Brak sygnalu audio 5.1 z dvd

kingac27

New member
Witam wszystkich.Od kilku dni jestem posiadaczem dvd pioneer dv410v podlaczonym do ampli denon avr 1306 poprzez coaxial firmy hama.Dzisiaj postanowilem obejrzec pierwszy film z dzwiekiem przez ampli i na filmie divx AC3 nie ma zadnego dzwieku na ampli(filmy z dzwiekiem mp3 dzialaja), wrzucilem kilka filmow na dvd i to samo brak dzwieku. Muza z mp3 i audio dziala bez zarzutu czy moze to byc wina kabla czy raczej kwestia ustawien w dvd.Prosze o pomoc
 

armi

New member
Bez reklam
jak masz dvd z ampli podłączone tylko coaxialem to na 100% ust w dvd.

sprawdź w menu jaki dźwięk wypuszcza przez wyjście cyfrowe - próbuj po kolei

nie mam teraz dostępu do dvd (manta) ale jak przyjechało z serwisu to po podłączeniu od nowa miałem identycznie
jak sobie nie poradzisz to jutro popatrzę przy jakich ustawieniach przesyła mi poprawnie dźwięk do ampli
 

lepp

New member
Bez reklam
Najprawdopodobniej w setupie odtwarzacza musisz ustawić wypuszczanie dźwięku DD i DTS przez coaxial. Możliwe, żę masz ustawione dekodowanie na pokładzie i wypuszczanie przez analog. Ni ema opcji, żeby odtwarzacz tego nie wypuszczal, chyba, że zepusty.
 

Leeonsjo

New member
Bez reklam
Napewno w instrukcji napisane, uwaznie poczytaj w setup audio niema tego zbyt wiele do ustawienia poprubuj .A w ampli masz pzypisane które wyjście coax do dvd?
 

grzesiekps

New member
Cześć,
temat stary, ale jak dla mnie aktualny.
Walczę parę godzin z podłączeniem amplitunera Pioneer VSX-709RDS z dvd Samsung dvd-p184. Przy odtwarzaniu płyt audio dźwięk "działa", natomiast nie jestem wstanie wydusić dźwięku z jakiejkolwiek płyty dvd. Amplituner z dvd połączyłem przy użyciu kabli coax. Pomocy.
Pozdrawiam,
Grzesiek
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Cześć,
temat stary, ale jak dla mnie aktualny.
Walczę parę godzin z podłączeniem amplitunera Pioneer VSX-709RDS z dvd Samsung dvd-p184. Przy odtwarzaniu płyt audio dźwięk "działa", natomiast nie jestem wstanie wydusić dźwięku z jakiejkolwiek płyty dvd. Amplituner z dvd połączyłem przy użyciu kabli coax. Pomocy.
Pozdrawiam,
Grzesiek

Pokombinuj w setup, zakładka od dźwięku z ustawieniami Bitstream i PCM. DTS na ON. Ja mam chyba ustawione Bitstream.
 
Do góry