Call of Duty: Modern Warfare 2

Peek

New member
Bez reklam
Witam
Rozpoczynam temat o jednej z najbardziej oczekiwanych gier roku. Nowy CoD ma wielkie szanse, by zostac najlepszym FPS'em 2009 ( ma tylko dwóch powaznych przeciwników czyli Killzone 2 i Wolfenstein). Pierwsza część była przełomowym etapem gier video. Nie tylko zachwyciła grafika jak na tamte czasy, ale posiadała bardzo wciągajacy tryb single player (czego moim zdaniem o Killzone 2 powiedziec nie mozna), a do tego według wielu najlepszy tryb sieciowy. O drugiej części hitu od Infinity Ward wiemy dosyć mało. Właściwie tylko tyle, że rzekomo gra wyglada oszałamiajaco (słowa developerów z Infinity Ward) a takze to, że pierwsza data premiery wypada na 11.10.09 (co zostało pokazane na pierwszym trailerze tej gry zaprezentowanym na GDC 2009) Poniżej załączam link do trailera.

http://www.gametrailers.com/player/47178.html

Czyżby nowy król FPS? Wszystko na to wskazuje.
Najlepsza gra roku? Możliwe, ale akurat 2009 to świetny rok dla naszego hobby i nowy CoD na 7 miesięcy przed premierą ma juz dwóch konkurentów (Killzone 2, Resident Evil 5), a w perspektywie Mafia 2, Max Payne 3, Uncharted 2 czy choćby Splinter Cell: Conviction. (Sam oprócz Residenta i Killzone 2 obliczyłem, że mam jeszcze do kupienia 15 gier w tym roku!!!)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
Na razie dali tylko taki "bubel", ale mozna przynajmniej powiedzieć, że dźwięk fantastyczny.
 

Redundantor

New member
Ja akurat jestem na etapie ogrywanie COD5 (od grudnia) i COD4 (od dzisiaj na PS3). Obie gry postawiły wysoko poprzeczkę i żeby COD6 nie został okrzyknięty modem (jak COD 5) musi naprawdę wiele pokazać.

Ta seria ma ogólnie bardzo fajny klimat - rzeczywistości. Mnie akurat bardziej to pasuje niż wymyślone przez kogoś światy, w których pojawiają się ludki s-f z pikseli (KZ, Resistance itp.). Bardzo lubię też w miarę odwzorowane bronie występujące w rzeczywistości.

W COD 6 chciałbym, żeby dodali coś czego jeszcze nigdzie nie było (oryginalny jestem :))

Np. o czym już pisałem podobno będą cywile biegający po ulicach (jak w Helikopterze w ogniu - ciekawe, czy niektórzy będą mieli RPG). Chciałbym też większej możliwości tworzenia gier sieciowych i brak uprzywilejowania hosta (lagi).

NIE chcę absolutnie żadnych eksperymentów na sterowaniu - to co jest jest ok. Bo potem będą takie jaja jak z KZ2, gdzie dla wielu multi był absolutnie niegrywalny.

Pewnie będą też niespodzianki w stylu helikoptera, czy psów (nie wiem co bardziej wkur....jące - dla mnie psy).

I wreszcie może coś wreszcie będzie z konfliktów afrykańskich (choć strzelanie do czarnych może zostac uznane za rasistowskie).

Mam też nadzieję na więcej odwołań do rzeczywistych konfliktów.

Na koniec optymistycznie - COD4 i 5 musi starczyć jeszcze na te kilka miesięcy.

PS. I niech plotki o tym, że to będzie Future Warfare okażą sie złym snem - to byłaby największa porażka w tej branży. Nie chcemy Crisisa w COD :)
 
Ostatnia edycja:

Peek

New member
Bez reklam
dienekes' shade napisał:
Toś mnie ubawił... Wszystko, czyli co?
Przede wszystkim... Marka!!! Jeszcze zadna cześć Call of Duty słabą grą nie była, a wręcz przeciwnie każda była bardzo dobra.

Po drugie: Czas! Infinity Ward miało 2 lata na przygotowanie gry, która ma przejac berło króla po CoD 4, Treyarch dając graczom na zamkniecie ust World at War podarowało Infinity Ward kolejny rok na maksymalne dopracowanie gry.

Po trzecie: CoD 4 wyszło gdy programisci średnio wiedzieli jak robic gry pod PS3, teraz 2 lata później pisanie gry na PS3 nie jest juz taka zagadką jak wtedy, a w dodatku Sony udostepnia programistom rózne narzedzia do pomocy pisania gier na ich konsolę.

