Canon HG21 vs Panasonic HDC-HS100

patrykxes

New member
Witam
Jako poczatkujacy prosze o podpowiedz odnosnie wyboru jednego sposrod tych dwoch modeli :).
Poczytalem na forum i w Internecie na temat kamer i moj wybor padl na te dwie.
Z camcorder-test.slashcam.com i Internetu wnioskuje ze :
Canon HG21 wady:
- przy slabym oswietleniu, jakosc filmu jest kiepska
- zbiera hałas z wlaczonym filtrem szumow
- brak trybu podczerwieni
- brakuje 5.1 Dolby Digital
- mozliwa awaryjnosc dysku
- oprogramowanie bezuzyteczne
- przy zgrywaniu materialu z HDD kamery na PC koniecznie musi byc podlaczone zasilanie
cena obecna ~3400

Panasonic HDC-HS100 wady:
- z obrazka wynika ze jakosc filmu jest kiepska przy dobrym oswietleniu
- wiecej nie znalazlem
cena obecna ~3400

Jestem zainteresowany kamera Full HD z dyskiem twardym. Myslalem rowniez o Sony HDR-XR500V, lecz jest zdecydowanie za drogi.

ps. obie kamery maja wizjer elektroniczny i stabilizacje optyczna, lecz Canon posiada przy 16:9: 2Mpix a Panasonic 1,6Mpix, zostaly wprowadzone na rynek dokladnie rok temu.

Serdecznie pozdrawiam :)
 

jackpe

New member
patrykxes napisał:
Jestem zainteresowany kamera Full HD z dyskiem twardym. Myslalem rowniez o Sony HDR-XR500V, lecz jest zdecydowanie za drogi.

Patrząc na to w ten sposób to można dołożyć jeszcze wady do:

Panasonic HDC-HS100
- przy slabym oswietleniu, jakosc filmu jest kiepska
- brak trybu podczerwieni
- mozliwa awaryjnosc dysku
- oprogramowanie bezuzyteczne
- przy zgrywaniu materialu z HDD kamery na PC koniecznie musi byc podlaczone zasilanie
- cena obecna ~3400- to chyba największa wada.

Canona nie używałem, lecz z tego co pamiętam w wielu testach w ub.r. miał opinię najlepszego z całej tej trójki. / wraz z Sony SR12E /
Panasonica miałem i się szybko pozbyłem, kupując właśnie SR12E
Jeżeli nie chcesz przeznaczyć więcej kasy to kup na Allegro Sony, bo cena coraz lepsza a kamera ma najwyżej rok. Za 3400 to bym nie kupił żadnej z nich, mając możliwości kupna za ok. 4000zł / nawet niecałe / XR500VE. To już jest inna bajka w porównaniu z tamtymi modelami.
 
Do góry