CO WYBRAĆ?! - Grundig XENTIA 37 LXW a może LG RZ-37LZ55 ?!!

Spidey

New member
To jeden z tych nudnych tematów co wybrać :)
Ale może ktoś zechce mi pomóc.
Odległość od tv ok 2-3,5 m.
Kablówka Astercity (razem z cyfra+)
od czasu do czasu klasyczne dvd

Zastanawiam się nad dwoma modelami:
LG RZ-37LZ55 (http://www.allegro.pl/item92289636_tv_lg_lcd_rz_37lz55_1366_x_768_raty_gw24m_ce.html)
lub też
GRUNDIG 37 LXW 94-8625 (http://www.allegro.pl/item92537549_hit_grundig_37_lxw_94_8625_lcd_xentia_gw_pl_vat.html)
oba posiadają hdmi oraz teoretycznie interesujące mnie parametry.
Osobiście skłaniam się bardziej ku Grundigowi, ale nie słyszałem na jego temat zbyt wielu pozytywnych opinii.

Linki do aukcji przykładowe- nie zamierzam wcale tam kupować.
Wiem że żaden z tych tv nie jest "topowym" modelem, ale cena jest w dostępnym dla mnie przedziale (ok.6700) i niestety planowany jest zakup na raty 0% , więc nie mam dużego wyboru.
Jeżeli ktoś posiada te modele lub miał z nimi styczność, bardzo proszę o krótką opinię.
Z góry dziękuje i pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
W tej klasie znacznie lepiej gra - Sharp 37 Ga 5
SHarp 37 p 50
Samsung R 41
Sprawdź swoje - propozycje wieczorem - w warunkch jakich bedziesz oglądać w domu. Brak czerni i nakładanie się innych kolorów wymaga wyłącznie Twojej akceptacji '.
pozdrawiam
 

Piopio

New member
Również odradzam te modele ...
Widziałem w akcji równoczesnie na tym samym słabym sygnale:
LG 37, Samsung R51, LG LX2 i JVC 32a60

Najelpiej zagrał JVC. Nie na darmo KIKI poleca JVC.
Najgorzej wypadł LG 37 - obraz strasznie zaszumiony.

Proponuję poszukać czegoś innego.

pzdr
 

Wuwo

New member
Od jakiegoś czasu mam możliowść korzystania z odbiornika LG 37LZ55 i chętnie podzielę się swoimi spostrzeżeniami na jego temat.
Po pierwsze: telewizorek ten ma niesamowitą zaletę - kapitalny stosunek jakości do CENY. W zasadzie kupując go otrzymałem to, czego się spodziewałem. Wiem, że wybredni widzowie pewnie by się doszukali różnych niedociągnięć, jednak ja uważam że jak za TV LCD 37" cena jest atrakcyjna.

TV oglądam z kablówki (Aster) - obraz jest bez zarzutów. Żadnych smużeń, pasów, widocznych pikseli czy innych niespodzianek. Sygnał - jak sie domyslam - mam dość mocny (instalację domową kładłem sam :D ), domniemuję jednak że po podłączeniu tunera cyfrowego obraz byłby niemalże żyleta.

Kolory - są ok. Fakt, że czarny nie jest jak smoła, ale da się to zaakceptować.

Menu - super! Czytelne, zrozumiałe i proste w obsłudze.

To co może trochę denerwować to pilot, którym dość ciężko przełączać programy i to, że w trybie "Pełny" obraz wyglada jak w gabinecie krzywych luster. Chodzi o to, że środkowa część ekranu pozostaje nierozciągnięta, natomiast boki są porozciągane MAXYMALNIE - najlepiej to widac na stacjach typu TVN24, gdzie na dole ciągle leci pasek z inforacjami. Przy zwykłym programie (np film) da się to jakoś przeżyć. Na szczęście jest kilka innych trybów wyświetlania obrazu, więc można wybrac coś dla siebie.

DVD łączę przez component. Obraz też jest w zasadzie spoko, chociaż nie mogę tu za dużo napisać, bo mój Bellwood nie pracuje w trybie 16:9 (obraz wychodzi jako 4:3 i nie ma siły go zamienić na 16:9). Tak więc trzeba się bawić zoomem TV. Cóż, odtwarza prawie wszystkie DivX'y i XviD'y, ale niestety strata jakości po potraktowaniu go zoomem jest widoczna.

Tak więc - nie narzekam. Model z klasy ekonomicznej, ale moim zdaniem bardzo udany.

Pozdro!
 
Do góry