CD-Audio na Onkyo DV-SP506

bierhoff

New member
Witam ponownie.

Mam pytanie do posiadaczy, lub znających zagadnienie. Na ile napęd z tytułu nadaje się do słuchania płyt CD-Audio?

Wiem, że do odczytu CD, należy używać odtwarzacza CD, ale niestety finansowo nie wyrobię na amplituner oraz CD i DVD.

Spotkałem się w opinią, że był przeprowadzany jakiś test tego odtwarzacza w Kinie domowym i dostał pięć gwiazdek - ma ktoś może namiar na ten test?

Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam
Marek
 

killpit

New member
Testowałem modele 504 i 506 w muzyce brak jakichkolwiek zastrzeżeń świetne dvd jako odtwarzacze CD naprawdę grają niesamowicie.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
Zgoda, trudno coś zarzucić temu odtwarzaczowi :>
Pytanie tylko czy jest sens płacić tyle za DVD ?
Czy wyczujesz takie aż róznice na kinie domowym które z złożenia w muzyce gra słabo ? Nie lepiej kupić "BD" w erze "wszystkiego HD" ?
 

bierhoff

New member
Testowałem modele 504 i 506 w muzyce brak jakichkolwiek zastrzeżeń świetne dvd jako odtwarzacze CD naprawdę grają niesamowicie.
No to super :D
Dzięki.

Zgoda, trudno coś zarzucić temu odtwarzaczowi :>
Pytanie tylko czy jest sens płacić tyle za DVD ?
Czy wyczujesz takie aż róznice na kinie domowym które z złożenia w muzyce gra słabo ?
No właśnie - z założenia, czy faktycznie tak jest w tym konkretnym modelu?

Nie lepiej kupić "BD" w erze "wszystkiego HD" ?
Niby tak, ale BlueRay dobrze (podejrzewam, że na podobnym poziomie co DVD) grający CD-Audio, to minimum 807, czyli jeszcze drożej.
Gdy do tego dodać, że nie mam telewizora (nie oglądam już od dobrych kilkunastu lat), filmów prawie nie oglądam, a DVD potrzebne mi jest jedynie do słuchania kilku płyt DVD-Audio i DTS, no to wykładanie dwukrotnie większej sumy na BlueRay chyba sensu większego nie ma...

Z drugiej strony nie stać na zakup samego CD (który notabene też jest droższy niż to DVD) do płyt Audio, a do DVD-A i DTS osobno kupować DVD. Myślę, że lepiej kupić teraz DVD (aby móc słuchać wszystkiego), a gdy mi na koncie przybędą jakieś zera (najlepiej na końcu), to wtedy może sam CD dokupię. Tak mi się wydaje. Jak myślicie?
 
Ostatnia edycja:

bagiennik

New member
Bez reklam
Aha nie sądziłem że to jest tak nietypowy przypadek :>
Odtwarzacze CD to już tak w okolicach 1000zł można kupić :>
Za niewiele wiecej nawet z SACD.
A co to jest za wzmacniacz w ogóle ?
 

bierhoff

New member
Myślę o Onkyo 807.

Miałem też drugi "komplet" jako ewentualność: CA Azur 650R + CA Azur 99. Przy czym to DVD z CA ponoć muzyki zbyt ładnie nie gra... :/
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Niby tak, ale BlueRay dobrze (podejrzewam, że na podobnym poziomie co DVD) grający CD-Audio, to minimum 870, czyli jeszcze drożej.
Gdy do tego dodać, że nie mam telewizora (nie oglądam już od dobrych kilkunastu lat), filmów prawie nie oglądam, a DVD potrzebne mi jest jedynie do słuchania kilku płyt DVD-Audio i DTS, no to wykładanie dwukrotnie większej sumy na BlueRay chyba sensu większego nie ma...

