Co sadzicie o tym zestawie pod konkretne potrzeby - dla zony na gwiazdke ;-)

markk

New member
Witam,

Mam prosbe o ocene ponizszego zestawu. Doradziliscie juz mojemu znajomemu
i jest bardzo zadowolony. Zalezy mi na dobrym doborze glosnikow.

Zestaw ma byc na razie wylacznie do sluchania muzyki (ja rock/acoustic, zona
niestety house/black = bas;-)), natomiast chcialbym miec otwarta droge
do rozbudowania tego pod potrzeby kina domowego.
Zalezy mi na czystosci i glebi dzwieku, szczegolnie gitara akustyczna/elektr.
Pomieszczenie 6x4m., czesciowo otwarte (calosc ok. 60m^2).

Amplituner: ONKYO TX-SR505E/S http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/19246
Odtwarzacz: ONKYO DV-SP405E http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/20585

i tu piersze pytanie - czy bedzie znaczaca poprawa w jakosci CD-audio, jesli
kupie dedykowany odtwarzacz CD (bez DVD), np.:
ONKYO DX-7355 http://www.maxaudio.pl/sklep/artykul/id/19239
(bo cena obu modeli jest zblizona, CD nawet nieco drozszy)

Teraz glosniki:
TANNOY Mercury F3 - ale spotkalem sie z opinia, ze nie daja wrazenia
"przestrzenego" dzwieku w przypadku niezbyt duzych pomieszczen.
A moze wziac F4 - jaka bedzie roznica oprocz mocy (na b. glosnym sluchaniu mi nie zalezy).
A moze Quadral QLX 185?

Chcialbym tez kupic teraz tylko glosniki stereo, bo na razie bedziemy tylko sluchac muzyki - czy to jest oplacalne cenowo (zeby potem dokupowywac ewentualnie kolejne glosniki). Glosniki chcialbym postawic na podlodze.

Cena calosci do 4k. Generalnie nie zalezy mi na "bajerach" (typu najnowsze standardy, programowanie, itp.), bo z doswiadczenia wiem, ze tego bym nie uzywal, natomiast zalezy mi na jakosci dzwieku (dobra, wiem, ze to malo kasy wg waszych standardow ;-)).

Dzieki i pozdrawiam,

-markk
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja bym się cieszył i to bardzo.
Sprawdź jeszcze Jamo 606 - bo jest w podobnej klasie o na paniach robi olbrzymie wrażenie .
 

markk

New member
kiki napisał:
Ja bym się cieszył i to bardzo.
Sprawdź jeszcze Jamo 606 - bo jest w podobnej klasie o na paniach robi olbrzymie wrażenie .

OK, dzieki. Postaram sie gdzies odsluchac, ale wstepnie jaka bedzie roznica pomiedzy tymi Jamo, Tannoy i Quadral?

I co z tym odtwarzaczem CD vs. DVD? Jesli mialaby byc w miare odczuwalna roznica w jakosci, to jestem sklonny zrezygnowac z DVD (i tak nie mam telewizora ;-)) na rzecz "zwyklego" CD.

-markk
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Jak chcesz zwykłe stereo to kup wzmacniacz, odtwarzacz CD, dwie kolumny. Jak chcesz kino to amplituner, dvd i 5,1, z jednego nie da się zrobić drugiego :)
 

markk

New member
OK, może sformułuję te pytania inaczej:

1. w kwestii CD vs. DVD
kiki napisał:
dla mnie jest różnica znacząca.
Czy przy sprzęcie tej klasy (czyli odtwarzacz za poniżej 1k PLN) będzie istniała realna różnica w jakości, do wykrycia przez większość osób o w miarę sensownym słuchu?

2. Stereo czy kino.
blackninja napisał:
Jak chcesz zwykłe stereo to kup wzmacniacz, odtwarzacz CD, dwie kolumny. Jak chcesz kino to amplituner, dvd i 5,1, z jednego nie da się zrobić drugiego :)
No rozumiem, ale podejrzewam, że cenowo wyjdzie mi to podobnie lub nawet gorzej w przypadku stereo, a jednak w przypadku amplitunera mam już podstawę do dalszej rozbudowy (poza tym będzie tam radio wbudowane jak sądzę?).
I znowu pytanie, czy przy sprzęcie tej klasy nie będzie jednak tak, że zarówno amplituner jak i typowy wzmacniacz do stereo będą zapewniać podobne wrażenia?

Pomóżcie! :???:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Amplituner ma wbudowany tuner radiowy.

Co do jakości to gdyby nie było różnicy to wzmacniacze i cały sprzęt stereo juz dawno by wyginęły.
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Kupując zestaw kina idziesz na kompromis, jeśli chodzi o stereo. Jeśli kupisz stereo, tracisz efekty przestrzenne w kinie, ale masz lepsze stereo.

ArtS :)
 

markk

New member
Dobra, przekonaliście mnie. Nie będę kupował kina skoro chcemy słuchać muzyki i nawet nie mam i nie planuję zakupu telewizora. :twisted:
To już wolę tą samą kasę wpakować w coś, co będę w 100% używał.

Wiem, że jest osobny dział i sporo wątków, ale może przy okazji polecicie mi tak z 3-4 zestawy z takich w miare dobrze sprawdzonych, żebym mógł się gdzieś umówić na odsłuch.

Jak pisałem, pokój 24m^2, otwarty częściowo na większe pomieszczenie ok. 60m^2.
Muzyka to głównie rock i akustyczna.

Tak, żebym całość zamknął w 3-4k (najlepiej razem z tunerem radiowym, ale jeśli się nie da to jakoś przeżyję).

Dzięki!

-markk
 
Do góry