Co dołozyć? Kino domowe do 5-6k.

michasz

New member
Witam,

dojrzałem do tego, że do TV Sharp (46LE810E) i BD Sharp BD-HP21 (dzięki, Kiki!) dołożyć coś więcej.
Pokój ma ok. 30m2 (ok. 7,5m x 4m). TV (i reszta sprzętu) będzie stała na krótkim boku.

No i teraz najważniejsze :oops:: nie mam bladego pojęcia, co dokupić, żeby być zadowolonym i z muzyki i filmu. (40%/60%)

Tzn. wiem, że dwie kolumny podłogowe, głośnik centralny, subwoofer i dwie satelity (na boki? na tył?). Do tego amplituner (?), wzmacniasz (?), odtwarzacz CD (?). Co do głośników, to rozważałem zestawy JBL albo HK. Ale co do reszty, to nie mam pojęcia, co wybrać. Przeczytałem masę postów i Waszych odpowiedzi, szukałem w necie ale im więcej czytałem, tym większy zamęt mam w głowie.
I stąd moja wielka prośba do Was - pomocy!

Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wasze opinie.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Harman AVR255 + Studio 190 + Studio 130 + Studio 120c + Studio 140
Pogadaj z kikim to zadziała tak żebyś się zmieścił w budżecie.
 

michasz

New member
Dzięki za (p)odpowiedź :)
Po weekendowych rozważaniach miałem już "prawie" ułożony(e) zestaw(y)..
Do tego doszedł Twój - czwarty.. :)
Oto moje (co o nich sądzisz?):

1)
Denon AVR 1612
Denon 710 AE
JBL ES CinePack

2)
Yamaha RXV671(B)
Yamaha CD-S300B
JBL ES CinePack

3)
HK AVR 255 (lub 165?)
HK HD990
JBL ES CinePack

Niestety - każdy z nich przebijał oznaczony pułap cenowy (ceny sprawdzane w netowych sklepach z audio, niektóre mają również stacjonarne). Dlatego też rozważałem "zwykły" CinePack JBL zamiast ES (choć różnica cenowa to ok. 500 PLN a zakup to jest raczej na dluugie lata..)
Pan w sklepie na "S" :) radził ampli Yamahy ze wzgl. na możliwość podłączenia "drugiej strefy", ale tak sobie myślałem, czy ja będę tego używał i czy mi się będzie chciało ciągnąć kable i kupować kolejne dwa głośniki. Chyba raczej byłoby to takie "nice-to-have"..

A!! Nie wiem, czy to istotne, ale muzyka różna, niekoniecznie klasyczna (na to podobno też mam zwrócić uwagę - rada pana w "S"..)
Ehh..

A co sądzisz o tym zestawie głośników: Digital - kino w domu - Kolumny głośnikowe - ROTH - zestawy głośnikowe Roth
Tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/kino-domowe/81494-kino-domowe-do-5-6k-ampli-5-1-a.html jest sporo opinii, że są lepsze od JBL.. Tyle, że cenowo (patrząc na cały zestaw), to już się znacznie oddalam od założeń budżetowych.. :| (kolejna zagwozdka.. :| )
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
ES specyficzne głośniki "estradowe" brzmienie w tym czują się najlepiej. Polecam dlatego serie Studio dużo przyjaźniejsza dla ucha. Ampli do nich tak jak napisałem. Jak potrzebujesz cdeka to HD980.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Moje osobiste zdanie jest takie że kupno CD ma sens w przypadku posiadania wzmaka stereo a przy ampli do KD nie wiem czy usłyszysz jakąś dużą różnicę. Ampli i tak znacząco ograniczy odbiór w stereo.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

michasz

New member
Generalnie pewnie tak, tyle, że na BD nie da rady zaprogramować kolejności odtwarzania itp. itd. Wiem, że to dodatkowa skrzynka w szafce, ale jednak ma jakieś plusy..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry