Cała prawda o 3d Cinema od LG, prosze o komentarze

wita00

New member
UWAGA !! Chciałbym poruszyć pewien bardzo ważny aspekt odnośnie telewizorów LG z technologią Cinema 3d. Posiadam TV serii LG 42LW4500, opiera się na technologii polaryzacyjnej ,a co za tym idzie, z materiału Blu-Ray 3D o rozdzielczości 1920x1080 (który faktycznie ma zapisany obraz 3840x1080px!) zostaje nam połowa rozdzielczości pionowej czyli 1920x540px. Wszystko pięknie i cacy wiadomo że ta technologia zakłada taką stratę. Co się stanie jeżeli podamy obraz z pliku skompresowanego czyli przerobionego z obrazu BR 3d 3840x1080 (side by side, dwa obrazy 1920x1080px obok siebie) mającego rozdzielczość 1920x1080px ale over&under - niestracimy na jakości obrazu w stosunku do pliku źródłowego(tego skompresowanego gdyz strata ta już została poniesiona w trakcie kompresji filmu do over under.
Uwaga dochodze do sedna wypowiedzi i prosze się zastanowić nad tym co pisze. Technologia LG 3d Cinema w przypadku wyświetlania materiału NIE z BluRay 3d tj. z plików skompresowanych 1920x1080px ALE w ustawieniu SIDE by SIDE powoduję kolejną stratę na rozdzielczości wynoszącą 2x!! Zatem rozdzielczość względem materiału skompresowanego wynosi tylko 860x540px!! W porównaniu do BR 3d strata wynosi aż 4x !! Najgorszym jest fakt że 95% materiałów 3d dostępnych w internecie są właśnie side by side, powiem wiecej - na Youtube są wyłącznie dostępne materiały w tym rodzaju. Użytkownicy w tym momęcie są pokrzywdzeni przez LG, gdyż technologia ta ma sens jedynie w przypadku odtwarzania filmów na bluray 3d lub Under&over! Lg moim zdaniem źle lub specjalnie zainwestowało w matryce o poziomej polaryzacji które sprzętowo gryzą są z formatem wyświetlania który jest najpopularniejszy w internecie, wykopało sobie dołek, w który wpadło, jestem pewien że oni o tym wiedzą, ale internet jeszcze o tym milczy.. Kwestia czasu by to się nagłośniło i zrobiło zamieszanie koło nowej generacji telewizorów, technologia naprawdę ma przyszłość ALE TYLKO w przypadku zastosowania pionowej polaryzacji a nie poziomej!! Firma która pierwsza wprowadzi TV LCD 3d z technologią polaryzacyjną ale pionową wygra miliardowy rynek LCD 3d, takie jest moje zdanie.
 

plejak

Banned
UWAGA !! Chciałbym poruszyć pewien bardzo ważny aspekt odnośnie telewizorów LG z technologią Cinema 3d. Posiadam TV serii LG 42LW4500, opiera się na technologii polaryzacyjnej ,a co za tym idzie, z materiału Blu-Ray 3D o rozdzielczości 1920x1080 (który faktycznie ma zapisany obraz 3840x1080px!) zostaje nam połowa rozdzielczości pionowej czyli 1920x540px. Wszystko pięknie i cacy wiadomo że ta technologia zakłada taką stratę. Co się stanie jeżeli podamy obraz z pliku skompresowanego czyli przerobionego z obrazu BR 3d 3840x1080 (side by side, dwa obrazy 1920x1080px obok siebie) mającego rozdzielczość 1920x1080px ale over&under - niestracimy na jakości obrazu w stosunku do pliku źródłowego(tego skompresowanego gdyz strata ta już została poniesiona w trakcie kompresji filmu do over under.
Uwaga dochodze do sedna wypowiedzi i prosze się zastanowić nad tym co pisze. Technologia LG 3d Cinema w przypadku wyświetlania materiału NIE z BluRay 3d tj. z plików skompresowanych 1920x1080px ALE w ustawieniu SIDE by SIDE powoduję kolejną stratę na rozdzielczości wynoszącą 2x!! Zatem rozdzielczość względem materiału skompresowanego wynosi tylko 860x540px!! W porównaniu do BR 3d strata wynosi aż 4x !! Najgorszym jest fakt że 95% materiałów 3d dostępnych w internecie są właśnie side by side, powiem wiecej - na Youtube są wyłącznie dostępne materiały w tym rodzaju. Użytkownicy w tym momęcie są pokrzywdzeni przez LG, gdyż technologia ta ma sens jedynie w przypadku odtwarzania filmów na bluray 3d lub Under&over! Lg moim zdaniem źle lub specjalnie zainwestowało w matryce o poziomej polaryzacji które sprzętowo gryzą są z formatem wyświetlania który jest najpopularniejszy w internecie, wykopało sobie dołek, w który wpadło, jestem pewien że oni o tym wiedzą, ale internet jeszcze o tym milczy.. Kwestia czasu by to się nagłośniło i zrobiło zamieszanie koło nowej generacji telewizorów, technologia naprawdę ma przyszłość ALE TYLKO w przypadku zastosowania pionowej polaryzacji a nie poziomej!! Firma która pierwsza wprowadzi TV LCD 3d z technologią polaryzacyjną ale pionową wygra miliardowy rynek LCD 3d, takie jest moje zdanie.


