Centralny HKTS60 - rozczarowanie

_drobny

New member
Witam,

od kilku dobrych lat posiadam zestaw Denon 1713 + poczciwe Quadral Quintas II 5000.
Z racji, że chciałem wymienić głośnik centralny na coś zdecydowanie mniejszego podkusiło mnie kupno głośnika z zestawu Harman/Kardon HKTS 60. Myślę sobie będzie dobrze .. nie jest to przecież najniższy model.

Podpiąłem go do amplitunera i ... się załamałem. Jakość dialogów i dźwięku jak z głośnika od telewizora. Poważnie jak opalę głos z TV to gra to tak samo. Czy te głośniki tak mają i faktycznie są takie tragiczne i płaci się tylko za znaczek i wygląd?
Głównie kino chodzi przy odpalonej nc+ i filmach. Wiem, że te QQ5000 są raczej budżetowymi modelami ale jakość dźwięku jest dla mnie w nich o wiele lepsza. Zaznaczę, że konfiguracji od nowa nie robiłem przez audysse.

Czy to tak ma i trzeba to sprzedać czy może faktycznie coś jestem w stanie poprawić po konfiguracji? (nie mogę znaleźć niestety mikrofonu do niej).
 

collider

New member
Bez reklam
Najpierw zrob kalibracje i wtedy zobacz. Na pewno poprawi ogolne wrazenia, ale nie oczekiwalbym cudow od plasikowego glosnika.
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Ja mam hkts65 i nic takiego nie stwierdzam. Zrobiłeś prostą zamianę centralnego to nie dziwne, że gra inaczej.
Sprawdź w ustawieniach poziom i odcięcie. To co było ustawione przy kalibracji do jednego nie musi być dobre dla drugiego.
Nie wykluczone, że i ponowna kalibracja by się przydała.
 

_drobny

New member
ale to możliwe żeby różnica względem tanich podłogówek była tak wyczuwalna?
Głównie chodzi mi o średnie tony. Ten głośnik Harmana gra jakby miał praktycznie tylko wysokie tony :D
 
Do góry