Brak głosu podłączenie DVI (PC) - HDMI (TV)

frycoland

New member
Po pierwsze witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum. Przeczytałem co się dało w temacie, z którym mam duży problem i nie pomogło, więc radzę się tutaj.
Wiem, że podobne tematy były już wałkowane wiele razy, ale naprawdę nie radzę sobie, a jestem raczej kumaty w takich sprawach.
A więc tak jak w temacie - podłączyłem komputer do telewizora (samsung LE32B550) za pomocą kabla DVI-HDMI oraz dźwięk za pomocą analogowego kabla jack - jack. W kompie wpiąłem oczywiście na wyjście a w telewizorze w dedykowane pod podłączenie DVI gniazdko jack, które znajduje się zaraz obok wejścia HDMI.
Zrobiłem wszystko dokładnie jak pokazano na schemacie podłączenia, kable są na 100% dobre, a dźwięku jak nie było, tak nie ma. Obraz jest piękny i żadnych problemów, a dźwięku ZERO.
Szukałem jakiś ustawień w menu telewizora, ale niestety nie znalazłem nic czym można by to uaktywnić.
Bardzo proszę o pomoc. Z tego co widzę, wiele osób ma podobne problemy, jednak udaje się je w końcu rozwiązać. Mam nadzieję że z Waszą pomocą też do nich dołączę :)
 
Ostatnia edycja:

cgc

New member
Nie wiem jak w tym TV ale...

... w większości TV w menu konfiguracji wejść jedno z wejść HDMI (tutaj HDMI3) ma możliwość przełączenia źródła dźwięku cyfrowy-analogowy, jeżeli jesteś pewien że na wyjściu kompa wylatuje dźwięk analogowy to radziłby poszukać tutaj.
Nie jestem pewien ale w tym modelu chyba należy ustawić wejście HDMI3 w tryb PC/DVI
 

w1lly

New member
Ja na chwilę obecną mam tak samo z laptopa wychodzi dzwięk stereo z słuchawek z tą różnicą że podpinam do mojego kina, nie jest to co prawda 5.1, ale w niedalekiej przyszłości zamierzam sobie kupić kartę na usb creativa z wyjściem optycznym wtedy bedzie po sprawie. z telewizorem nie próbowałem ale moge cos popatrzeć czy u mnie nie jets podobna sytuacja ale napisac moge dopiero wieczorem
 
Ostatnia edycja:

frycoland

New member
A może ktoś jeszcze napisać jak przełączyć wejście HDMI3 w tryb PC-DVI? Wciskałem wszystko na pilocie i nie udało się nic zrobić. Może ma ktoś podobny telewizor i wie jak to zrobić?
 

weed6

New member
jak frycoland prosze o info gdzie w tv przełączyć wejście HDMI3 w tryb PC-DVI

Druga sprawa w ktore gniazdo dvi ma byc piadpiety TV?

Kolejna sprawa czy ma byc podpiety tylko TV czy moze byc podpiety TV i monitor w jednym czasie, jesli tak to jakie ustawienia wlaczyc? Który monitor ma byc glowny czy ma byc to klonowanie obrazu?
 

frycoland

New member
weed6 napisał:
jak frycoland prosze o info gdzie w tv przełączyć wejście HDMI3 w tryb PC-DVI

Druga sprawa w ktore gniazdo dvi ma byc piadpiety TV?

Kolejna sprawa czy ma byc podpiety tylko TV czy moze byc podpiety TV i monitor w jednym czasie, jesli tak to jakie ustawienia wlaczyc? Który monitor ma byc glowny czy ma byc to klonowanie obrazu?
Sprawa się wyjaśniła.
Po pierwsze właśnie trzeba przełączyć wejście HDMI3 w tryb PC-DVI. Robi się wchodząc w ustawienie podczas wyboru źródła sygnału w TV. Pojawia się tam kilka opcji i należy wybrać prawidłową.
Druga sprawa to gniazdo w PC. Wpinasz jedno z dwóch (dowolne). Nie ma znaczenia które.
Ja mam podpięty telewizor i monitor jednocześnie w trybie KLON (monitor - TV czyli monitor jako główny). Minusem tego trybu jest, to że nie osiągnie się w ten sposób pełnego HD na TV, gdyż rozdzielczość monitora to ogranicza. Póki co inaczej nie umie skonfigurować,
 