ten link dużo tłumaczy
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...te-osoby-ktore-maja-w-domu-telewizory-3d.html
mianowicie to że posiadacze tv 3d rzadko z niego korzystają(gŁownie ci co mają aktywne).A wiesz czemu?- prawda jest brutalna.To co podaje Panasonic Sony Sharp i Samsung nie da sie ogladąc komfortowo i bez uszczerbku dla zdrowia.Technologia aktywna choć o wyższej rozdzielczości jest bardzo niewygodna.Drogie, ciężkie i migotające okulary ze szkodliwymi falami elektromagnetycznymi są praktycznie barierą i przeszkodą nie do przejścia w komfortowym oglądaniu 3D.Albo liczysz linie albo tracisz zdrowie.
W Lg cinema masz komfort w oglądaniu 3d - Philips i Toshiba to doceniły i też rozwijają technologię pasywną (Toshiba poszła krok naprzód i rozwija 3d bez okularów)
Dziwię sie ze wymieniasz You TUbe- ja obraz o takiej jakosci ogladam na laptopie tylko w małym okienku - po co powiększać tak marny obraz do większych rozmiarów.
Użytkownicy tv mają sprzęt o rozdzielczosci 1920-1280 czyli full Hd a nie maja Bluray czyli nie korzystają w ogóle z niej.Często korzystaja z materiału sd - zdecydowana większość programów jest nadawana w tak słabej rozdzielczości.SD pal tylko 576 linii.I na to są skazani.
Kanałów Hd nie jest wiele w ofercie programowej.Telewizory nie służą do oglądania słabego sygnału ściagniętego z internetu po konwersji tylko o bardzo wysokiej jakości- wtedy docenisz ich możliwości.Oferta filmów 3 d na BR ciagle rośnie.
Osoby noszące okulary na stałe bez problemu zalożą sobie nakładki na nie do cinemy lub okulary pasywne na lecznicze bez dyskomfortu - aktywnych sie nie da bo nie wytrzymasz w takiej pozycji.
Dziwie sie że jako posiadacz lg cinema krytykujesz tę technologię.
Można zrobić prosty test.Idż do sklepu typu media markt czy euro agd i przez godzine zegarową poproś np 30 osób do oceny który obraz 3d ogladajac ok 2 minuty (aktywny czy pasywny) im się bardziej podoba i który akceptują.Mój znajomy jest socjologiem i często przeprowadza takie badania.Ja znam wyniki tego badania i jedno co wiem to to że klienci zmarginalizują technologię aktywną bo jest mimo obrazu o wyższej rozdzielczości zbyt uciążliwa.
http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/...z-wypowiedziec-sie-co-wybierasz-chyba-ze.html
Wyniki nie będą takie jak w tym teście powyższym- pasywna tecnologia wręcz miażdy aktywną.Sprawdż bo warto.
Przyszłość ma tylko 3d bez okularów ,a na dzień dzisiejszy tylko technologia pasywna( ze swoimi wadami - która ma więcej zalet) i którą krytykujesz .
Z ostatnich doniesień nawet samsung myśli o zmianie aktywnej bo zaczyna przegrywać na rynku...
 

redlum

New member
Bez reklam
Takie bajdurzenie osób którzy są skazani na pasywne TV bo aktywnego nie mogą oglądać. Jak ktoś nie ma problemów z aktywnym 3D to po co ma się skazywać na słabsze pasywne 3D?
 

redlum

New member
Bez reklam
jak nie masz problemów z aktywnymi i wybierasz pasywne - twój wybór - tylko jak tyle razy trollowałeś jakie masz wymagania co do telewizora - to aż ci się dziwie że wybierasz słabsza technologie
 

lukwlkp

New member
3D to gadżet reklamowy. Śmiać się chce nad rozważaniem czy ręka wyszła z tv z taką czy inną rozdzielczością. Czy procesor przetworzy czy się zawiesi 0,1-kowa maszyna. Mam taki tv i jakoś, ani gościu żaden nie wyszedł , ani piłka nie wypadła.Czyli to jest taki produkt czekolado podobny. Dlatego włącz wyobraźnie, w taki sposób oszukasz swój mózg. Jak będziesz dociekał jak to jest zrobione to ci popsuje psychikę, bo na płaskim nie zrobisz trójwymiaru bez cyfrowego wspomagania. Płaskie to płaskie reszta to fikcja i reklamowy ogłupiacz.
 

