Chce kupic BenQ W1070

RavenFHD

New member
Witam,

Od 16 czytam te forum i wybralem w/w projektor. Moj salon wyglada tak:

http://zapodaj.net/e7f7c78682b0f.png.html

1. Wybralem BenQ zamiast np. Optoma HD25 gdyz z tych 4m przed lampa wycisnie wiekszy obraz ( wedlug stron do liczenia )
1a. Moglbym powiesic rzutnik miedzy lampami, ale nie wiem czy to bedzie dobrze wspolgrac, jak dam za lampy to nie wiem jaka wiazka idzie na poczatku, czy przejdzie pomiedzy lampami czy juz na nie wejdzie.
2. Ma wiekszy zoom, wiec podczas gotowania ( ludzik za wyspa ;)) moge sobie podkrecic obraz na wiekszy, zeby ogladac jakis film/teledyski czy informacje.
3. Czy jest jakis sposob, zeby ustawic tak projektor, aby obraz mozna bylo regulowac pomiedzy 100, a np. 160 cali? W planie jest ustawienie na 100 cali min zoom z mozliwoscia podkrecenia na ~130. Gdyz taka regulacje ma W1070 z moich informacji.
4. Poki co szara sciana, za pol roku nad czyms sie pomysli.
5. Czy to dobry rzutnik, nie za jasny np. do w/w pokoju? Bede w stanie zrobic ciemnosc w pokoju ( zaluzje drewniane ). Salon z kuchnia 5x6m, sciana z obrazem 5x2,7m. Do sofy 3,5m.
6. Projektor bedzie podlaczony do komputera 3m kablem HDMI, do komputera podlaczony jest rowniez wzmacniacz z kolumnami. Czy w ten sposob wyswietle obraz 3D czy potrzebuje odtwarzacz BR? Czy zwrocic jeszcze na cos uwage przed zakupem? Nie chcialbym znalezc sie z reka w nocniku :)
 
Ostatnia edycja:

Alkor

New member
Bez reklam
Bardzo mnie cieszy, że czytasz to forum, ale raczej niezbyt dokładnie, bo sam pisałem wiele razy o W1070 i mógłbyś znaleźć odpowiedzi praktycznie na wszystkie pytania.

Ad.1) Z BenQ W1070 uzyskasz z 4 m obraz o szerokości od 2.65 m do 3.50 m, czyli o przekątnej ~120-158 cali, co wymaga oddalenia się na minimum 4.2-5.5 m.
Górna płaszczyzna stożka światła będzie w przybliżeniu (jest jeszcze minimalny Lens Shift w dół) pozioma, równoległa do sufitu - czyli rysujemy linię poziomą w odległości, na której będzie górna krawędź ekranu, powiedzmy 40 cm od sufitu - niżej nie może być przeszkód, lamp itp.

Ad.2-3) Oczywiście możesz tak robić, ale normalnie zoom nie jest do tego przeznaczony - a co będzie, gdy kupisz ekran, najlepiej z czarną ramą?
Regulacji od 100 do 160 cali nie zrobisz z BenQ W1070 - co najwyżej w zakresie 100-130 cali przy montażu 3.3 m od ekranu/sciany. Jednak skrajne położenia zoomu nie powinny być wykorzystywane - obiektyw ma wtedy bowiem najsłabszą jakość optyczną. Dodatkowo ten rzutnik nie posiada regulacji zoomu z pilota i za każdym razem musiałbyś sięgać wysoko do obiektywu ustawiając zoom/ostrość, a to bardzo niewygodne. Regulację zdalną mają dopiero drogie JVC X35 i Panasonic AT6000 za ponad 9000 zł.

Ad.4) Musisz tylko tę ścianę (lub lepiej płytę PVC/MDF) bardzo dokładnie przygotować (powierzchnia idealnie płaska, równa, drobnoziarnista faktura farby) i najlepiej pomalować jakąś dość neutralnie szarą farbą, np. Tikkurila H499 lub G499, przy czym to nie jest jakaś superspecjalistyczna farba - specjalna farba do ekranów dobrej klasy ScreenGoo kosztuje 1200 zł za komplet do ekranów 100-110".

