budżet do 10.000 PLN

macdar

New member
Witam
Chcę wydać do 10.000 PLN na kompletny system do odtwarzania filmów (60%) i muzy (40%). Pokój ma 37 m2. Moja wiedza jest niewielka ale chciałbym z tej kwoty większą wagę przyłożyć do głośników/kolumn. Myślę że elektronika zmienia się tak szybko że kupiony dziś DVD i AV za rok ,dwa będzie przestarzały, a dobre kolumny nie. Aha i żona ma prośbę o boki z forniru zbliżonego do dębu (takie meble) więc czarny fortepianowy lakier odpada na kolumnach ;). Jeśli chodzi o muzę to słucham wszystkiego co słuchać może 40 latek od jazu po (głównie) rocka. Liczę na pomoc i sugestie. Z góry dzięki.
 

damian820927

New member
Bez reklam
Podam Ci parę propozycji zestawów kolumn i amplitunerów do wyboru i doboru cenowego
H/K 460
Onkyo 807/808/1007/3007/5007
Cambridge Audio 650R

Infinity Classia C336/C205/C225/PSW8 5.1 ZNALAZŁEM ZA OKOŁO 6800ZŁ
Monitor Audio BR6/BR2/LCR/W10 5.1 ZA 5000ZŁ
KLIPSCH REFERENCE 62SET RF62/RC62/RS52 5.0 ZA OKOŁO 7000ZŁ
KLIPSCH REFERENCE 82SET RF82/RC62/RS52 5.0 ZA OKOŁO 7500ZŁ
KLIPSCH SYNERGY F3 SET

Masz kilka kompletów do odsłuchu przy twoim metrażu 37m2 wydaje mi się, że są to trafne propozycje. Może koledzy zaproponują jeszcze coś ciekawego. Żonie pewnie spodobają się Infinity ;)
Podane przeze mnie ceny są cenami jakie są w necie w sklepach internetowych jakie znam.
Możesz zapytać na priva kolegę blackninja o propozycje cenowe na bank coś doradzi.
 

macdar

New member
Super
Dzięki, a co myślicie o tych dwóch zestawach :
Onkyo TX-NR1008 + BD-SP808 + Dali Concept 6 + 1 + C + Concept Sub
lub Dali Lektor 6
alternatywa
Yamacha RX-V667 + BD-S667 + B&W 683 + B&W 686 + HTM62
w podanych przez damiana zastawach brak odtwarzacza płyt :( ale będę szukał miejsc do odsłuchu/obejrzenia.
ww zestawy mieszczą się w budżecie ale są do zakupu w komplecie. Może jakieś inne sugestie, czego się wystrzegać? na co zwracać uwagę?
 

krisder

New member
Bez reklam
Same amplitunery w tych zestawach to różnica kilku klas na korzyść Onkyo. Aby porównać oba zestawy musiał byś znaleźć ampli Yamahy z dużo wyższej półki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
uważam że dobrze wybrałeś "siłę" do wielkości pokoju- mam na mysli zestaw z kolumnami Dali. Tylko oparłbym na 3007 Onkyo . Bo kolumny Lektor wymagają mocniejszego napędzania. Ale jak dopytasz o ofertę u Blackninja - będziesz się cieszył też dobrą ofertą.
 

killpit

New member
Osobiście przy ampli bym nie dyskutował 3007 to maszyna nie do zatrzymania :) zresztą 807/808 też fajny.
Jeżeli chodzi o głośniki szedłbym raczej w kierunku Monitor Audio lub Klipscha Ref
 

spokojny

New member
Kup sobie Onkyo TXSR-807 do tego cały zestaw kolumn DALI Lektor 8.Jeżeli chodzi o odtwarzacz to zainteresuj się Denonem BDP-1611.Takim o to sposobem znajdziesz się w krainie dobrego dźwięku,nowoczesnego systemu multimedialnego,a to wszystko da Tobie i Twoim domowinikom mile spędzony wolny czas w domowym zaciszu-:)
 
Do góry