Co do flaców?

teles

New member
Witam,
Mam już HK 980 plus MA RX6. Mam dużo muzyki w flacach. Jakie mam opcję żeby w miarę to bezstratnie przesłać na wzmaka i kolumny.
chyba są dwie opcje?
1. BluRay z wejściem USB obsługujące flac i wtedy stamtąd do wzmacniacza - tylko wtedy odtwarzarz obrabia mi dźwięk?
2. Przetwornik cyfrowo-analogowy plus odtwarzacz multimedialny?>

Ktoś ma jakiś pomysł?
 

bumbum

New member
Ja miałem to samo, odtwarzacz multimedialny mam ale jakość słaba. Najtaniej i najlepsza jakość to wypalić na cd i odtwarzać na cd-ku. Wygoda, jakość i cena.

Wysłano z HTC Desire z użyciem Tapatalk
 

WiTT

New member
Bez reklam
Faktycznie, też próbowałem kilka opcji z FLAC, okazuje się że jakby nie odtwarzał plików FLAC to urządzenia zawsze w jakimś stopniu "poprawiały" odtwarzany dźwięk.
Jedyna wg mnie opcja to nagrywanie na płyty CD i odtwarzanie w dobrym odtwarzaczu CD i do wzmaka.

Choć i tak ostatnio zauważam że nawet w ten sposób nagrana płyta (nawet na płytę CD Audio) różni się od oryginału tłoczonego... chyba mi się słuch dziwnie wyostrza wraz ze zmianami sprzętu ;)
 

ranczo

New member
Bez reklam
Polecam odtwarzacz multimedialny np. HD600 lub Manta DVB5 (oba na tym samym procku) ustawiony na dekodowanie audio w zewnętrznym DAC'u.
Umie HD600 chodzi z AVR460, kodeki mam w amplitunerze.
Nagrywanie flack'a na CD to zły pomysł bo niektóre mają wyższą rozdzielczość niż CD.
Jeżeli nie chcesz inwestować, palenie CD-R'ów to najprostsze rozwiązanie.
 

ikar1975

Active member
Bez reklam
Mylisz pojecia nie bluray cos w stylu marantza NA 7004, denon dnp 720 czy pioneer n-50 ,poczytaj to jest przyszłosc .Pozdro
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Ja bym poszukał raczej któregoś z trzech powyższych modeli ...

Chociaż sam do FLAC'ÓW wolałbym komputer z dobrą kartą dzwiękową...
 

darpiot

New member
NA7004, świetny odtwarzacz. Jakość dźwięku znakomita. Na minus że nie odtwarza plików 192kHz ale z tym się można pogodzić biorąc pod uwagę to, że standardowa płyta ma 16 bitów/ 44.1kHz.
 

tomex

New member
Ja chyba w takim razie będę nagrywał na CD, a w przyszłości coś sieciowego, skoro flac po USB średnio widzicie...;/
 

darpiot

New member
dlaczego średnio. Po prostu wkładasz pena i gra. Większa wygoda jak z CD. Albo strumieniowo z dysku sieciowego - to dopiero wygodne
 
Do góry