Budżetowy TV 55 cali do małego baru

wypzyp

New member
Potrzebuje budżetowego Smart TV z UHD, będzie odtwarzał muzykę z YouTube, więc potrzebuje niezłego i mocnego dźwięku oraz w przyszłości, będą leciały na nim mecze.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~30 m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? maks. 7,0 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 10
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu: bokiem również
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6. Jak słońce świeci w barze? z boku, TV będzie lekko skręcony w tą stronę
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 55 za 3 tyś zł sprzed 2 lat, model nie pamiętam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Smart TV, mocne i dobre głośniki oraz niezły obraz
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: w tym momencie tylko internet, gdy dojdą mecze jakiś dekoder
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? być może soundbar jeżeli głośniki będą niewystarczające
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? +/- 10h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matowa
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? muzyka z YT, być może mecze
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, YouTube
15. Czy zamierzasz grać w gry PC/konsola? Nie
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak
19. Preferencje co do marki ? brak
20. Czy telewizor ma mieć 3D: nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1200-1700
22. Czy telewizor weźmiesz na firmę? nie
23. Czy ma mieć smart TV? tak

Jak widać spore wymagania, niezły obraz do meczów (UHD), dobre i mocne głośniki a budżet nad wyraz skromny. Bar jest w Tajlandii stąd ograniczenie marek do: Samsung, LG, Panasonic, Toshiba, Sharp i TCL.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Do Twoich warunków to raczej TV z matrycą IPS ze względu na kąty widzenia. TCL ma matrycę VA. Bardzo dobry bedzie LG 55UK6400 lub 6300
 

wypzyp

New member
Do Twoich warunków to raczej TV z matrycą IPS ze względu na kąty widzenia. TCL ma matrycę VA. Bardzo dobry bedzie LG 55UK6400 lub 6300

Cholercia i znów nie mogę znaleźć tego modelu, wiesz może jak się nazywa w Azji?

Edyta: znalazłem, acz tylko 6300 z dopiskiem pte, orientujesz się o co chodzi?
6400 nie ma.
https://www.priceza.com/s/ราคา/55uk6300

I jak z dzwiękiem w tym modelu?
 
Ostatnia edycja:

wypzyp

New member
Może być UK6300. Różnice są niewielkie. PTE to określenie rynku i w tym przypadku może być to Tajlandia
Wrzuciłem na "bęben" tego uk6300 i wyskoczyła mi taka mądrość (lub głupota) na necie:
"Matryca, a w zasadzie struktura piksela - jest RGBW, zamiast normalnego RGB. To powoduje, że kolory są mocno wykoślawione, i trochę też traci się na szczegółowości, bo TV myśli że ma 3840 pikseli, a pełnych zestawów RGB ma tylko 2880"
??
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Mogą być

LG SJ2

Creative Stage -https://pl.creative.com/p/speakers/creative-stage?gclid=EAIaIQobChMIsPqVje605QIVEYmyCh2nEw0bEAAYASAAEgKoPvD_BwE

PHILIPS HTL1510B

sony ht sf150
 

wypzyp

New member
Mogą być

LG SJ2

Creative Stage -https://pl.creative.com/p/speakers/creative-stage?gclid=EAIaIQobChMIsPqVje605QIVEYmyCh2nEw0bEAAYASAAEgKoPvD_BwE

PHILIPS HTL1510B

sony ht sf150

Dziękuje za pomoc i zapraszam do Ao Nang, by się przekonać czy matryca IPS rzeczywiście dobrze się sprawdza w tym klimacie, a soundbar gra odpowiednio głośno :) Jakieś darmowe drinki/szoty też się znajdą :-D
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dzięki za zaproszenie. Właśnie jesteśmy z naszą Wielką Orkiestrą Symfoniczną na Nopparat, więc jutro po otwarciu wpadamy na te drinki ;-)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeszcze raz , masz
- LG 55UK6500 za 1950 zł
- TCL 55DP600 za 1300 zł
- LG 55UM7100 za 1900 zł
- TCL 55DP660 za 1750 zł
- Philips 55PUS6554
- Hitachi 55HZT66 za 1999 zł
- Sharp 60UI76 za 2099 zł
 

wypzyp

New member
Jeszcze raz , masz
- LG 55UK6500 za 1950 zł
- TCL 55DP600 za 1300 zł
- LG 55UM7100 za 1900 zł
- TCL 55DP660 za 1750 zł
- Philips 55PUS6554
- Hitachi 55HZT66 za 1999 zł
- Sharp 60UI76 za 2099 zł

Niestety znaczna część przekracza budżet.
Zapomniałem napisać, że w Taj mam jeszcze Sony i chińskiego Hisense (jego chyba nie ma w Polsce?), który jest podobno dobry.

Kolega zaproponował, że może taniej załatwić nowy TV:
https://www.homepro.co.th/p/1117071
Ma IPS choć jest to matryca błyszcząca, z drugiej strony będziemy otwierać rano na śniadania, (później kilkugodzinna przerwa na sjestę), wtedy jakość obrazu nie jest tak ważna jak wieczorem (a ściemnia się tu już po 18) i nocą, gdzie spodziewamy się o wiele więcej klientów.
Ma ten TV sens?
 
Do góry