Co do b&w serii CDM jako surround?

costus

New member
Witam serdecznie
Zastanawiam się od jakiegoś czasu nad małą rozbudową mojego systemu kina domowego. Po wielu eksperymentach moje kolumny od kilku lat wyglądają następująco:
1. przód - B&W CDM 7NT
2. centralny - B&W CDM CNT
3. tył - CDM 1 NT
4. syb - ASW1000
Kiedyś trochę kombinowałem (przy okazji posiadania różnych sympatycznych klocków Yamahy - m.in. AX2, AX1) z dodatkowymi efektowymi przednimi (użytkownicy Yamahy wiedzą o co chodzi)- nie wypaliło. Efektu nie słyszałem (a może nie było właściwego materiału na płycie?) Kombinowałem z tylnym centralnym - miałem tu mieszane uczucia. W końcu z powodu zmiany lokum zredukowałem zestaw do w/w 6 kolumn i gra to wciąż świetnie. Ostatnio jednak zastanawiam się nad małą rozbudową o dodatkowe 2 kolumny surround. Pojawiło się w końcu tyle smacznych kąsków :) w dziedzinie dźwięku jak chociażby DTS-HD Master Audio że miło byłoby tego posłuchać na odpowiednim sprzęcie (kolumnach). Najprostszym pewnie rozwiązaniem byłaby dodatkowa para kolumn CDM 1NT - ale z różnych przyczyn na razie nie chcę do tego dążyć (głównie kwestia ustawienia, wielkosci standów).Nie bez powodu byłoby pewnie podmarudzanie mojej piekniejszej połowy że jej zagraciłem znowu salon :) Zastanawiałem sie też nad rozwiązaniem gdzie na tył dałbym może jakieś kolummy typu dipole - np. B&W DS6? Myślę że mogłyby tonalnie się zgrać z 1NT - boję się czy tylko dźwięk nie byłby zbyt rozmyty i mało precyzyjny (?) To szybciej wchłonąłby mój salon - nie wiem natomiast czy takie połączenie dałoby te efekty o których myślę. Czy ktoś ma może jakieś przemyślenia, doświadczenia? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
 
Do góry