Z drugiej strony nie stać na zakup samego CD (który notabene też jest droższy niż to DVD) do płyt Audio, a do DVD-A i DTS osobno kupować DVD. Myślę, że lepiej kupić teraz DVD (aby móc słuchać wszystkiego), a gdy mi na koncie przybędą jakieś zera (najlepiej na końcu), to wtedy może sam CD dokupię. Tak mi się wydaje. Jak myślicie?

"myslimy" :-D ,ze twoje ewentualne zakupy pozbawiane sa jakiegokolwiek sensu....
nie sadze zebys je naprawde przemyslal i przekalkulowal.masz zamiar kompletowac zestaw KD nie posiadajac TV i nie do filmow ,ktorych nie ogladasz...:shock: , zestaw chcesz oprzec na amplitunerze za ok. 2500 zl doliczajac do tego zestaw kolumn tak ,zeby to mialo jakikolwiek sens trzeba liczyc sie z wydatkiem ok 10 tys. ,jednoczesnie 870 zl za player BD jest dla ciebie kwota zbyt wysoka ?!
czy naprawde wiesz co chcesz kupic, po co i za jakie pieniadze ?!
masz zamiar wydawac 10 tys. po to ,aby posluchac kilku plyt z muzyka w wielokanalowej kompresji stratnej ?!
albo nie zbyt orientujesz sie w temacie ,albo naprawde masz za duzo kasy...
jesli juz naprawde chcesz isc w wielokanalowke (pomimo twoich preferencji "mowiacych zdecydowane - nie!") to absolutnie kup odtwarzacz BD ! jesli sluchasz duzo muzyki i "slyszysz" co sluchasz ;) to po pierwszym odpaleniu jakiegos koncertu w kompresji bezstratnej (lub plyty BD pure audio- choc tych w dalszym ciagu jest jak na lekarstwo) wrzucisz swoje stare plyty w kat, lub rozdasz znajomym.... u mnie tak skonczyly...

ps.nie odbieraj mojego postu jako ataku na twoja osobe tylko jako probe ratowania cie przed bezsensownym wydaniem funduszy.
 

bierhoff

New member
To ja już zgłupiałem , telewizora nie ma, filmów nie ogladamy to po co KINO DOMOWE ?????
DVD tylko i wyłącznie dla płyt DVD-Audio i DTSów. Poza tym regularne CD-Audio. Ostatnio po prostu zacząłem kupować DVD-Audio (ceny zaczęły normalnieć), więc chciałbym je mieć na czym odsłuchiwać.

mat74, no właśnie z pieniędzmi, to nie tak za dobrze - bardziej w tę stronę, że się niezbyt orientuję się w temacie, lub go nie przemyślałem.

Chcę po prostu kupić coś, co pozwoli mi słuchać płyt audio - CD, DVD i DTS. Innych nie posiadam. Pieniądze na ten zestaw grający zbieram na prawdę długo, więc nie wydaje mi się, abym szybko kupował płyty po 100 PLN z hakiem za sztukę. Wyszedłem z założenia, że teraz BlueRay jest mi niepotrzebny, a jeżeli będzie, za jakieś kilka lat, to wtedy ten BD 807 i tak będzie już "dziadkiem".

Mówicie, że jest to złe założenie?

Dodam tylko:
jednoczesnie 870 zl za player BD jest dla ciebie kwota zbyt wysoka
Onkyo BD-SP807 - ponoć jedyny, który znośnie gra CD-Audio. Chodziło mi o model. W poprzednim poście "rąbnąwszy" literówkę.

Zestaw kolumn już mam - Celestion F30+F10+F35+S80.

