Canon HV20 - problem z przechwytem materiału

abażur

New member
Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem canona HV20. Natrafiłem na mały problem przy przechwytywaniu materiału. Objawia się on w ten sposób, że na początkach zrzucanych do komputera ujęć znajduje się kilka klatek z poprzedniego ujęcia. Dzieje się tak zarówno w Pinnacle 9 jak i w Sony Vegas. Z poprzednią kamerą nie miałem nigdy takiej sytuacji. Zupełnie nie wiem co może być powodem. Czy ktoś z Was spotkał się z czymś podobnym w tym modelu kamery?
 

slimak

New member
Bez reklam
Niestety tak.
Rozwiązaniem jest włączenia rozpoznawania scen na podstawie nagranego materiału, a nie według czasu i daty zawartej w tym nagraniu.

Ślimak
 

abażur

New member
Problem jest chyba nieco bardziej złożony:)
W Pinnacle Studio 9 użycie funkcji: "wykryj sceny według zawartości wideo" nie przyniosło rozwiązania. W Sony Vegas 8 natomiast nie odnalazłem takiej opcji. Istnieje jedynie mozliwość zaznaczenia: "Enable DV scene detection" przed uruchomieniem przechwytu z kamery co powoduje wyżej opisany problem (doklejone do następnej sceny kilku klatek z poprzedniego ujęcia).
Zastanawiam się jak inni uzytkownicy Canona HV 20 pokonali tą niedogodność. Czy może jest to jakaś wada w mojej kamerze ( wadliwego zapisu np. ścieżki kodu czasowego) ?
 

pxl666

Member
Bez reklam
niewiem jak wy ale ja nie mialem jeszcze takiego problemu . ani w przypadku darmowego hdvsplita (soft do grabu wlasnie) ani w przypadku grabu w vegasie..polecam sprobowac hdvsplit
 

slimak

New member
Bez reklam
Do abażur:
W przypadku Pinacle Studio 11 jest tak jak opisałem.

Do pxl666:
Problem jest bardzo słabo widoczny 2-3 klatki. Na początku powstające super krótkie mignięcia brałem za problem z edycją mpg2 (cięcia nie na klatkach kluczowych).

Ślimak
 

abażur

New member
Powoli sprawa zaczyna się wyjaśniać.

1. W programie hdvsplit problem z wadliwie zrzuconym materiałem nie istnieje (zrzut z HDV do plików M2T jest ok).

2. Problem pojawia sie w Sony Vegas 8 i Pinnacle 9 kiedy materiał HDV zrzucam do DV na komputer. Widocznie to skutek uboczny konwersji. Spróbowałem nagrać w DV -> zrzucić w DV.Okazało się, że wszystko jest w porządku.

HDV to dla mnie zupełna nowość. Pewnie pojawi się jeszcze sporo problemów i trzeba będzie szukać ratunku u kolegów na forum :)

Dziękuję wszystkim za pomoc :)
 

FPawlak

New member
Ja tylko powiem że też tak mam przy zgrywaniu przez Vegas'a z Sony hc7, więc to chyba jest jakiś szerszy problem. Ale stwierdziłem że robiąc przejścia ok. 2 sekund tego nie widać bo to jest kwestia dosłownie kilku klatek.
 

FPawlak

New member
edit:

Mi w HDVSPLIT coś żle dzieli na nagrania.
Zamiast stworzyć nowy plik w miejscu nowego nagrania, to tworzy nowe nagranie, a po chwili drugie.
 

krajstof1

New member
Jako że to mój pierwszy post, chciałem się najpierw z wszystkimi przywitać...

A teraz do rzeczy, mój problem wygląda troche inaczej, a mianowicie, wogóle nie moge zgrać materiału jesli kamera jest w standardzie HDV. DV czyta i zgrywa mi normalnie, ale HDV wogóle, tak jakby kamera wogóle do kompa nie była podłaczona. Ktos wie w czym może tkwić problem?
 

pxl666

Member
Bez reklam
abażur napisał:
Problem jest chyba nieco bardziej złożony:)
W Pinnacle Studio 9 użycie funkcji: "wykryj sceny według zawartości wideo" nie przyniosło rozwiązania. W Sony Vegas 8 natomiast nie odnalazłem takiej opcji. Istnieje jedynie mozliwość zaznaczenia: "Enable DV scene detection" przed uruchomieniem przechwytu z kamery co powoduje wyżej opisany problem (doklejone do następnej sceny kilku klatek z poprzedniego ujęcia).
Zastanawiam się jak inni uzytkownicy Canona HV 20 pokonali tą niedogodność. Czy może jest to jakaś wada w mojej kamerze ( wadliwego zapisu np. ścieżki kodu czasowego) ?

powiem ci ze tez sie pojawil ten problem klatki na koncu klipu z klipu nastepnego...strasznie mnie to w%$#@@$^ ale docinam poprostu koniec klipu i luz tylko czas sie traci...aha noi niewiem czym jest to spowodowane...sony vegas to super edytor tylko silnik ma juz spaprany bo zamiast go przepisac na nowo to wyciagaja z niego ile sie da...kto widzial zeby soft do obrobki hdv nie potrafil obsluzyc 8GB ramu???
 
Do góry