budzetowy zestaw: wzmacniacz + głośniki + stojaki

bakus

New member
Witam :)

Poszukuję zestawu stereo jak w temacie. Zestaw możliwie najtańszy z dobrym dźwiękiem.
Cena nie więcej niż 2500 zł za całość ze stojakami. Ma służyć do słuchania muzyki (klasyka, pop, hip-hop) i oglądania filmów czyli coś bardziej uniwersalnego.
Barwa dźwięku raczej ciepła bez zbytnio wyjaskrawionej góry. Wiem, że w tej cenie najlepiej byłoby szukać czegoś używanego ale wolałbym wyłącznie nowy sprzęt (jest on wybierany dla rodziców).

Wstępnie wybrałem takie zestawy:

1. DENON PMA-510AE + FOCAL CHORUS 705V
2. Cambridge Audio Topaz AM 10 + JBL Studio 130
3. NAD C316 BEE + Monitor Audio BX2

Jakie stojaki za ok 400 zł lub taniej polecicie do tych monitorów??

Wstępnie najbardziej przymierzam się do 1 zestawu ze względu na to, że zmieści się spokojnie w budżecie, a i stosunek dźwięku do ceny wydaje się bardzo dobry. Zestaw 2 wychodzi taniej ale obawiam się gorszej jakości dźwięku, 3 jest trochę ponad budżet ale jeżeli będzie naprawdę warto go wziąć to go wybiorę (ewentualnie zamienić w nim te Monitor Audio na np. tańsze JBL).

Co o tym sądzicie??
Proszę o pomoc ;)
 

mrosi

Member
Na moje to mix dwóch z powyższych - Denon 510 i Monitor Audio BX-2. Fajnie zagrają. Jak dla mnie bzdurą jest natomiast wywalanie 400 zł na stojaki. Kup lepiej w to miejsce uchwyty Vogels a pozostałą gotówkę zainwestuj w kable.
W kwestii używek. Wiesz, tego typu sprzęt to nie jest samochód. On nie zużywa się w tak widoczny sposób i tak drastycznie. Ja na przykład mając od nowego KD Denona, kupiłem w międzyczasie zestaw kolumn Monitor Audio BX6+BX2+BXC. Po dwóch miesiącach padła decyzja - idę w stereo. Kina nie mam, bo w większości słucham muzy a filmy oglądam z odtwarzacza Asus O!Play Mini, dźwięk w filmach i tak puszczam sobie przez głośniki. A zestaw? Używany Denon: wzmacniacz PMA-980R, odtwarzacz CD DCD-1015 i tuner TU-580-RD. Do tego rzeczone MA. Mogę Cię zapewnić, że żaden z nowych sprzętów wymienionych przez Ciebie nie zagra nawet w niewielkiej części tak jak mój. A ceny? Wzmak - 800zł, odtwarzacz 400zł, tuner 250zł. A dodam, że to swego czasu były modele z najwyższych półek. Ja bym się poważnie zastanowił nad używkami...
 

bakus

New member
Dzięki za pomoc, faktycznie można by tu złożyć znacznie lepszy używany zestaw ale decyzja padła jednak na nowy. Wstępnie i po głębszym przemyśleniu (ale przed odsłuchem jeszcze) wyborem będzie NAD i Monitor Audio.
 

mrosi

Member
Pomyśl jeszcze nad zestawem MA + Xindak lub Usher + Xindak. Ten ostatni, w rewelacyjnej cenie oferuje świetną jakość dźwięku, często porównywalną z tą, oferowaną przez sprzęt z półki przynajmniej o jedną wyższej. Mój znajomy ma właśnie zestaw Xindak z kolumnami Usher. Naprawdę fajnie, ciepło i soczyście to gra.
 
Do góry