boombel

New member
Witajcie
podpinam sie pod temat

Posiadam laptopa Dell E1705 a w nim karte Ati Mobility Radeon X1400, podlaczylem LCD LG 42LF2510 poprzez Dvi(komp) a hdmi (LCD) i tak jak wyzej nie ma glosu, jest wogole mozliwe uzyskanie glosu w tej kombinacji?
 

butcher23

New member
Ja mam podpięte DVI - HDMI (obraz i dźwięk) !!!

1. Kabel DVI-HDMI podpięty jest odpowiednio laptop-tv
W lapku przełączam kombinacja klawiszy (klawisz windows + p) - 4 opcje do wyboru: np. duplikuj obraz

2. Kabel jack-jack podpięty jest do laptopa (mam przejściówkę, bo są też głośniki do kompa) i do tv - wejście PC/HDMI3
W ustawieniach TV musisz zmienić dźwięk na HDMI3 w innym razie nie usłyszysz dźwięku !

Wskazówka:
Jeśli chcesz, żeby dźwięk był równo odtwarzany np. na głośnikach od komputera i w TV - musisz podpiąć w tv bezpośrednio do wejścia słuchawkowego !
Jeśli będzie jack wpięty w HDMI3 to będzie on spóźniał
Oczywiście zależy to od Ciebie

Zaznaczam, że opis jest na moim przykładzie (Toshiba xv733) i u mnie jest DŹWIĘK I OBRAZ bez problemowo
 

pkomp

New member
coś zamieszałeś - jak podłączysz jacka w lapku to nic na głośnikach lapka nie usłyszysz(chyba że sterowniki laptopa na to pozwolą)
opóźnienie będziesz mieć zawsze - tak to już jest z sygnałem cyfrowym

jack w hdmi 3 to AUDIO IN(WEJSCIE)
jack słuchawkowy w tv to HEADPHONE OUT(WYJSCIE SLUCHAWKOWE)

jak juz cos piszesz to pisz z sensem bo jakies bzdury wychodza - ja bym zaczal przedewszystkim od wejscia w Panel sterowania->dźwięk i sprawdził czy mam hdmi audio out - jak tak to zarówno dźwięk jak i obraz puszczamy kablem hdmi
 

butcher23

New member
coś zamieszałeś - jak podłączysz jacka w lapku to nic na głośnikach lapka nie usłyszysz(chyba że sterowniki laptopa na to pozwolą)
opóźnienie będziesz mieć zawsze - tak to już jest z sygnałem cyfrowym

jack w hdmi 3 to AUDIO IN(WEJSCIE)
jack słuchawkowy w tv to HEADPHONE OUT(WYJSCIE SLUCHAWKOWE)

jak juz cos piszesz to pisz z sensem bo jakies bzdury wychodza - ja bym zaczal przedewszystkim od wejscia w Panel sterowania->dźwięk i sprawdził czy mam hdmi audio out - jak tak to zarówno dźwięk jak i obraz puszczamy kablem hdmi

Mam zewnętrza kartę dzwiękowa podpietą za pomocą usb i do tego przejściówka 1.osobno od głośników do kompa a 2.jack-jack idzie do TV
Wszystko chodzi jak należy - napisałem, że mam przejściówkę
 

pkomp

New member
ale nie napisałeś że masz dodatkowa kartę A TO ZMIENIA WSZYSTKO


w przypadku kart ati należy wejśc w panel sterowania->dźwięk i zobaczyc czy jest urzadzenie ati hdmi device czy jakoś tak - jak nie ma to dźwięk tylko z wyjścia słuchawkowego(ewentualnie spróbować doinstalowac sterownik - oferuje go realtek www.realtek.com.tw
 
Do góry