Co polecacie (46"-50")

presario

New member
Witam,
Jestem pewien że podobne pytanie było zadawane wiele razy, jednak nie byłem w stanie znaleźć w miarę aktualnego:

Chce kupić TV rozmiarowo 46-50", FULL HD (odległość 3,8m do ekranu)
Budżet ... powiedzmy że nie ograniczony, chce kupic obecnie najlepszy model na rynku, ewentualnie best value for many z naciskiem na value.
Jeszcze nie jestem przekonany do technologij czy LCD czy Plazma, ale chce się przekonać organo-leptycznie już na danych modelach porównująć co bardziej mi sie podoba na tym samym źródle.. Dlatego wybieram sobie potencjalnych kandydatów do porównania. Na razie celuje w Sony KLD X4500 (LCD) i Pionneer LX5090.
Źródło: DTV (SD) i HDTV, DVD, BD

Czy możecie zaproponować plazmy które spełniają powyższe założenia i warte są brania pod uwagę?

Bardzo będę wdzięczny za wasza propozycje.
 
Ostatnia edycja:

zenonblacha

New member
Jeżeli cena rzeczywiście nie gra roli, to wybór jest w miarę oczywisty: najdroższy Pioneer z serii Kuro, na jakiego możesz sobie pozwolić :p

Jeśli cena nagle zaczyna mieć znaczenie, to warty uwagi jest panel Panasonica 46PY85, ale jeżeli ma być 50" to serii 85 w Polsce nie uświadczysz. Ostatnio przebojem jest również Samsung 50PA756, którego nikt w Polsce dobrze jeszcze nie przetestował, ale z testów zagranicznych można wnioskować, że zrywa kask. I do tego jest ładny.

Mnie by się natomiast marzył 42" Pioneer Kuro z matrycą 1280x720 albo jak najbardziej zbliżoną. Niestety takich się już nie robi.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
myślę że masz najwieksze osiagnięcie na rynku - to Sharp z modelelm SX 1.
Jeśli faktycznie kasę nie ograniczona , chociaż ważna cena do jakości - to będzie super wypas.
Telewizor kosztuje 52 " - 34.000 zł .

Brawo! Na pierwszy rzut oka widać, że inżynierom udał o się wyeliminować tzw "kąty boczne", czyli zanikanie kolorów przy zwiększaniu kąta odchylenia.
021_DSC_3133.JPG

Z Twoich modeli - zostałbym przy plaźmie Pioneera LX 5090.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497


Czystość formy, kolorystyka , paleta barw to powoduje tylko westchenie dla osób które muszą iść na kompromis jakości i ceny w produktach konkurencji.
p1070542sh4.jpg
 

presario

New member
Wielkie dziekie.
Kiki ... z tym 34K za tv to troche przesada :) Powiedzmy ze budżet jest na poziome Pioneera LX 5090H. Czy obecnie jest jakiś konkurent, dla tego Pionka warty rozwagi w podobnym zakresie cenowym, niezaleznie od technologji?
 

awujotka

New member
Bez reklam
Myślę, że konkurencja się znajdzie... pewnie zaraz zostanę potępiona przez plazmowiczów, ale porównałam organoleptycznie LX-5090H z KDL-46z4500 i niestety Pioneer odpadł w przedbiegach...:( a już miałam na niego ochotę... i dalej pozostał dylemat: CO KUPIĆ:hmm:
A dlaczego odpadł: niestety nie podobała mi się jakość wyświetlanego obrazu w porównaniu do LCD Sonego - kontrast, nasycenie kolorów. Naprawdę. Jak oglądałam Pioneera samodzielnie, to wydawało się, że obraz jest perfect. Ale jak stały obydwa obok siebie, to niestety Kuro odpadło... a muszę zaznaczyć, że sonomaniaczką nie jestem, raczej nie brałam tej firmy pod uwagę, raczej do tej pory zaliczałam się do grona philipsomaniaków i gdyby nie rozmiar 9803, to za nic bym go zmieniła... a tak, dalej mam dylemat...

Nie wiem, czy ci pomogłam...
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja porównywałem i Philipsa 9803
043_P1100447.JPG


Ledy mają swoje problemy

063_P1100503.JPG


===============================================

oglądałem Sony z 4500
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33314
Ilość szczegółów powoduje poczycie że woda jest jak w naturze ..........
053_P1120245.JPG


============================================

Ale najbardziej bezkompromisową jakością dysponuje Pioneer LX 5090:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=26497

Ujęcia studyjne - jak widać - muszą budzić uznanie i respekt .I to nie tylko konkurencji.
Ale chcąc sobie pozwolić na "odrobinę luksusu" - zadbaj o dobry sygnał. Obecnie w Polsce dostępnych jest łącznie kilkanaście programów HD.
p1070958zb3.jpg



Nie widać żadnych dropów, widać za to świetne przejścia tonalne.
p1070607mo6.jpg


oczywiście wybór należy do Ciebie.
 
Do góry