Co kupić, a czego unikać....

Legion

New member
Witam,

przyszła pora na zakup nowego tv.... W związku z tym, że nie mam pojęcia czym się sugerować prosiłbym o pomoc w dokonaniu wyboru. W skrócie opiszę co chciałbym mieć w swoim tv ( oczywiście część z tych rzeczy jest już w podstawowym wyposażeniu):

* MPEG 4
* kilka wejść USB (4-5?)
* wejścia HDMI
* LED
* 42 cale? - moja odległość do tv to ok 2,5 - 3 m, w której części pokoju się znajduje :) Czy taka wielkość na będzie za duża?
* 100 Hz
* cena 2,5 - 3 tys
* telewizor zarówno do oglądania jak i do gier na konsoli

Czy jest coś jeszcze co powinien mieć dobry sprzęt? Liczę na pomoc w wyborze konkretnego modelu...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jak słońce świeci w mieszkaniu ?
Ile godzin dziennie pracuje telewizor ?
Siedzicie na wprost ?
 

Legion

New member
* Jak słońce świeci w mieszkaniu ? - zachodzi z boku telewizora, bedzie stal na scianie tak jakby pld - zach

* Ile godzin dziennie pracuje telewizor ? - w tyg dziennie ok 5-6 , natomaist w weekend wiadmo, ze dluzej

*Siedzicie na wprost ? na wprost i po skosie, zalezy w ktorym miejscu lozka siadziesz....
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb :
Panasonic 42G30
Sharp 40 LE 830
Samsung 40D6500
Panasonic 42E30
Toshiba 42UL863
 

Legion

New member
Zakupiłem Sharpa z linku poniżej:

TV LED SHARP LC-40LU630E • Oferta specjalna Warszawa Marki - Media Markt

Jako, że nigdy nie miałem jeszcze tv Full HD a tym badziej LEDA, jestem zadowolony :) Dzisiaj podłącze PS 3 oraz wrzuce film na Blurayu i wtedy wypowiem się dodatkowo. Pojechałem z zamiarem zakupu modelu starszego z możliwością nagrywania na zewnętrzną pamięc, ale niestey już dawno zostały wyprzedane.

Nie będę już zakładał osobnego tematu, dlatego pozwolę sobie zadać pytanie tutaj: jaki kabel HDMI jest godny polecenia? Wiadomo, że kable z hipermarketów odpadają. Jaka firma, na co zwracać uwagę wybierając taki kabel. Mój tv posiada możliwość podłączenia internetu przez WIFI, jednak potrzebny jest do tego jakiś konwenter(nie wiem czy tak to sie nazywa) ale zupełnie nie wiem jak go szukać. Pomożecie :)?
 
Do góry