PS.
nie odbieraj mojego postu jako ataku na twoja osobe tylko jako probe ratowania cie przed bezsensownym wydaniem funduszy.
Bez problemu :)
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
jesli masz amplituner z obsluga audio przez HDMI to kupuj odtwarzacz BD ! plyty wcale nie kosztuja 100 z hakiem , tylko od 9 do 16 £ ... uwazam ,ze lepiej kupic jedna naprawde dobrze zrobiona plyte ,dajaca najlepsza mozliwa w KD jakosc dzwieku niz 2 lub nawet 3 byle jakie...

btw. napewno i tak bedziesz uzywal polaczenia cyfrowego ,wiec w tej klasie sprzetu musialbys byc naprawde "zlotouchym" aby uslyszec roznice w takim DTS....w tym przypadku player jest tylko transportem....
 

bierhoff

New member
Amplitunera jeszcze nie mam :/ Może napiszę trochę "o sobie" :)

Mam amplifier Yamahy AX-570 i odtwarzacz Yamahy CDX-660. Do tego miałem Celestiony F30+S80.
Ostatnio za nieduże pieniądze dokupiłem od znajomego F10+F35 i chciałem to do czegoś podpiąć.

Dlatego myślałem o sprzedaży obu Yamah i zanabyciu drogą kupna amplitunera >= 5.1. Poza tym tych płyt DVD-A uzbierałem parę.

napewno i tak bedziesz uzywal polaczenia cyfrowego ,wiec w tej klasie sprzetu musialbys byc naprawde "zlotouchym" aby uslyszec roznice w takim DTS....w tym przypadku player jest tylko transportem....
Owszem - planuję to spiąć cyfrowo lub optycznie - czyli napęd jaki by nie był, nie gra roli? Równie dobrze mogę zostawić swoją Yamahę, tylko ją coaxialnie podpiąć do amplitunera?

Yh - to ja już kompletnie zgłupiałem :(

PS.
Dodam jeszcze tylko, że słucham głównie Jazzu i Muzyki Klasycznej.
 
Ostatnia edycja:

bierhoff

New member
Taką prośbę bym miał. Jeżeli się pogubiłem w tych moich założeniach, to wyprostujcie mnie proszę.
 
Ostatnia edycja:

bierhoff

New member
Wczoraj okazało się jednak, że do dubletu 807 będę musiał chyba dokupić wspominany tutaj w temacie DV-SP506. Nie wykluczone też, że BD-SP807 pójdzie pod młotek, gdyż taki napęd jedynie jako odczyt płyt BR i to kiedyś w przyszłości - zupełnie nie ma sensu.

Rada na przyszłość dla innych oparta na moim błędzie.
1. Czytajcie instrukcje, zanim coś kupicie, bo nie wszystko co wydaje się być oczywiste, faktycznie takim jest (np. kompatybilność formatów wstecz, czy SACD).
2. Własnemu przeczuciu i wyczuciu warto ufać. Gdybym ja zaufał, nie miał bym dzisiaj problemu z dokupywaniem kolejnego komponentu oraz nie straciłbym na niepotrzebnym mi BlueRayu. Okazało się, że mój traf o który tu pytałem był jednak lepiej dopasowany do moich potrzeb.

Człowiek się uczy na błędach, ale lepiej na cudzych ;)
 

bierhoff

New member
Ze sprawdzonych przeze mnie rzeczy, to na pewno z VCD.

Natomiast w/g instrukcji odtwarza tylko:
BD-V, BD-RE, BD-R, DVD-V, DVD+-RW, DVD-R, CD-DA, CD-RW, CD-R, DTS-CD

Nadto instrukcja wymienia, że na pewno nie odtwarza:
CD-ROM, DVD-RAM, DVD-A, HD DVD, BD/DVD/CD/SD z wma, hybrydowych DB/DVD, DB z AVCHD, DVD-RW/-R w trybie VR, SACD, BD-RE/-R w formacie BDAV, CD-I, VSD, VCD, SVCD
Natomiast z płytami dwuwarstwowymi może mieć problem.
 

bierhoff

New member
Dla zainteresowanych DV-SP506 wysyła przez HDMI DSD i PCM MultiChannel, natomiast TX-NR807 takowy sygnał przez HDMI odbiera.

Innymi słowy, jeżeli ktoś szuka zestawu do muzyki (CD, DTS, DVD-Audio, SACD we wszystkich odmianach), no to można o tym napędzie pomyśleć.
 
Ostatnia edycja:
Do góry