Możliwe, że sie mylę. Nikt tu nie mówi,że nowy CoD wyprzedzi inne gry o 10 lat, po prostu jest według mnie najlepiej zapowiadającym się FPS'em tego roku, po dosć słabym moim zdaniem K2.
 

dienekes' shade

New member
Marka? Ciężko o niej mówić, gdy co rusz zmienia się developer. WaW po roku oczekiwania okazał się ledwie modem do COD 4 i ciężko dać mu notę wyższą niż "poprawna". Co zdolniejsze łebki ogarniają ten temat na PieCach do mniej kasowych gier, choć, co oczywiste, nie na taką skalę.

Singiel w COD 4, prócz misji w Czarnobylu, był też ledwie poprawny.

Naturalnie, to tylko moje zdanie. Singiel w KZ 2 bije na głowę oba CODy razem wzięte. Niestety, z multi jest odwrotnie.

Tak, czy owak, nie widząc nawet sekundy gameplayu i nie posiadając cienia informacji (prócz tytułu, subtytułu, nazwy developera, daty premiery i innych dupereli) nt. tej gry trzeba być człowiekiem wielgachnej wiary by głości takie tezy jak OP...

Życzę nam by MW 2 był najlepszym shooterem wszech czasów, ale twierdzenie, że cokolwiek wskazuje na jego mega moc, jest najzwyklejszym nadużyciem.
 

Peek

New member
Bez reklam
dienekes' shade napisał:
Marka? Ciężko o niej mówić, gdy co rusz zmienia się developer. WaW po roku oczekiwania okazał się ledwie modem do COD 4 i ciężko dać mu notę wyższą niż "poprawna". Co zdolniejsze łebki ogarniają ten temat na PieCach do mniej kasowych gier, choć, co oczywiste, nie na taką skalę.

Singiel w COD 4, prócz misji w Czarnobylu, był też ledwie poprawny.

Naturalnie, to tylko moje zdanie. Singiel w KZ 2 bije na głowę oba CODy razem wzięte. Niestety, z multi jest odwrotnie.

Ja mam całkiem inne odczucia, moim zdaniem Singiel w K2 nie dosć, ze jest nudny to jeszcze mało zróżnicowany, ale to jest wątek o Call of Duty a nie Killzone. Mamy inne gusta, mnie Killzone rozczarował ciebie oczarował, ja tak oczekuje Call of Duty bo to moim zdaniem najlepsza seria FPSów.
 

Mefju

New member
No oprócz misji w Czarnobylu to nic konkretnego nie było , wg. mnie również K2 wygrywa pod względem singla z cod 4 , ale do pięt nie dosięga w rozgrywce online , myślę , że dla IW można zaufać , cod 4 w końcu jest ( wg. mnie i pewnie nie jeden taki by się znalazł , co by mi przyznał rację) najlepszym fps'em na konsole , mam nadzieję , że część 2 będzie jeszcze lepszym , poczekamy , zobaczymy a na razie męczcie swoje K2 / cod4 / cod5 ( huh mam te wszystkie gry , czas się czegoś pozbyć) Pozdrawiam.
 

brx

New member
Ja tam się cieszę, że nie pokazują za dużo materiałów z MW2. Nie chciałbym żeby było jak w przypadku np. inFamous, gdzie gra jeszcze nie wyszła, a już praktycznie wszystko o niej wiemy...
Który singiel lepszy? Skoro dotrwałem tylko do jazdy czołgiem, to chyba COD jednak rządzi :D
 

mietek099

New member
Również czekam na ten tytuł. Mam tylko nadzieję, że chłopaki nic nie spartolą. Co do tematu OT to IMO Killzone 2 rządzi na całej linii. Ciężko będzie zrobić teraz na mnie wrażenie developerowi CoD'a.
 

Redundantor

New member
Tej gry nie da się spartolić. MW2 robią ci sami goście co MW1.

