Bravia KDL-Z4500 - Problem z dzwiekiem analgowym jack dla gniazda HDMI #2

PeterMac

New member
Bez reklam
Mam problem, jak wymusić w tym telewizorze dźwięk dla wejścia analogowego jack 3,5mm dla gniazda HDMI IN #2, tak aby go nie blokował/wyłączał.

Mam podłączony HTPC (grafika Intel HD Graphics) kablem DVI-HDMI do telewizora, a dźwięk podpięty kablem jack - jack 3,5mm miedzy karta muzyczna komputera a TV.

772_1.png


Niestety telewizor automatycznie odcina blokuje dźwięk analogowy myśląc ze dostaje dźwięk w HDMI, którego tam fizycznie nie ma.

Oczywiście nie da się tego ustawić w tradycyjnym Menu telewizora, może jednak istnieje jakieś ustawienie w Menu serwisowym, czy ktoś może się orientuje ?

Jakby ktoś chciał dokładnie poczytać mój wątek z problemem (sorry ze po angielsku ;)
Intel HD Graphics - Bug in drivers -...

Winne są zarówno sterowniki karty graficznej ze nie dają możliwości wyłączenia dźwięku na wyjściu DVI albo HDMI karty graficznej, jak i sam telewizor ze nie da sie tego ustawić wybrać czy ma korzystać z dźwięku z HDMI czy z właśnie z tego jacka 3,5mm który po to tam jest żeby doprowadzić dźwięk analogowy kiedy nie ma go w HDMI, dodam tylko ze dźwięk gra w telewizorze na ułamek sekundy zanim pojawi sie obraz z gniazda HDMI.

Tutaj widze tego samego typu problem
http://www.hdtv.com.pl/forum/jak-po...-do-sony-kdl-32w4000-4210-przez-dvi-hdmi.html

Dziękuje.
 
Ostatnia edycja:
Do góry