budowa kina domowego

naba25

New member
siema jestem tu nowy :p na forum i pomalu przmiezam się do budowy kina chce was prosic o rady na co zwrocic uwagę przy budowie żeby czegos niepominac .Na razie jestem na tym etapie początkowym nagrałem filmik na yt ale niemoge wzucic linka
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Zadajesz zbyt ogolne pytanie, prośbę. Podstawowa wiedze musisz zdobyc sam. Nie wiemy o jaką wiedze Ci chodzi. Czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj (tylko niekoniecznie opinie na forach ;) Link wrzuć np. bez www. i naopisz o co konkretnie chodzi.
Pozdrawiam
 

naba25

New member
na razie przymierzam się do rozkładania kabli przed wylaniem posadzki sprzet jest na razie yamaha amp 1600 plus kolumny yamaha ns 777,444,333 zastanawiam się jaki sub do kompletu wybrać myslalem tez o yamaha 700 może nie rewelacja ale chce zeby byl już czarny połysk .Ostatnio widziałem jakiś sub da ream 11 ponoc jakas firma niemiecka to produkuje ale jak to gra ? pokuj mam 6 x 7,40 a chce zrobić w 7.1 plus dwa presence z przodu dozucic
 

naba25

New member
ale chciałem się dowiedzieć czy do 2000zl znajde cos ciekawego poza ta yamaha ,nikt niewie o tym da dream?
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czy zalewanie kabli w posadzce to dobry pomysł. Jeśli jesteś juz pewien ulozenia i lokalizacji kolumn, to chociaż nie zalewaj ich bezpośrednio, włóż w jakies rurki lub korytka. Gdyby cos nie dzialalo lub zachciało Ci się wymieniac to będzie łatwiej. A dajesz jakies listwy przypodłogowe? Latwiej i wygodniej poprowadzić kabele w czyms takim. Najwyzej potem będziesz kombinował.
 

naba25

New member
oczywiście kable będą w peszlach ,żeby kiedyś w razie czego wymienić jak bym chciał a niechce w listwach przypodłogowych bo będę musial więcej kabla kupic a to i tak nie mało wyliczyłem ze potrzebuje 73mb kabla Adam Hall PRO najdluzsze oczywiście ida do kolumn tylnich cos ok 10 m na jedna kolumnę 2x2,5mm2 - i tu pytanie czy na takiej dlugosci mogą być o takiej grubości ?
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
JEsli masz na mysli tradycyjne peszle harmonijkowe i duzo zakretów, to nie dasz rady włozyć nowego kabla. Po metrze-dwóch utknie ;) potrzbne jst korytko z jaknajwiekszym mozliwie swiatlem i gladkich sciankach.
Mogą byc 2.5, 4mm też
 

mmmarcin

New member
Puść w bruzdach peszla (taka karbowana rurka), w peszla wsadź coś, co będzie robiło za pilota - nawet zwykły sznurek. A najlepiej kilka (2-3) żyłki. Później do pilota przykleisz taśmą klejącą kabel oraz żyłkę i przeciągniesz. Zostanie Ci i kabel, i pilot na następny.
Jak już robisz bruzdy to puść peszla 28/22 (średnica wewnętrzna 22mm, zewnętrzna 28).

Jak już wiesz gdzie będzie telewizor, to w ścianę wsadź obok siebie 2 rury kanalizacyjne 50, zakończone kolankami 45 stopni. Żeby dół był 20 cm nad podłogą, a góra jakieś 100 cm. Jak będziesz później chciał przełożyć kable, to telewizor zasłoni Ci wyjścia górne, a szafka dolne i kable będą w ścianie.


Taką samą rurę (albo rurkę instalacyjną czyli sztywnego peszla min 37) puść po suficie pod projektor (tylko do tej wsadź już pilota). Standard hdmi zmienia się na tyle często, że nie ma sensu wsadzać kabla w ścianę, bo za 2 lata już może być nieaktualny.
 

naba25

New member
peszle kupiłem w chydraulicznym o sr 3cm sa spore ,a kable żeby weszly i się niezaczepily w peszlu wystarczy mieć dlugi drut i przykleic tasma kabelek i wkladac peszel :p a tv niebede dawal będzie projektor w tej chwili benq w 700 plus jakas roleta przynajmniej 250 na 200 taka chce już peszle poszly pod kable hdmi od amp-> projektor http://www.youtube.com/watch?v=ODaT9_SbvWI przepraszam za slaba jakość ale na razie to tylko tak wygląda ,a na jakiej wysokości powiesić kolumienki tylnie ?
 
Ostatnia edycja:

mmmarcin

New member
W rurkę instalacyjną 28 (standard elektryczny, rura gładka) kabel HDMI nie wchodzi - końcówki są za duże, w 37 na pewno wchodzi. W 32 nie pamiętam.
Peszel to "karbowana rurka kablowa", a rurka instalacyjna to np "RL37". Jak wpiszesz hasła w alledrogo, to zobaczysz o co mi chodzi.
 

naba25

New member
z peszlami będę walczyl heh, ale ciagle niemam pojęcia jaki sub dokupić do pomieszczenia 44m2 możecie cos doradzić max 2000zl najlepiej czarny niekoniecznie piano :p
 

naba25

New member
witam po długim czasie ,trochę porobiłem już zabudowy w pokoju tylko pytanie czy boczne surround back dac na prostej scianie czy można dac wyżej ok 1,7m ale już pod skosem bo jest dach . W instrukcji denona do kina zalecają wyżej - wstawil bym zdjecie jak to wygląda ale cos niemoge :p
 
Do góry