Tak realnie:
  • graficznie trudno cokolwiek poprawić (no może dopracować pewne elementy - w cod4 4 w jedej z misji na początku jest demko, w którym wiozą jakiegoś polityka mercedesem beczką na egzekucję - demko jest super itp. do momentu, aż zorientowałem się, że graficy zapomnieli dodać nóg gościa i patrząc pod siebie można obejrzeć sobie łądną tylnią kanapę - nieby drobiazg, ale kole w oczy). Ładniej już raczej nie będzie - musiałby być to nakręcony film.
  • gameplayowo - nic nie ruszając w dynamice rozgrywki (sterowaniu) wszyscy będą zadowoleni.
  • poprawić wady z gra sieciową no i często wymienianym problemem z spawnowaniem.
  • zmieniać można już chyba tylko zasady rozgrywek, bonusy, zrobić ciekawą fabułę (tu historia daje dużo tematów)

i już :)
 

dienekes' shade

New member
Redundantor napisał:
Tej gry nie da się spartolić. MW2 robią ci sami goście co MW1.

Tak realnie:
  • graficznie trudno cokolwiek poprawić (no może dopracować pewne elementy - w cod4 4 w jedej z misji na początku jest demko, w którym wiozą jakiegoś polityka mercedesem beczką na egzekucję - demko jest super itp. do momentu, aż zorientowałem się, że graficy zapomnieli dodać nóg gościa i patrząc pod siebie można obejrzeć sobie łądną tylnią kanapę - nieby drobiazg, ale kole w oczy). Ładniej już raczej nie będzie - musiałby być to nakręcony film.
  • gameplayowo - nic nie ruszając w dynamice rozgrywki (sterowaniu) wszyscy będą zadowoleni.
  • poprawić wady z gra sieciową no i często wymienianym problemem z spawnowaniem.
  • zmieniać można już chyba tylko zasady rozgrywek, bonusy, zrobić ciekawą fabułę (tu historia daje dużo tematów)
i już :)
W COD 4 grafika nie była niczym specjalnym, ot porządne rzemiosło, poważnie. Miejsca na poprawę jest naprawdę dużo. Czasu też było w bród. Liczę, że nie odstawią takiej "lipy" jak GeyArch z COD 5.

Fabuła by się przydała, bo do tej pory jej nie było, w ogóle ;)

Ps. Ten Mercedes to W 116, a nie W 123 ;) A tak poważnie, to ani jedno, ani drugie - zlepek elementów karoseryjnych z ww. i W 114 i W 115. O wnętrzu z nowszych modeli nawet nie wspomnę :mrgreen:
 
Ostatnia edycja:

fantattoo

Member
A ja się boję, żeby nie było jak z KZ2 (w moim przypadku oczywiście). Wielka podnieta, gonitwa za grą zaraz po premierze i teraz...... singla nie mogę dokończyć, bo więcej czasu poświęcam na online w COD5 :) Nie twierdzę, że KZ2 jest zły, ale jakoś nie potrafi mnie przykuć do konsoli na kilka godzin. Grafika, dźwięk to nie wszystko w grze. Jak zabraknie miodu, to bajery nie pomogą :D
 

mietek099

New member
Redundantor napisał:
  • Ładniej już raczej nie będzie - musiałby być to nakręcony film.
Nie wierzę, że masz aż tak ograniczoną fantazję w sferze przyszłości grafiki. Do poprawienia jest jeszcze sporo i akurat nie mam na myśli tutaj tylko poprzednich CoD'ów, ale grafikę w grach jako ogólne pojęcie.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Redundantor napisał:
Tej gry nie da się spartolić. MW2 robią ci sami goście co MW1.

Tak realnie:
  • graficznie trudno cokolwiek poprawić (no może dopracować pewne elementy - w cod4 4 w jedej z misji na początku jest demko, w którym wiozą jakiegoś polityka mercedesem beczką na egzekucję - demko jest super itp. do momentu, aż zorientowałem się, że graficy zapomnieli dodać nóg gościa i patrząc pod siebie można obejrzeć sobie łądną tylnią kanapę - nieby drobiazg, ale kole w oczy). Ładniej już raczej nie będzie - musiałby być to nakręcony film.
  • gameplayowo - nic nie ruszając w dynamice rozgrywki (sterowaniu) wszyscy będą zadowoleni.
  • poprawić wady z gra sieciową no i często wymienianym problemem z spawnowaniem.
  • zmieniać można już chyba tylko zasady rozgrywek, bonusy, zrobić ciekawą fabułę (tu historia daje dużo tematów)

i już :)
Porównaj niebo w COD4 , gdzie jest zupełnie martwe z rewelacyjnym w K2 !Wiatr ,chmury ,słońce :eek:k: Jest duzo do zrobienia ,bardzo dużo ;)
 
Do góry