Co potrzebne

gustavo

New member
Witam, zwracam sie z prosba o pomoc do uzytkownikow forum, mianowicie odbieram N-ke na jednym telewizorze, a na drugim tv chcialbym miec tylko dostep do naziemnych kanalow cyfrowych, ten 2 telewizor posiada wbudowny tuner dvb-t i chcialbym zapytac co potrzebuje do odbioru tych kanalow? Czy jesli zaloze do talerza podwojny konwerter i ten 2 kabel podlacze w gniazdo antenowe tv to bede mial juz dostep do kanalow naziemnych czy mimo wszystko potrzebny jest jakis dekoder? Dodam iz nie chce placic abonamentu, bo ten za 15zl w cyfrowym polsacie daje te same kanaly co sa nadawane naziemnie wiec bez sensu za nie placic. A jesli potrzebny jest jakis dekoder to moglby ktos mi cos polecic w miare taniego? Ten drugi Tv ma HDMI wiec tak bym ewentualnie mogl podlaczyc.
 

Levv

Member
.... ten 2 telewizor posiada wbudowny tuner dvb-t i chcialbym zapytac co potrzebuje do odbioru tych kanalow? ....

wystarczy podłączyć zwykłą antenę , tą samą co do tv analogowej (tylko z dobrym sygnałem) bezpośrednio do 2 tv i już można się już cieszyć telewizją cyfrową naziemną. Oczywiście pod warunkiem że wbudowany tuner jest z mpg4.
 
Ostatnia edycja:

gustavo

New member
mam podlaczona tez zwykla antene jednak obraz sie na niej krzaczy i nie da rady ogladac, dlatego wolalbym podlaczyc pod talerz, tamten tv to LG, nie pamietam modelu ale na pewno ma tuner dvb-t zgodny z mpeg4
 

Levv

Member
mam podlaczona tez zwykla antene jednak obraz sie na niej krzaczy i nie da rady ogladac, dlatego wolalbym podlaczyc pod talerz, tamten tv to LG, nie pamietam modelu ale na pewno ma tuner dvb-t zgodny z mpeg4

no to masz za słaby sygnał na tej antenie, wystarczy poprawić sygnał np przez ustawienie w lepszej lokalizacji albo ostatecznie wymiana na jaką lepszą. Jeżeli "krzaczy" to sygnał jest prawie dobry. Ja mam zwykła pokojową antenę i jak krzaczy to przestawiam i działa. A w kuchni mi działa na zwykłym drucie miedzianym. (odległość od nadajnika około 50 km).
Jeśli chodzi o talerz to nie wiem jak !!!! To są dwa różne "sygnały". Do talerza zawsze jest potrzebny dekoder.
 

gustavo

New member
no wlasnie probowalem ja ustawic na rozne sposoby w roznych miejscach i wszedzie tak samo, dlatego chcialem ja w ogole wywalic, zmienic konwerter na podwojny przy talerzu i podlaczyc ten tv LG pod jakis dekoder tylko taki zeby dawal te kanaly neziemne cyfrowe, dlatego czy moglibyscie polecic jakis taki dekoder do odbiory tych kanalow?
 

Levv

Member
Masz dwie możliwości:
1 wariant :
wymiana anteny , koszt anteny i oglądasz
2 wariant :
kupno tunera, wymienia konwertera, dołażenia kabla, kupno np TNK - koszt to około 500 zł i abonament.

Wybór należy do Ciebie.

p.s.
Może N ma może usługę a la multiroom jak ma Polsat czy Cyfra oczywiście za dopłatą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry