Brak dźwięku w VSX-421+JAMO

ullyssess

New member
Zakupiłem Panas G50e + Pioneer VSX-421+Blu + Jamo426+SUB210 + XBOX360. Podłączyłem Blu-Ray BD-440 do amplitunera za pomocą HDMI. XBOX również do amplitunera za pomocą HDMI. I amplituner z HDMI OUT do telewizora HDMI IN. Głośniki podłączyłem kabelkami +/- i subwoofer dostarczonym jack'iem.

I problem polega na tym że jak na razie to jedynie wydobyłem dźwięk z subwoofera poprzez odtwarzanie płyty CD. Dźwięk co prawda wydobywa się, ale z głośników telewizora a nie z kolumn Jamo.

Włączając TV, amplituner przełącza się w tryb TV/SAT, jednak dźwięk z kolumn nie wydobywa się. Co więcej ustawiając amplituner na opcję TUNER nie słychać radia ani żadnych szumów przez głośniki.
Co zrobiłem źle? Czy na amp Pioneer VSX-421 jest jakaś opcja do przełączenia?

Jak należy podłączyć kolumny JAMO? Plus do plusa i minus do minusa nie wystarczy? Czy coś trzeba przełączyć na ampie? Może zastosowałem nie te kable co trzeba? Zastosowałem dwużyłowy kabel:
hodowlany . pl/Towary/91/790_1.jpg

Czy sygnały HDMI dochodzące z różnych urządzeń do amplitunera będą dalej przetworzone i przekazane do TV czy też muszę podłączyć każde urządzenie osobno do TV poprzez HDMI - tylko co wtedy z dźwiękiem do amp?
 

diuczysko

New member
Bez reklam
Po pierwsze zacznij od instrukcji obsługi. Sprawdź czy dobrze podłączyłeś kolumny. Po drugie zgodnie z instrukcja skonfiguruj w menu podłączone kolumny, ewentualnie wykonaj kalibrację jeżeli ten ampli posiada taką możliwość. Podłącz antenę radiową i spróbuj uzyskać na początek dźwięk z radia (wyszukaj jakąś stacje). Sprzęty masz podłączone prawidłowo. Sprawdź czy ten ampli i tv posiada HDMI ARC (kanał zwrotny), jeżeli nie jeszcze dodatkowo będzie wymagane podłączenie optykiem tv do ampli aby uzyskać dźwięk z tunera w tv. Blu-Ray i xbox też wymaga zmiany ustawień audio aby w pełni korzystać z 5.1, musisz ustawić wysyłanie nierozkodowanego strumienia audio (raw lub podobnie). W szczegółach nie pomogę, bo nie mam Pioneera tylko Onkyo, ale radzę zapoznać się z instrukcją a nie zaczynać od forum.
 

lukasss86

New member
Witam po raz pierwszy :)
Mam ten sam problem co kolega z przed roku.
Zakupiłem TV LG 47LA620S oraz kino domowe Pioneer VSX-423, blu-ray BDP-160 i kolumny TAGA 606. Podłączyłem do ampli dekoder z kablówki, bluray i TV. TV ma HDMI ARC. Problem polega na tym, że nie ma dźwięku z TV na kolumnach. Radio gra, muzyka z USB też. Wg instrukcji ampli wystarczy połączyć z TV za pomocą kabla HDMI HIGH SPEED. Taki kabel kupiłem. Obraz jest z dekodera ale nie ma dźwięku. TV i ampli poustawiane wg instrukcji i lipa.
Czy ktoś może mi pomóc bo już nie wiem co jest. Kabla optycznego nie musi być jeśli jest połączenie przez HDMI ARC.
Z góry dziękuję za pomoc
 
Do góry