Robertd

New member
Posiadam telewizor z pasywną technologią i nie zauważam spadku rożdzielczości powiem więcej dla mnie nie liczą się liczby, a efekt który jest naprawdę świetny no i cała rodzina oraz znajomi, mamy wspaniałą zabawę.Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

Morfeusz42

New member
I ja też mam takie odczucie, że ważniejsze jest zadowolenie - dobra zabawa - niż bezsensowne mielenie tematu. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania telewizora 3D bez względu na rodzaj technologii. Każdy ma swój rozum (tak mniemam, acz doświadczenie mówi coś innego) - pewną wskazówką niech będzie wypowiedź twórców pierwszej polskiej produkcji 3D... sami przyznali że mając do wyboru pasywne czy aktywne wybrali pasywne z racji na komfort użytkowania i lepszą głębię obrazu. To zdanie zawodowców. Zapewne są głupi wybierając tą technologię, zamiast dołączyć do grupy liczących piksele na swoich telewizorach - to taka mała dygresja do fanów aktywnego 3D (tego lepszego...).
 

redlum

New member
Bez reklam
I znowu sie zaczyna. Jak brak argumentow zaczyna sie agresja. Zaraz zacznie sie wysylanie do lekarza kazdego kto ma inne zdanie niz on.

PS masz juz swoj idealny tv? Czy ciagle bujasz w chmurach?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

plejak

Banned
I znowu sie zaczyna. Jak brak argumentow zaczyna sie agresja. Zaraz zacznie sie wysylanie do lekarza kazdego kto ma inne zdanie niz on.

PS masz juz swoj idealny tv? Czy ciagle bujasz w chmurach?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
ARGUMeNTÓW CHYBA Tobie brakuje bo przybywa tych na forum dla których panasonic 55 VT 30 to przeciętny model co forumowicze potwierdzają wpisami na wątku.
Nie bujam w chmurach .Ciebie na idealny tv nie stać,Tak na marginesie tv lg 55LW980S to segmentowy led z technologią 3d pasywną.

55LW980S
 

redlum

New member
Bez reklam
Juz go masz? Testowales go, widziales go na oczy? Odpowiedz jest chyba wszystkim znana. Tyle w tym temacie.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

plejak

Banned
Juz go masz? Testowales go, widziales go na oczy? Odpowiedz jest chyba wszystkim znana. Tyle w tym temacie.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Tak widziałem go na oczy zagranicą.Z innym oznakowaniem.To coś zmienia ? I tak go nie kupisz ponad 10 k cena to do tego wyśmiewanie przez Ciebie 3d pasywne...
Jak odpowiedź wszystkim znana to po co te durne pytania i Twoja obecność na tym wątku?
 

redlum

New member
Bez reklam
Ach przepraszam juz zmykam - zapomnialem ze to kolko wzajemnej adoracji a nie forum dyskusyjne.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

redlum

New member
Bez reklam
A kto twierdzi ze jestem autorytetem? Wyrazilem swoje zdanie o 3D. Tak prawde mowiac to kupujac tv trzeba patrzec jak tv sprawuje sie w 2D. Jak do tej pory pasywne 3D jest w przecietnych telewizorach. Dopiero ten nowy lg ma szanse byc topowym tv
Szkoda tylko ze nie wyszedl pol roku wczesniej.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Deimos

Banned
Ja proponuję nie gdybać i nie podniecać się niepotrzebnie. Każdy kupi to co uważa dla siebie za lepsze. Ja ostatnio też sobie zerkałem w jakimś RTVEuroAgd na pasywne 3D na jakimś LG i efekt mi się spodobał, bo wzrok się nie męczył. Ale dla mnie 3D w okularach to chyba jeszcze nie to...
Pozdrawiam
 

plejak

Banned
A kto twierdzi ze jestem autorytetem? Wyrazilem swoje zdanie o 3D. Tak prawde mowiac to kupujac tv trzeba patrzec jak tv sprawuje sie w 2D. Jak do tej pory pasywne 3D jest w przecietnych telewizorach. Dopiero ten nowy lg ma szanse byc topowym tv
Szkoda tylko ze nie wyszedl pol roku wczesniej.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
I tu pełna zgoda.
 

JackS.

New member
Bez reklam
Posiadam telewizor z pasywną technologią i nie zauważam spadku rożdzielczości

A zrobiłeś choćby ten test, na podstawie którego wielu użytkowników Serii D6 Samsunga zwraca się do sklepów z żądaniem zwrotu ceny za ich telewizory, bo ostatnio wyszło na jaw, że telewizory z tej serii obniżają o połowę rozdzielczość, gdy pracują w 3D?

Chodzi o ten obrazek. Opisz nam jak wygląda na Twoim TV, gdy patrzysz na niego w okularach. Konkretnie chodzi o szczegóły opisane w tym poście. Jestem bardzo ciekawy. Serio.
 
Ostatnia edycja:
Do góry