C+ Pace PVR HD - kłopot z nagrywaniem

Krogulec6

New member
Witam!

Posiadam dekoder Pace PVR HD od Cyfry+ podłączony dwoma kablami od konwertera. Jest to mój trzeci taki dekoder. Dwa poprzednie dekodery po pewnym czasie użytkowania nie nagrywają zaplanowanych programów.
Kłopoty objawiają się w następujący sposób:
1. Dekoder nie nagrywa zaplanowanych lub bieżących programów,
lub
2. Nagrywa tylko część ewentualnie rzadko kiedy cały program,
3. Jak już nagra program to zapisuje go w Moich nagraniach na końcu listy, zastępując jednocześnie nagrania z jej końca (nie ostatnie lecz 2 lub 3 od końca).
4. Ponadto zapisuje te filmy lub programy pod inną nazwą programu i stacji z jakiej były nagrywane. Zdarzało się nawet, że bajkę „Marta mówi” nagrał pod nazwą „Jak zamówić film dla dorosłych” i pod innym tytułem z VOD.
Zajętość dysku w obu wymienionych dekoderach wynosiła między 20-30%. Liczba stron w Moich nagraniach to 11 w przypadku pierwszego dekodera i 19 w przypadku drugiego. Liczba nagrań analogicznie 120 i 190. Głownie nagrywam bajki o czasie od 10 do 30 minut, czasem film lub serial, który kasuję po obejrzeniu.
Przed wymianą obu dekoderów skasowałem znaczną liczbę nagrań, aż do osiągnięcia 7% zajętości dysku. Niestety ten zabieg nie zlikwidował problemów z nagrywaniem.

Telewizor z dekoderem podłączony jest kablem Euro, ponadto dekoder podłączony jest z amplitunerem kina domowego wyjściem SPDIF.

Konsultanci C+ sugerowali uszkodzenie dysku lub konwertera. Konwerter jest raczej ok. bo po podłączeniu nowego dekodera wszystko jest dobrze.

Co może być przyczyną powtarzającej się usterki?
Co zrobić by uniknąć kolejny raz usterki?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Poprzednie dekodery także były od C+?
Co możesz zrobić ?
Rozumiem, że połączenia masz zgodnie z instrukcją.
Jeśli jest taki problem to wymiana dekodera.
Raczej robią to bez problemu. Uszkodzenie konwertera raczej mało prawdopodobne.
Z ciekawości zapytam. Jaki masz TV, że korzystasz z połączenia Euro ?
 

Bebrene

New member
Również może być w trakćie nagrywanie chwilowa utrata sygnału i wtedy nagrywanie przerywa. Naprzykład usiad Ci ptak na antene i już brak sygnału i nagrywanie jest przerwane, Albo pada deszcz i zanika signał. Te żeczy mogą również być przyczyną.
 

Krogulec6

New member
Tak, poprzednie to dekodery PACE PVR HD od C+.
Telewizor crt Philips jeden z wyższej serii MachLine czy coś takiego. Plazmę HD zamierzam kupić w tym roku i pójdzie po HDMI.
To, że w Cyfrze wymienią dekoder bez problemu to wiem bo mam już trzeci. Jednakże szkoda mi bazy bajek, które mam nagrane dla córki.


Może być, że ptak lub deszcz. Jednakże jak dekoder dziła przez np. 3 miesiące bez najmnejszych zarzutów to jak się zacznie psuć to już nie ma mocnych i tylko wymiana wchodzi w rachubę. A tu nagrane 150 bajek.

P.S.
Dzięki za zainteresowanie
 

Krogulec6

New member
Dorzucam jeszcze jeden problem z tym dekoderem. W egzemplarzu, który teraz mam już dwa razy zdarzyło się by wyświetlił (chyba kod błędu) E008.
Co oznacza taka informacja?
Jak ta informacja pojawia się na wyświetlaczu to dekoder na nic nie reaguje. Trzeba go odłączyć od sieci, po czym działa normalnie.
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
Dziwne nieco. Trzeci dekoder w tym samym miejscu i ... problemy.
Może faktycznie sprawdź dokładnie instalacje antenową ?
Może masz żyłę wodną ? ;-)
Może coś na styku dekoder-tv po euro ?
 
Do góry