Co jest potrzebne do cyfrowej platformy TVP

vinzone

New member
Witam

Bardzo proszę o pomoc w kwestii skonfigurowania mojego TV, jakim jest Sharp Aquos LC-42XL2E. Co jest mi jest dokładnie potrzebne? Antenę satelitarną i zwykłą już posiadam.

Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.
 

Gie

Member
Bez reklam
Platforma będzie składała się z trzech części. Pierwsza z kanałami FTA. Tę odbierzesz na każdym odbiorniku DVB-S2 MPEG4 i antenie skierowanej na Astre 1. Najtańszym takim odbiornikiem na rynku jest Samsung HD CP którego na Allegro można dostać za 200 zł. Do odbioru pozostałych dwóch części platformy potrzebna będzie karta, koszt 40-50 zł (możliwe że będzie potrzebny jakiś świstek że płacisz abonament RTV), i tuner z systemem NDS/Videoguard. Pewnie za kilka tygodni będzie wiadomo które tunery będą współpracowały z kartą TVP. Prawdopodobnie każdy z uniwersalnym czytnikiem. Jeśli masz antenę skierowaną na Hot Bird, miałeś np. którąś platformę cyfrową, to musisz albo obrócić antenę, dokupić drugi konwerter i mocowanie albo (jeśli antena ma 80-90 cm) kupić konwerter monoblock i wstawić w miejsce dotychczasowego.
 

admat

Member
slawko_23 napisał:
Cosmi si zdaje, że gdzie 2 prezesów to z nowości nici!

:)

Chyba masz rację @slawko_23. Jak na razie to nie słyszałem wypowiedzi że ktoś już coś odbiera. Nie powiem o ofercie kanałów, która jak na razie jest chyba tajemnicą.

Pozdrawiam,
 
Do góry