Ad.5) BenQ W1070 można uznać za całkiem dobry projektor 3D 1080p na początek przy cenie 3000 zł.
Ze względu na swoją wysoką jasność umożliwia montaż ekranów do 150-160" (2D), choć należy wówczas pamiętać, że jasność obrazu 3D na tak wielkim ekranie będzie bardzo mała.
Bardzo dobrą cenę ma dziś zbliżonej klasy rzutnik Optoma HD131Xe ~2700 PLN

Do kanapy masz 3.5 m, czyli rozsądnie duży ekran może mieć przekątną 100", ewentualnie kilka cali więcej na twoją odpowiedzialność ;) - moim zdaniem fakt ten stawia pod wielkim znakiem zapytania pomysły zoomowania do 130 czy 160 cali.
Niezłym ekranem na przyszłość byłby Adeo Plano Vision White 220x124 cm za 1423 PLN lub lekko szary Reference Grey (gain 0.9) za 1566 PLN.
Ekran ramowy Adeo Plano 220x124 cm (16:9) + projektor
Przy oglądaniu w zupełnych ciemnościach obrazu 2D zalecany filtr ND2, aby zmniejszyć nadmierną jasność. Optymalna odległość montażu (obiektyw-ekran) W1070 dla tego ekranu wynosi około 2.8-3.0 m.

Ad.6) Najprościej i najlepiej podłączyć do W1070 dobry odtwarzacz Blu-ray - filmy 3D (1080/24p) będą odtwarzane w trybie 144 Hz (Triple Flash) z odpowiednimi okularami. Wspólpraca z komputerem zależy od konfiguracji, karty graficznej, ustawień Playera itp. - oczywiście jest możliwa, ale należy liczyc się zwykle z pewnymi problemami.

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

RavenFHD

New member
Hmmm no to ekran nie taki drogi, strzelalem w 2500zl. Mozliwe, ze zakupie go wczesniej :)

Zoom mialby byc tylko podczas zabawy/imprezy/gotowania dluzszego, ale skoro to tyle zachodu to odpuszczam. Ustawie na stale na 100 cali.

Czy ze swoja wiedza na temat projektorow, kupilbys: Optoma 131? Nie wiem czy tam nie bylo czestych problemow z ostroscia, czy to moze chodzilo o model HD25?

Pozdrawiam
 

peterHI

New member
Problem z ostrością występował w modelu HD25, HD131X. Model HD131Xe jest bez tej wady... tak przynajmniej twierdza w serwisie.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
 

RavenFHD

New member
Jeszcze odnośnie tej farby. To jest farba z mieszalnika? Tak mi powiedziała Pani z Castoramy. 1L kosztuje 38zł. Pytam bo nie mam jak porównać tych farb, nie znalazłem na półce, jedynie fotki w internecie. Czy tę farbę produkuję Becker? Tak mi tłumaczyła w/w Pani.
 

RavenFHD

New member
Projektor w domu, ustawiony na 114'', od mojej głowy 3 metry do ekranu dokładnie i ogląda się świetnie. Wymyśliłem małe przemeblowanie pokoju i zastanawiam się nad taką opcją: 5 metrów do ekranu i nie rzucamy na ścianę tylko na ekran projekcyjny zamontowany nad oknami, ekran 145''. Teraz kwestia ekranu. Powiem, że obejrzałem kilka filmów br na białej ścianie i jak dla mnie rewelacja, może to kwestia tego, iż nie widziałem tego samego na porządnym ekranie, a jedynie na 40'' tv.. Gdzieś na forum czytałem, że można samemu zrobić ekran. Kupuje się materiały i można się zmieścić w 2000zł mając ekran sklepowy o wartości ~4 tysięcy. Ekran musiałby być zwijany, aczkolwiek ręcznie najprostszym mechanizmem, jednak większość czasu mógłby wisieć rozwinięty.
 
Do góry