C+ tuner Philips HD PVR 7201/91 - brak 3/4 kanałów HD w pełnym pakiecie

sir.krzyku

New member
Szanowni forumowicze,

wspomniany w temacie dekoder nie wyświetla większości kanałów HD dostępnych w pełnym pakiecie cyfry +. Przy bardzo brzydkiej pogodzie sprawa jest jeszcze gorsza, niekiedy oglądać się da jedynie SD. Przy podłączeniu do innych anten efekt jest dokładnie ten sam. Antenę, konwerter i resztę osprzętu kupiłem po konsultacji ze znajomymi pracownikami hurtowni elektrycznej. Tuner podłączony jest na razie tylko jednym kablem TVsat HD, bo 'genialny' elektryk rozmieścił dwa kable w dwóch różnych pomieszczeniach.

Hulają w HD bez problemu kanały: c+, c+sport, hbo, hbo comedy, eurosport 1/2, tvn/7. Poza jeszcze kilkoma reszta (hbo2, c+film, przyrodnicze) działają przy bezchmurnym niebie, a większość kanałów, np. z "plusem" z tyłu, nie działa w ogóle (kuchnia+, planete+, domo+). Usługa VOD (chyba?) nie działa, bo próbowałem obejrzeć coś w darmowego/w promocji i nic nie działało. Z resztą nie powinno, ponieważ jak twierdzi instrukcja przy ustawieniu konwertera na single i podpięciu kabla tylko pod sat.1 VOD jest nieaktywne. Mimo to, w nocy dysk pracuje aż trzeszczy.

Wszystkie możliwe konfiguracje dekodera, anteny, podłączania kabli są sprawdzone i nie dały rezultatu. Poziom i jakość sygnału ciągle b.dobra. Jeśli to wina tylko jednego podpiętego kabla to najpewniej będę musiał:
- kupić nowy dekoder podłączany tylko na jeden przewód (+konwerter single?)
- kuć w tynku i szukać kabli, które rozchodzą się gdzieś na suficie

Gdzie Waszym zdaniem leży problem?

Konkrety:

Posiadany sprzęt:
- tuner Philips HD PVR 7201/91, z najnowszym brandowym softem, z sat.
- wyświetlany błąd: Brak Sygnału. Upewnij się, że typ konwertera jest prawidłowy, (..) lub sprawdź instalację antenową
- antena 90x110 (cały osprzęt na metalu), kalibrowana z przepływowym miernikiem sygnału, minimalnie zasłonięta dolna część talerza przez kalenicę, odległość kalenicy od dolnej krawędzi talerza - ok 30 - 40cm w pionie, ok 2m w poziomie, (inaczej się nie da, inaczej w czasie burzy antena poleci razem z kominem)
- konwerter RED Extend Twin Long-Neck 40mm LNB, 0.3 dB
- kabel 2x HDTV (szczegóły mogę sprawdzić), podłączony (na razie) jeden, bo drugi jest w pokoju obok, ca. 5-6m długości przewodu
- TV - Toshiba 46VL748

Z góry dziękuje za pomoc!
 
Ostatnia edycja:
Do góry