaką moge wydać to 1500zł +/- 200zł. oczywiście w przypadku BR.
CD albo DVD oczywiście chciałbym tańsze.
Moje preferencje to 50/50 jeśli chodzi o filmy i muzykę.
Nie jestem znawcą tematu ale wiem że jest różnica pomiędzy BR a samym odtwarzaczem CD jeśli chodzi o słuchanie muzyki.
Prosił bym o propozycje odtwarzaczy BR jak również odtwarzaczy CD i DVD.
Mój dotychczasowy sprzęt to:

Panasonic TX-L37G10
Yamaha RX-V465
Harman Kardon HKTS-11BQ

Może inwetsować dalej w Yamahe?? czy może w panasonica?

Wielkie dzięki za odpowiedzi!! ;-)
 

cezar1972

New member
Piszesz, że muzyka jest dla Ciebie równie ważna jak kino. Dlatego szczególną uwagę przyłożyłbym do wzmacniacza i kolumn. Wzmacniacz, a w zasadzie amplituner jest ok. Natomiast kolumny może i są swietne do kina, ale raczej polegną w muzyce. Z tego też względu:
- odpuściłbym sobie na razie zakup BR
- sprzedał kolumny
- kupił CD Yamaha CDX-397 MK II - cena 635 PLN (Redcoon)
- kupił DVD Panasonic S58 - cena 217 PLN (Redcoon)
- za resztę pieniędzy (ok. 650 PLN) + kasa ze sprzedaży kolumn dokupiłbym lepsze kolumny chociażby 2+1 (fronty i sub), a później sukcesywnie rozbudowywał zestaw do 5.1 (najpierw centralny, później głośniki tylne). Na końcu kupiłbym odtwarzacZ BR.

Jeżeli pasują Ci kolumny i ni chcesz ich zmieniać, to do zaproponowanego CD i DVD dokupiłbym BR LG BD560 - cena 428 PLN (Redcoon). Elektronikę kupiłbyś w jednym sklepie. Zostałoby Ci jeszcze ponad 200 PLN na kabelki, a więc kupiłbyś od razu kable HDMI i cyfrowe ,aby to wszystko podłąćzyć do ampli i telewizora.
 

podgóros

New member
Cezar1972
Wymiary mojego pokoju i rozstawienie mebli i frontów raczej niepozwalają mi na zmiane nagłośnienia. Pokój (prostokąt 3m/4,6m, Fronty oddalone od siebie o 2metry. Ciężko zmieścić większe pomiędzy meblami, jest luka ale bardzo mała, zastanawiałem się przy kupnie na 2.1 ale odradzono mi bo więcej słyszał bym dudnienia niż muzyki. Tak to jest jak się mieszka w bloku. Nic nieporadze. wiem że nie można mieć wszystkiego ale trzeba jakoś się z tym pogodzić.
Więc zostaje przy tym co mam. Co do CD i DVD to też tak włśnie myślałem żeby kupić Yamahe CDX-397 MK II ale jaka jest różnica pomiędzy CDX-497 oprócz tego że kosztuje 150zł więcej. Może lepiej kupić tą 497?? W ampli mam podświetlenie niebieskie i takie chciałbym żeby było w CD (żona nalega) niewiem może jest różnica między 397 a 497.?
 

cezar1972

New member
Wymiary mojego pokoju i rozstawienie mebli i frontów raczej niepozwalają mi na zmiane nagłośnienia. Pokój (prostokąt 3m/4,6m, Fronty oddalone od siebie o 2metry. Ciężko zmieścić większe pomiędzy meblami, jest luka ale bardzo mała, zastanawiałem się przy kupnie na 2.1 ale odradzono mi bo więcej słyszał bym dudnienia niż muzyki.
W takim przypadku to faktycznie chyba najrozsądniejsze wyjście. Jest co prawda rozwiązanie, ale nie należy ono do najtańszych - monitory + sub (2+1) o konstrukcji zamkniętej
Jeżeli są jakieś różnice pomiędzy 397 a 497 (nie znam za bardzo Yamaszek), to raczej nie w brzmieniu, więc te 150 PLN lepiej przeznaczyć na kable lub płyty.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry