Co kupić???

Arbi89

New member
Witam!!!

Zamierzam kupić telewizor, czytałem już setki tematów i mam już mętlik w głowie, nie mniej jednak mam już swój typ. Warunki i przeznaczenie są następujące:

1. Odległość od ekranu: 2,7 - 3 m
2. Jak słońce świeci w pokoju: Średniej wielkości okno w kierunku wschodnim, TV będzie na ścianie południowej, w oknie zamontowana roleta materiałowa
3. Jak duży jest pokój: 15 m2
4. Preferowana technologia: Chyba plazma, ale nie mam porównania
5. Jaki masz obecnie telewizor: CRT 26"
6. Jakie programy najczęściej oglądasz: filmy fabularne (thriller, horror, akcja) sport, najczęściej siatkówka
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnia i wieczory
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: bez oświetlenia, ew. lampka nocna
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny: raczej ostry
10. Matryca błyszcząca czy matowa: nie mam zdania
11. Preferowana wielkość telewizora: tu się ciągle zastanawiam, chyba możliwie największa do podanych warunków mieszcząc się w cenie, ale nie tracąc na jakości i ostrości obrazu
12. Preferowana marka: brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach: słabej jakości obrazu, smużenia itp.
14. Jakie urządzenia będą podłączone: czasami laptop z BR, w przyszłości możliwe XBOX
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 40% TV, 30% filmy z laptopa lub BR, 30% gry PC
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: raczej na wprost telewizora
17. Czy ważne jest wifi: nieobowiązkowe
18. Czy będziesz korzystać z widgetów: raczej nie
19. Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: raczej nie
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD: nie wiem
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: Nieobowiązkowo
22. Ma mieć 3D: Nie, wolę dopłacić do jakości obrazu
23. Ma mieć slot na karty SD: Nieobowiązkowo
24. Ma mieć tuner DVB-C: TAK
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI, USB
26. Jaki masz sygnał: Cyfrowa telewizja naziemna
27. Ile programów HD: na razie brak
28. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok. 3-4h
29. Ma stać czy wisieć: stać
30. Rozdzielczość: Full HD
31. DVB-T: TAK
32. Na czym najbardziej Ci zależy: jakość obrazu
32. Ile osób ogląda: 2
33. Jaka klasa cenowa: max 3000 zł

Upatrzyłem sobie Panasonica TX P46G30, ale teraz chyba bardziej skłaniałbym się ku 50". Czy G30 w tym rozmiarze odbiega jakościowo od mniejszego brata? Ewentualnie jestem otwarty na inne propozycje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie odbiega i to dobry pomysł aby zwiększyć przekątną.
Abyś na początku nie miał zbyt dużo szumów na ekranie przy tej odległości korzystaj z dużej ilości sygnału HD. Po miesiącu dojdziesz do wniosku że przydałby się ...większy.
 

Arbi89

New member
Tylko właśnie początkowo raczej nie będę miał dostępu do telewizji w HD i boję się trochę o te szumy na tak dużym telewizorze. A jak się spisuje naziemna telewizja cyfrowa w telewizorze plazmowym?
 

pierwszyy

Member
do 3tys. już można kupić 46GT30 czyli wersja z 3D. Różni się także obudową od G30, imo GT jest ładniejszy, ma węższe ramki, wykończenie aluminiowe i chyba jest "szczuplejszy" czyli lepiej się będzie prezentował wisząc na ścianie.

Minus: drogie okulary aktywne (najtaniej na allegro widziałem ~250zl/szt...), warto poszukać oferty zestawu tv+okulary lub potargować się w sklepie o okulary gratis :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli masz tylko "normalną " jakość sygnału będzie extra.
Kup odtwarzacz BD - to nie wielka inwestycyjna i na lata.
I przez internet będziesz mieć dużo programów HD w necie.
 
Do góry