Canton 476 / Canton 496 nowe kolumny

dejm_on

New member
Canton GLE 476 / Canton GLE 496 nowe kolumny

Mam do was pytanie. Czy ktoś słuchał/widział głośniki Canton GLE 476 / Canton GLE 496? Miałem okazję słuchać poprzedniego modelu czyli GLE 470.2, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył a których cena przez wejście nowych jest w tym momencie bardzo atrakcyjna. Przy czym jednak chciałbym nowszą wersje bo kiedyś planuję rozbudowę zestawu. Oprócz GLE 470.2 słuchałem Dali Zensor 7 oraz Monitor Audio. Cantony bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Przy zestawie płyt jakie miałem wypadły najlepiej. Sam też się pozytywnie zaskoczyłem. Czy ktoś coś może o nich wie? Czy ktoś miał okazję z nimi się spotkać. Na forum nie ma ani słowa o tych nowych. Planuję jeszcze raz zorganizować odsłuch i sprawdzić inne zestawy. Na razie szukam informacji o Cantonach 476/496 Dystrybucja Horn: HORN - PRODUKTY :: DLA DOMU :: CANTON :: GLE
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Widziałem i słyszałem kolumny Canton GLE 476 w konfrontacji z Magnatami Quantum 655 moim zdaniem dźwięk Cantonów jest ogólnie szybszy ,największa różnica dotyczy chyba wysokich tonów .Canton podaje je w dobitny sposób ,są twarde ,w przypadku Magnat delikatnie cofnięte .Oba zestawy wytworzą ścianę dźwięku i swobodnie nagłośnią 20-25metrów jednak dźwięk w przypadku Magnatów jest bardziej gęsty ,barwny - to oczywiście moje zdanie
 

dejm_on

New member
Dwie kolumny Magnatów o których piszesz są tańsze o około 1000zł to spora różnica cenowa. Jeśli miałyby być podobne to nie ma co przepłacać. Trochę się zastanawiam czemu firma Canton jest tak mało popularna;/ Głośniki grały na prawdę super. A może jest coś podobnego w porównywalnej cenie o czym nie wiem?:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

dejm_on

New member
Zerknę, przy czym mi nie zależy na tym aby mieć kolumny firmy niszowej, tylko dobry zestaw kolumn do 2,5 max 3 tys. zł. które to będzie łatwo rozbudować do kina. Na razie wybrałem Cantony ale nie mam żadnej wiedzy co jest na rynku podobnego, co wartego uwagi. Szukam wszelkich opinii na temat kolumn Canton 476 i 496:) ciekawe będą również uwagi na temat 470.2 oraz 490.2. Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

bagiennik

New member
Bez reklam
Raczej wszyscy którzy się z nimi zetkneli mają dobre zdanie. Canton to Canton.
Jak Ci sie podobają to je kup, co do firmy i jakości możesz mieć 100% zaufanie.
Ważne żeby Tobie odpowiadał dzwięk...
 
Do góry