Co wybrać - kino domowe + radio, 1500 zł?

pablo11pablo

New member
Witam! Chciałbym prosić o pomoc w wyborze sprzętu, jako że w tematach audio odnajduje się jako totalnego laika i początkującego. Sprawa jest następująca:

Posiadam: telewizor Samsung UE40D5000 (naziemna cyfrowa) , PlayStation3 (gry), laptop (filmy przez HDMI)

Chciałbym mieć: zestaw czterech kolumn i subwoofer do używania przy oglądaniu naziemnej (głównie mecze TVP1 HD, TVP2 HD), filmów z laptopa (1080p) oraz grania na PS3 (również gry 1080p), przy okazji może to być odtwarzacz bluray w zestawie kina domowego, o ile odpali mkv z napisami oraz odtwarzacz radiowy (o ile nie musiałbym włączać przy tym telewizora, włączam radio i gra mi na moich kolumnach).

Od razu zaznaczę - nie jestem słuchowcem, nie usłyszę zapewne większych różnic w jakości sprzętu za 1000, a za 2000 zł. Zależy mi jedynie na wrażeniu dźwięku z każdej strony, przy wyborze sprzętu kieruje się wręcz estetyką wzrokową oraz jego funkcjonalnością (tak jak pisałem - TV,PS3, laptop i radio FM). Planuję na takie zakupy przeznaczyć około 1500 zł.

Swoje poszukiwania zakończyłem na następującym modelu kina domowego: Samsung HT-5550 (1300 zł, wygląd ok, marka która mnie nigdy nie zawiodła, parametry znośne, odtwarza mkv i polskie napisy). Lecz pojawia się wątpliwość. Amplituner jest tu "wbudowany"(?) w odtwarzacz bluray? Czy w takim razie radia mógłbym słuchać przy włączonym telewizorze poprzez ten odtwarzacz bluray?

Z chęcią wysłucham państwa propozycji jak rozwiązać mój problem. Chciałbym również usłyszeć jakie jest najlepsze możliwe rozwiązanie jeśli chodzi o połączenie moich obecnych, jak i również tych przyszłych sprzętów.

Pozdrawiam i dziekuję za każdy pomocny wpis.
 

pablo11pablo

New member
Nie jestem dobry w opisywaniu takich rzeczy - naskrobałem w paincie mini-plan salonu, w lewą strone ciągnie się całe mieszkanie, natomiast kable do łączenia tylnych kolumn bez problemu mogą pójść wzdłuż prawej ściany. Amplituner oczywiście stanie pod telewizorem na szafce.

Co oznacza "zintegrowalność" kina? Radio działa normalnie, to znaczy? Czy przez "normalność" mogę rozumieć, że nie potrzebuję włączać telewizor, by słuchać radia z tego odtwarzacza bluray na wszystkich pięciu głośnikach? Gdzieś w angielskich specyfikacjach znalazłem stwierdzenie "radio niezależne od telewizora" - wydaje mi się, że o to mi właśnie chodzi, czy ten sprzęt HT-5550 mi to zapewni?

Jeśli tak, to jestem prawie zdecydowany na tego samsunga (chyba, że ktoś coś dobrego zaproponuje).

Jak wyglądałoby najoptymalniejsze podłączenie tych wszystkich urządzeń? (kino domowe, TV, PS3, laptop)
 

Attachments

  • salon.JPG
    salon.JPG
    72,6 KB · Wyś: 136

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak chcesz posluchac radia, to nie musisz wlaczac tv.
Co do BR, to zazwyczaj takie zestawy maja juz "wbudowany" naped, ale w Twoim przypadku nie ma to znaczenia, bo masz juz PS3.
To kino ma dwa wejsca HDMI, wiec podlaczysz np. PS3 i laptopa (o ile ma takie wyjscie)
Nastepnie z wyjscia HDMI wychodzisz kablem hdmi na tv i po sprawie.
Ja Ci dam tylko dobra rade, jak chcesz kupowac taki zestaw, to tylko i wylacznie z polecenia, lub osobisty odsluch, nawet w markecie. Nie kupuj kierujac sie parametrami z sieci.
Aha, no i jak kino, to nie 4 kolumny i sub, a 5 kolumn + sub, zapomniales o centralnym. Ma byc 5.1
 
Ostatnia edycja:
Do góry