Canon HF100 - pliki AVCHD na Windows Medial Player Classic

Kamyk79

New member
Witam!

Zakupiłem kamerę Canon HF100. Zrobiłem pierwsze filmy i mam dziwny problem z ich odtwarzaniem - chodzi oczywiscie o AVCHD. Skopiowałem nagrany material (nie przez aplikację), tylko przez eksplorera (tak jak to robie z pendrive`em), wchodzac do folderu PRIVATE/AVCHD/STREAM. Skopiowalem plik np. 00001.MTS i ze swojego dysku odtworzylem go na Windows Media Player Classic. Zauwazylem, ze podczas odtwarzania filmu na moim kompie:

Intel(R) Core(TM) 2 CPU 6300 1.86 GHZ
2.00 GB RAMu
Windows XP Service Pack 3
karta graficzna: Radeon X1300 Series

pojawiaja sie na ulamki sekund takie male piksele, ktore po ulamkach sekund znikaja.

Mam karte firmy PQI 16 GB class 6.
Dodam, ze kopiowalem przez kabel USB dolaczony przez producenta wraz z kamera, z tym, ze kopiowalem z przedluzaczem kabla USB, bo tak mi bylo wygodniej, czyli cala dlugosc kabla wiec sie wydluzyla.

Nie sprawdzalem obrazu na telewizorze Samsungu LCD 40 cali.

Czy mozecie mi powiedziec czym to jest spowodowane, czy to wina kompa, czy wadliwej kamery? A moze to wina kodekow?

Co do kodekow to mam zainstalowane ffddshow

Z gory dzieki za pomoc
 

huling

New member
Kamyk79 napisał:
Witam!
Nie sprawdzalem obrazu na telewizorze Samsungu LCD 40 cali.

Czy mozecie mi powiedziec czym to jest spowodowane, czy to wina kompa, czy wadliwej kamery? A moze to wina kodekow?

Po co się pytasz, czy masz wadliwą kamerę, zamiast ją podłączyć do telewizowa i sprawdzić to samemu. Nikt za ciebie tego nie sprawdzi. Komputer nie wydaje się za słaby. Ja na Twoim miejscu najpierw zrobiłbym to tak, jak zaleca producent kamery. Ściągnął pliki na komputer i odtwarzał je programem dołczonym do kamery, a potem dopiero kombinował inaczej. Moim zdaniem winne są kodeki, albo program, którym odtwarzasz pliki.
 

Kamyk79

New member
jaki to jest przewod HDMI?

Kamerka smiga prawidlowo - zainstalowalem sobie VLC media player i na nim wszystko dziala dobrze, no moze poza przewiajaniem, bo wtedy zaczyna krzaczyc.
Aplikacja dolaczona do kamery niestety nie chciala mi sie zainstalowac, gdyz wywala errory i przerywala sie instalacja.

Kamerki nie podlaczalem do telewizora, gdyz nie mam takiego przewodu HDMI. Czy to jest jakis specjalny przewod HDMI, bo ten ktory mam nie pasuje - jest za szeroki. Czy mozecie mi powiedziec co za przewod HDMI do tej kamery Canon HF100 kupic?

Pozdr
M.
 

bemx2k

New member
Kamyk79

99% problem z Codeckami w systemie
powiem tyle ze czasami mozna sobie niezle nabrudzic
instalujac niesprawdzone codecki jedne po drugim :/

Najlepszy obecnie codeck do AVCHD to CoreAVC 1.8pro
niestety platny .

Mozna nagrac ladnego sampla ,przeslac do kolegi
i u niego na PC bedzie cielo szarpalo i rzucalo makrobokami, jesli bedzie on laikiem to Ci zarzuci ze masz kamere do kitu .

Co do HDMI>mini HDMI kuzwa kupilem kabel
podlanczam zgodnie z instrukcjia na TV pokazuje sie blysk
i TV zawieszony !!!! trzeba odlaczyc zasialnie zeby ponownie zalapal kanaly DVB :/

Za taka niekompatybilnosc powinni za jajka wieszac ;)
 
Do góry